• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

imt 542

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Pjero,sumnjam da bi mogel s cilindrom od automobila nekaj postići,jer su na autima letve,a i one su slabe za takva opterečenja,bilo je negde rijeći o tome.Po meni ne gine ti orbitrol,par crijeva,možda neki rezervoarčić manji(ako se neda uzet ulje iz traktora,a i ako se da,ovo bi bilo jednostavnije),cilindar određenog hoda,dvoradni naravno,pumpa i onda posel oko toga.A ne vidim zakaj bi elektrohidrauličnu pumpu,kad se da napravit nosač za manju hidrauličnu i stavit na pogon preko remenice,ovak samo imaš još jednog potrošača(električnog) i nisi nikaj izbegel.Odnekud moraš uzet traktoru snagu za pokretanje bilo elektrohidraulične pumpe,bilo klasične hidraulične.
Mislim da se od rashodovanih viličara more najti dosta dijelova,sad pred kraj godine i početkom druge,mahom su remonti pa se neke firme znaju rješavati takvih stvari,a za jeftine novce se može komplet nabavit,samo treba tražiti.
Čak je bil jedan v njuškalu kaj je prodaval orbitrol,creva,cilindar i pumpu.Znači skoro sve,a sad ti ostaje jedino posla da to probaš pripasati gore.
To je moj skromni savjet,ako pogreših negde ispravite me!
Da,moj bratić je imal 542 i bunil se dosta,negde su mu rekli 700 kuna za ugradnju hidrauličnog volana,ali mislim da NIJE REKEL CELU ISTINU,da se pristojnije izrazim.Jer da je tak jeftino sumnjam da bi se neko vozil bez hidrauličnog volana na 542.Imam li pravo?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Potpuno se slažem sa tobom.
700 kn jedva da bu dosta za poštena crijeva.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
moguce da je 700 kn ugradnja, al' sav materijal jos treba kupiti ;)
Meni jedan pred mjesec dana rece da su ga za ugradnju hidro volana na 542 trazili 7000 kn (kljuc u ruke) (Mozda jedna nula u cifri od 700kn fali)
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Neznam,velim tak kak mi je on rekel.Malo je to,ja bi lako na tačke del hidro volan da je za 700 kuna.Možda bi i same išle onda.Užas!
Najbolje neki viličar stari najti i od njega bi pasalo dosta djelova,sklepati manji rezervar za ulje i to je to.Čak ako je i neka jača pumpa,moguće i za prednji hidraulik napraviti i kojekakve stvari još,al o tome bi se dalo ohoho raspravljati.
 

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
Alen probaj negde naći na otpadu od fap-a 13-tice pumpu volana i posudu za ulje sa filterom, jer ona dobija pogon preko remena a ima na sebi držač koji može lako da se prepravi na traktor a posudu za ulje staviti negde pod haubu a orbitol možeš od nekog viljuškara a klip može od kombajna. Ja sam našao sve to komplet na otpadu u Koceljevi i cene mi sve 200 evra (orbitol 150, klip 30, pumpa 20 i posuda gratis) i planiram da stavim na mog landina.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
E,dobro veli kolega Kosjerac!Tu kod mene ima čovek kaj je na UAZu slagal ralicu,pa je stavil servo pumpu od Mercedesa kamiona,može to igrati,jer je to u biti hidraulična pumpa,još ako ima nosače,prva liga.On ima jedan cilindar koji diže i spušta ralicu i radi dobbro,pa ne vidim zakaj nebi i na traktoru.Sve se to da samo pripasati,ak imaš neke volje i malo znanja oko hidraulike nije problem.Ako najdeš kakve dijelove,javi,ili još bolje ak uspiješ kaj složiti pa stavi slike!Pozdrav!
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
pozdarav

hvala svima na iscrpnim odgovorima sad samo ako neko zna gdj kupiti pumpu orginalnu za imt koja ide ispod boš pumpe i okvirna cjena ona bi bila jednostavna za ugraditi jedino ako nije preskupa
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
hvala svima na iscrpnim odgovorima sad samo ako neko zna gdj kupiti pumpu orginalnu za imt koja ide ispod boš pumpe i okvirna cjena ona bi bila jednostavna za ugraditi jedino ako nije preskupa
Samo ako tu ugradiš onda ti je kompresor viška :scratch
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
..

znači treba kompresor dole a ja mislio da može ići obadvoje kad ima mjesto
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
znači treba kompresor dole a ja mislio da može ići obadvoje kad ima mjesto
Problem je kaj je jedan zupčanik pogonski , samo ovaj za pumpu ima konus sa druge strane
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Problem je kaj je jedan zupčanik pogonski , samo ovaj za pumpu ima konus sa druge strane
Možeš ti to dokumentirati slikama ?
Znaci pumpa mora obavezno biti s ležajem ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Možeš ti to dokumentirati slikama ?
Znaci pumpa mora obavezno biti s ležajem ?
Ako treba mogu, ali ne danas jer moram poslikati na viličaru.
Ima jedna metalna redukcija (koju negde imam doma) u kojoj su dva ležaja i ozubljena osovina na koju se natakne pumpa.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako treba mogu, ali ne danas jer moram poslikati na viličaru.
Ima jedna metalna redukcija (koju negde imam doma) u kojoj su dva ležaja i ozubljena osovina na koju se natakne pumpa.
Aha , ja mislil da pumpa ide direkt umjesto onog četvrtastog poklopca:scratch
 
B

Bobo

Guest
Mislis, ovo:



Kako cujem da je ova pumpa dosta skupa, i da je pametnije staviti pumpu kakvu ima torpedo. navodno da takva pumpa pase na ovu "redukciju" IMT-ovu...

Netko sposobniji ce odgovoriti ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Mislis, ovo:



Kako cujem da je ova pumpa dosta skupa, i da je pametnije staviti pumpu kakvu ima torpedo. navodno da takva pumpa pase na ovu "redukciju" IMT-ovu...

Netko sposobniji ce odgovoriti ;)
Nisam baš na to mislil mada sam to videl, ali u tom slučaju treba i pogonski zupčanik koji je sigurno drugačiji od ovoga koji je unutra, redukcija i naravno pumpa.

Ako gore paše Torpedova pumpa onda je to vrlo jednostavno riješenje za dodatnu hidrauliku. Pošto je pumpa veče litraže dovoljno bu i za volan i za napajanje dodatnog razvodnika.
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Nisam baš na to mislil mada sam to videl, ali u tom slučaju treba i pogonski zupčanik koji je sigurno drugačiji od ovoga koji je unutra, redukcija i naravno pumpa.

Ako gore paše Torpedova pumpa onda je to vrlo jednostavno riješenje za dodatnu hidrauliku. Pošto je pumpa veče litraže dovoljno bu i za volan i za napajanje dodatnog razvodnika.

znači trebala bi ta redukcija i pumpa torpeda naravno ako paše
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
znači trebala bi ta redukcija i pumpa torpeda naravno ako paše
Pa da, samo neznam gde buš to nabavil :scratch
Jedino da se upustiš u izradu redukcije sam.
 

Najnoviji postovi

Na vrh