• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 540

  • Temu pokrenuo ferari 540
  • Datum prvog posta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Moj 540-FIAT je 8 godina vukel 24 diska u brdovitom kraju, ali lagana zemlja, nikad nije vukao 20 diskova tanjurače jer ih nikad nismo ni imali, odma je djed uzel 24 diska jer je kasnije kupil 560.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Da, samo ti ne vjerujem da si s njim vuko 24 diska uzbrdo u drugoj a da nisi ni malo podigo na hidraulici
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nisam to ja ni radio, bilo je to prije mog rođenja :)

Al naravno da je trealo malo podići tanjurače kad su pjeskovite zemlje, inače gura ispred sebe, gadno je to. Neznaš kaj je gore, dal tvrda ilovača ili pjesak gde tone prek osovina.

Ali vukel je taj traktor to sve te godine. Ipak je to malo jači motor nego rakovičin.

Da se razumijemo, u Fiatu su takvi motori ugrađivani na traktore 60-90, znači izvlačili su iz njih do 60 ks, to je kvaliteta.

I ja ču ga dati malo pojačati na pumpi dok se bude radila generalna, barem na nekih 50-ak ks.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ja danas opet šlepao svoju pilu,dugi puta u dva tjedna,ja ga ganjao ko vraga i sve ok al starom i prvi puta i danas riknuo,već mislio da stari nešto čarobira :icon_rolleyes: prvi puta mislio da filtere zaštopalo pa stavio nove i uz dosta pumpanja uspio protjerat naftu i upalit i radio,i vozio i sve ok da bi danas opet ostao bez nafte i da bi zaključio da ga zeza ac pumpa,mamicu joj,a stara godinu i pol i uzeo IPM za 300 i neke kn,tj najskuplju kaj se nudila baš zbog tog da bi bio miran jedno vrijeme, sad pak puknuo gore staru za prvu ruku al slini ulje na njoj kod poluge za ručno pumpanje. Kaj savjetujete koju marku kupit,kaj se pokazalo dobrim,istu svakak više nebi uzimao
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Navodno su slovenske dobre, Teleoptik je imal nekad dobre pumpe i to je to kaj se nudi
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ok vidjet ču kod kolege u dućanu kaj može nabavit pa odlućit.

Puknuti znam da ti već duže briješ na elektrićnu al nekak nisam oduševljen time,ne kažem da nebi bilo dobro,dapaće,al kakve sam ja sreće il bi dr dan riknula,il bi se zapalio traktor :x:

Inaće baš nedavno nabavio od stare peći za centralno na ložu pumpu koju mislim koristit za pretakanje nafte iz karnistra u traktor,mogao bi nju nekud stisnut pa da bude multifunkcijonalna,po potrebi tera po potrebi vuće :icon_eyes:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod mene je slovenska oko 4 godine ide i ne slini bar nekaj da mi dobro radi .
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
No od plamenika,nisam još isprobao,misliš da bu mali protok za pretakanje?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Meni se ta kombinacija s električnom pumpom nije nikad sviđala.
Struja i gorivo, mastivurdač IMT .... ne velim ništ, ali meni se ne sviđa.

Na jednom forumu sam pročital da je čovjeku na IMT-u električna riknula za godinu dana (neznam kolko je radil ali trajala je godinu). Naravno, pumpa je s E bay-a
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Samo uzmi slovensku i mani se kemijanja, netreba toga na imt-u!
Ja ih imam na 2 traktora i vrlo sam zadovoljan, suho i dobro je oko nje.

Uostalom košta oko 170 kn, kako gde...
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Kupljena danas slovenska za 218kn.bumo vidjeli kolko bu ona izdrzala,nadam se duze od ove IPM koja sad riknula za godinu i pol
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Možda si jednostavno imal peh. Ova bu ti sad valjda držala.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Skup dućan a ne djelovi,al jedino u tome najskupljem dućanu našao tu slovensku.Inaće ima i kod nas trgovina di se da nać jeftino dijelova,al nema po zagorju tolko traktora ko kod vas pa vj i malo djelovi odma skuolji pošto se manje prodaju
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,236
Jučer na kuružnjaku mijenjana vodena,sam moral ja iti jer ga ni imal ko doma peljati


10708322_757421480971011_1481330616_n.jpg


10352318_583021595136824_3534126459201982725_n.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh