• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 540

  • Temu pokrenuo ferari 540
  • Datum prvog posta

samsung12345

Novi član
Tu od
1 Pro 2011
Poruka
6
Budem sutra stavil sliku... pa to me i muči jel da ga sredim do kraja il ne... sa 20000 tisuća bi bil zadovoljan već...
 

nsamanic

Član
Tu od
8 Ožu 2010
Poruka
57
IMT 540 problem

Pozdrav forumaši!!!
Prilikom izvlačenja traktora iz blata u šumi uspjeli smo sjebat desnu poluosovinu, savila se i sad pleše felga ko luda!
Uspio sam je izvaditi bez problema,a sad me interesira ::;
1. dali se ista može na neki način poravnat( dali to netko od tokara može)
2. ako ne gdje nabavit drugu i kolika je cijena
3. kako kod montaže podesiti zazor između osovina(kažu da je to jako bitno)

Puno hvala unaprijed
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ravnanje zaboravi.
Rabljenu najbolje potražiti kod nekoga ko ima rabljenih djelova, a nova bu skupa, ako je uopče bude za kupiti.
Štelanje zazora probaj pročitati u radioničkom priručniku, objašnjeno je do detalja.
Ako ne skontaš pitaj, bumo pomogli
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Kak ste to uspjeli spigat? Imaš na njuškalu jedan 540 za djelove,znači čovjek ga prodaje u djelovima pa probaj vidjet dal ima još poluosovine,ak nema onda ču ti dat broj od čovjeka koji prodaje tu u mojoj blizini djelove rabljene za imt pa možda ima.

Inače i ja nedugo skoro krstio svoju ljutu mašinu,nisam slikao pa da stavim u temu nezgode-lomovi,vozilo se 4 kubika građe za krov uzbrdo po asvaltu al pred kraj uzbrdice prikolica se malo vagnula i odoše ja unatrag u susjedovu ogradu:mur:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Najbitnije ti je da pase i od 539,542,549.Bitno je jel lijeva ili desna.Desna ima duzi kroner za zupcanik spere.Ako je lijeva onda nije bitno jel duzi ili kraci kroner .Tad pase i od 533 bez spere.
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
ajde ko ima ovaj traktor da mi kaže u kojoj brzini tanjura sa tanjuračom 20 diskova, zemlja da je srednje teška i njiva ravna baš me zanima s kojom vi tanjurate
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
el moraš pliče tanjurat kad ideš drugom brzom,
ja ako pliče netanjuram nemože vuč jednostavno se guši, zato i pitam kako vi drugi tanjurate
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ja inace tanjuram s 539 i 20 diskova, a 539 i 540 su skoro pa isti (pri tome mislim na motor)..
I u prvoj i u drugoj tanjuram sa skroz pustenim tanjuracama.. A ima tu puno toga zasto ti nemoze vuci, mozda je zemlja teska, lose gume na traktoru, a mozda su samo tanjurace jako zakosene..
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
ma gume su dobre, zemlja je neka srednje teška malko vlažna, a tanjuraču ukosim prvo skoro do kraja na predzadnji žljeb a treči put kad idem ona metnem negdije na sredinu i malo ju moram odigniti nemogu je pustit do osovina nebi mogo 2 brzom onda
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
pozdrav
ja sam nov na forumu, imam 540 i olt 20 diska, i u drugoj brzoj, tanjurače do osovine spuštene i ide bez problema, u mojem 540 je fiatov motor, djed ima 540 s rakovicom i muči se u drugoj brzoj.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Koje su tocno razlike izmedu modela 540i542 sa imr motorima?
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
Koje su tocno razlike izmedu modela 540i542 sa imr motorima?

540 ima 3 brzine a 542 ima 5, i mislim da je neka mala razlika u prijenosu snage na pogonske kotače te u podešenju motora, 542 bi trebao imati nešto više snage, ali nisam siguran.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Imam i ja kombinaciju IMT 540 i leskovačke tanjuraće 20 tanjura,i samo u nekoj lakšoj zemlji ide u drugoj il nizbrdo naravno,ide nekako i po ravnom al se vidi da traktoru nije baš lako pa rađe šaltam u prvu,a motor ima snage pošto je dobio generalku
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
Imam i ja kombinaciju IMT 540 i leskovačke tanjuraće 20 tanjura,i samo u nekoj lakšoj zemlji ide u drugoj il nizbrdo naravno,ide nekako i po ravnom al se vidi da traktoru nije baš lako pa rađe šaltam u prvu,a motor ima snage pošto je dobio generalku

prema nekim mojim saznanjima kod vas u zagorju je teža zemlja, ja sam kod Varaždina, na ravnici i relativno lako obradiva zemlja tak da traktor skoro ne pozna 20 diska, tata je čak rekel da bi kupili 24
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Nemoj kupovati 24 diska. Nije ti to baš neka razlika kaj se posla tice a bezveze traktor opterecuješ nepotrebno. 540 bi moral vuci 20 diskova u drugoj direkt jer ako ih ja vucem sa svojim "mrtvim" 533 s time da ih lagano našpanam na hidrauliku onda ih ti moraš bez problema. Moji sad za 558 imaju tanjurace 28 diskova i mogu ti reci da mu je puna kapa kad u drugoj ide tu na ovoj našoj užasnoj zemlji. 24 bi mu bile original.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam za 542 imam 20 diskova i to mu je dovoljno za po mojim brdinama vuc i po ilovaci prvi prolaz uvijek idem prvom a drugi prolaz drugom!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh