• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 540

  • Temu pokrenuo ferari 540
  • Datum prvog posta

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
ma nije uopste veliki potrosac.usporedjivao sam ga sa drugim traktorima...533,539.ta 533ka trosi puno vise.a i 539 nije nesto bolji od mog.moj trosi oko 16 litara loz ulja na jednom hektaru,i to teske crvene zemlje.mozda je malo sporiji u oranju...al ima vecu snagu.evo imam ga vec 2 i pol godine, i prezadovljan sam snjim.
 
B

Bobo

Guest
Ma nema sta. 540 je dobar traktor. Potrosnja koju si mu izmjerio je dobra i to je neki prosjek 16-17l/ha i u mom kraju, ljetnog, plitkog oranja nesto manje, ali opcenito to je TO.
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
bobo,mislio sam na imt542.jel je bilo rec o poredenju izmedju 540 i 542 u vezi potrosnje goriva.hocu da kazem da moj 542 uopste ne trosi mnogo.al svakako da svaki traktor MORA da ima i dobre i lose strane.nema savrsenih traktora.a i ako ih ima,oni su daleko od nas ;)jer su jako skupi.e sad razlika izmedju 540 i 542 je u nijansama koje bitno ne uticu na ucinak traktora.osim mozda eto....maaala mala prednost u transportnoj brzini 542-ke.al ipak prvenstvena namena traktora je obradu zemljista.tako da....oba ce traktora rado ogovoriti toj svrsi ;)
 
B

Bobo

Guest
542 linije kao sto je tvoj je dobar, a ovaj noviji bas se i nije pokazao u mom kraju kao dobar za teze poslove na zemlji. motor je od 539, al je cjela sasija od 549 a tih 10ks razlike je i vise nego ocigledno. u dubokom oranju takav noviji 542 ce ici kao lud, jer je tezak, ali ako je masnija zemlja, gusit ce se, nece vrtiti tockovima, vec ce crkavati, bas zato jer je pretezak.

a u mom selu je prvi 540 s IMR motorom. (Onaj koji je '79 bio na novosadskom sajmu). do 79 su pravljeni s FIAT motorima a poslje je bilo par serija s IMR motorom, koji su kasnije ubacili u 533 pa dobili 539 ;)

Sve je to vise-manje isti kalup i vise manje svi su dobri ako se ne preopterete.

Sjecam se kad si ti pitao za svoj 542 da li da kupis ili ne i vidis da je kupovina bila dobra ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
hehe secam se kako da ne ;).stvarno kupovina je bila odlicna.prezadovoljan sam sa traktorom.traktor se pokazao bolji nego sto sam ocekivao.tvoja pomoc mi je bila presudna tada.jer nisam imao koga drugog da pitam.zahvalan sam ti za savetima:)a i ostalim a koji su mi pomogli svojim iskustvima i savetima.;)
 
B

Bobo

Guest
Ja se ispricavam, greska radi se o nesto manje od 10ks, ali zaokruzit cemo na 10...

Evo, ispravljeno je i gore u komentaru, zahvaljujem na ispravci.
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
motor je od 539, al je cjela sasija od 549 a tih 10ks razlike je i vise nego ocigledno. u dubokom oranju takav noviji 542 ce ici kao lud, jer je tezak, ali ako je masnija zemlja, gusit ce se, nece vrtiti tockovima, vec ce crkavati, bas zato jer je pretezak.

Koliko ja znam 542 je od 549 slabiji samo 5ks i ne mogu se složit s tim da je pretežak ;) Baš zbog te težine je bolji od 539 a da ne govorim o brzini u transportu.....Svakom bi preporučio taj traktor jer stvarno je stroj....:)
 

zoran frenki

Član
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
78
Ja jos nisam uspeo da slikam svoju masinu koju sam kupio,ali prvi utisci su jako dobri,motor je generalno sredjen drzi pritisak(A za sredjivanje motora sam proverio kod majstora koji je radio generalnu pa mi je sam potvrdio da je uradio to dobro),ali jedna stvar mi nije uredu to sam primetio u voznju,da desni tocak prednji pri nekoj brzini pcinje da landara dok sa levim je ok.Primetio sam i da ima luft u glavi na toj sponi levoj te molm vas da mi kazete dali mogu sam odkloniti kvar.I jos jdna stvar kako da nastelujem kocnice.Pomozite para nema porosio sve.pozdrav od Frenkija .Inace mislimda sam kupio dobar traktor.
 
B

Bobo

Guest
542 ima motor od 539...

539 28.5kW ~ 39ks
549 34.5kW ~ 47ks

Dakle, razlika je 8ks
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
542 ima motor od 539...

