• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 540

  • Temu pokrenuo ferari 540
  • Datum prvog posta

737kruno

Član
Tu od
21 Lis 2011
Poruka
32
Pozdrav, imam problem. Na imt 540 traktor radi i najednom uzme si malo veći gas i krepa. Goriva u čašici ima. Filteri goriva su promjenjeni prije 40 sati. Pošlepam ga i on upali i radi opet neko vrijeme OK.
Na što da obratim pozornost? AC pumpa?
Hvala.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Fiat ili Rakovica motor?
Upali na kratki šlep ili mu treba dosta?
Jesi probal nakon kaj se ugasi odzračivati na boš pumpi?

Najvjerojatnije je nekaj do goriva. Treba prerešetati spojeve od rezervara do boš pumpe
 

737kruno

Član
Tu od
21 Lis 2011
Poruka
32
Izgleda da sam riješio problem. Malko smo popustili jedan filter goriva is zasad nije krepal.:icon_cool:
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
pozdrav ekipo, jedan čovijek mi nudio gume 13.6-28 za imt 540, el če biti šta traktoru ako mu metnem malo veče gume oče se šta promijeniti
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Vjerojatno se nebude nekaj specijalno dogodilo ali ja osobno bi ipak stavil serijske gume
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja bi stavil 13.6 gume na 540, ali s Fiat motorom koji je ipak malo jači od standardnog :)
Za običan 540 12.4 gume su zakon!
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
zašto je na imt 540 tamo di se kače priključci pa jedno desec netimetara dalje, zašto je to pomično a na drugima nije znači može se micati, a na drugima je ta cijela ruka ili kako se več zove nepomična ??
nadam se da razumijete na šta mislim
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
evo našo sam neku sliku na netu, neznam čiji je ovo traktor al sliku sam samo posudio :biggrin: ovo što je obilježeno zeleno tu je na mome 540 kao neka spojka i to se miče nije iz jednog djela kao na ovome traktoru, zašto je to tako vidio sam da večinom svi imaju kao ovaj jednodjelno

 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
tu se vide poluge na slici
 

Prilozi

  • imt-540-deluxe-slika-41182937.jpg
    imt-540-deluxe-slika-41182937.jpg
    48.6 KB · Pregleda: 201

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
bravo kolega, to je to zašto oni imaju tako, ja još nisam vidio ni na jednom traktoru tako osim na 540, el nije bolje da je iz jednog komada, ja mislim da to nije dobro tako naprimjer dok orem plug na tome može raditi otprilike 10 cm, a kad je iz jednog komada onda ništa nemože da radi, grešim li???
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Kakve veze to ima kod oranja? Ako je plug ispravan i dobro podešen to mu ništa ne smeta.
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
dao sam samo primjer, to je istina ako je podešen dobro nesmeta, zato sam i postavio pitanje da vidim kakva su vaša razmišljanja oko toga, i zašto je to na njima baš tako a na ostalim imt nije
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
bravo kolega, to je to zašto oni imaju tako, ja još nisam vidio ni na jednom traktoru tako osim na 540, el nije bolje da je iz jednog komada, ja mislim da to nije dobro tako naprimjer dok orem plug na tome može raditi otprilike 10 cm, a kad je iz jednog komada onda ništa nemože da radi, grešim li???

neide to samo tako gore dole, unutra su štifti sa oprugom, i ako taj štift pomakneš iz ležišta tek onda možeš završetak poluge dići gore, kad spustiš dolje taj završetak opruga gura štift u ležište i nemože se taj završetak micati
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
to nisam primjetio, sutra ču malo bolje pogledati to, onda ako je tako nema veze što nisu iz jednog djela
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,170
Ja to nemam na 540 :(think):

10006977_774978802548612_4605653347132304242_n.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,688
To se zovu teleskopske poluge (extendable links), a služi za lakše kapčenje priključaka. Neki Zetori su to također imali.
Problem je kaj se rasklima. Preteča kuka i kugli, vrlo često korišteno na anglosaksonskim strojevima (od kud IMT i vuče korjene).
 

Najnoviji postovi

Na vrh