539 28.5kW ~ 39ks

539 28.5kW ~ 39ks pri 2000 o/min
542 31kw ~ 42ks pri 2250 o/min
Dakle na 542 je motor samo ubrzan a prijenos usporen,al ta 3ks se puno osječaju....
 
B

Bobo

Guest
Da se ne natezemo, reci cu da si u pravi iako nisi...

i jedan i drugi se (po tvornici) vrte do 2250 okretaja, a u praksi idu i preko toga...
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Da se ne natezemo, reci cu da si u pravi iako nisi...

i jedan i drugi se (po tvornici) vrte do 2250 okretaja, a u praksi idu i preko toga...

Slažem se da idu preko 2250 okretaja jer jednom sam 542 vozio na cca 2800 o/min:)....nego, koliko ide brzo 542 na tim okretajima u petoj brzini:scratch.....
 
B

Bobo

Guest
Moj 549 se tvornicki vrtio do 2500 okretaja i isao je 40 km/h, mjereno autom, a auto je kasnije "bazdaren" policijskim laserom, tako da se moze reci da je isao oko 40. Nakon sto je bosch pumpa isla na remont majstor ju je zatvorio i sad okretomjer ne ide preko 2400 kad ga dobrano nagazim...

A sto se tice toga, 542 ako ima 11 gume ide oko 30 km/h samo tako, a ako su 12 gore i kazes otvoren na pumpi, ide preko 40 samo tako.

Znaci, 12 gume, 2500 okretaja je oko 40km/h, pa si dalje racunaj.

U knjizicama svim IMT-ima pise 27-30km/h, jer IMT nije mogao dobiti homologaciju za brzi traktor...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Ja jos nisam uspeo da slikam svoju masinu koju sam kupio,ali prvi utisci su jako dobri,motor je generalno sredjen drzi pritisak(A za sredjivanje motora sam proverio kod majstora koji je radio generalnu pa mi je sam potvrdio da je uradio to dobro),ali jedna stvar mi nije uredu to sam primetio u voznju,da desni tocak prednji pri nekoj brzini pcinje da landara dok sa levim je ok.Primetio sam i da ima luft u glavi na toj sponi levoj te molm vas da mi kazete dali mogu sam odkloniti kvar.I jos jdna stvar kako da nastelujem kocnice.Pomozite para nema porosio sve.pozdrav od Frenkija .Inace mislimda sam kupio dobar traktor.
Ako je generalka, onda kak nebi bilo dobro :scratch
Koliko imaš lufta na volanu?
Kočnice, otraga na anker pločama imaš limene poklopce koje pomakneš u stranu i unutra na zvijezdi poštelaš.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
542 ima motor od 539...

539 28.5kW ~ 39ks
549 34.5kW ~ 47ks

Dakle, razlika je 8ks

nisi u pravu Bobo..
mislim, jesi, 539 ima 39 konja na 2000rpm, ali da se vrti kao kod 542 na 2250rpm-a, imao bih 42.5ks, koliko ima 542 na 2250rpm, ako nisu bezveze stavili pločicu na motor i napisali 42.5ks..
542~ 42.5ks
549~ 47

DAKLE, razlika je 4,5ks, a ne 8..:mrgreen::finga:;)
 
B

Bobo

Guest
Zar i ti, Brute sine?

Ajd, citaj malo...

Neispravan link je obrisan!

Dakle, motori su im u dlaku isti... Eventualno da 542 ima rotacionu pumpu, al ima i takvih 539, pa to ne uzimam kao razliku.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Zar i ti, Brute sine?

Ajd, citaj malo...

Neispravan link je obrisan!

Dakle, motori su im u dlaku isti... Eventualno da 542 ima rotacionu pumpu, al ima i takvih 539, pa to ne uzimam kao razliku.

ajd ti malo čitaj,jbte...
sad si me najebo da idem ostrugat pločicu (prefarfbo je kada sam farbao motor), i fino piše, M33/T, što znači 31kw pri 2250rpm, 31kw puta 1.36 = 42.16 KS...
 
B

Bobo

Guest
Pisalo na plotu pic.a pa pijanac podero kur.c...

Jesi ti zbilja toliko siguran da su u Rakovici pravili poseban motor za 539 a poseban za 542, tj da su jedan te isti drugacije stelali? Nema sanse, pa ovo je balkan, covjece... Uzmi bilo koja dva motora s bilo oja dva traktora i nece raditi jednako, a ti ides vjerovati natpisnoj plocici...

istina, snaga ova dva traktora na tocku se osjeti, jer 542 ima spojiju 1. brzinu nego 539 i tu se snaga dobiva na prijenosu, ali motori su im jednaki, tako je nebitno koja je snaga...

Vjerujem da se podatci na plocicama razlikuju i zbog mozebitnog izvoza, ali isti su im motori, garant...
 

Najnoviji postovi

Na vrh