• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta
I

intercooler

Guest
Re: IMT 549dv

nemam cijene za 577 od poljostroja ali vidjeh u cjeniku na netu "AM GRUPE" -182tkn.
Živim u zagorju,traktor mi treba za šumu,svake godine obavezno,jer imam naslijeđeno dosta šume.ima nšto oranica na ravnici ,ali istp tolko brdovitih.nema previše,sve skupa cca 5 rali..
imam sve priključke za539 tak da vjerojatno to nit nije za 560???
a kakav je to 550.10???
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: IMT 549dv

O 550.10 ima malo informacija čak i na službenom sajtu IMT. Mislim da je to model kako će se svi ostali IMTovi praviti. Razina buke u kabini je kao u svim skupljim modelima renomiranih proizvođača. Strašan model kojeg prati i prikladna cijena. Šteta što ga nisam slikao...
 
A

Alen

Guest
Re: IMT 549dv

Bobo kaže:
Imas u ponudi i 550.10 traktor, koji je napravljen puno puno bolje od ostalih IMT-a, ali je tu i cjena koja nije mala...

:rolfer: :rolfer: :rolfer: :rolfer: :madmana:

E sad da malo pričamo o izradi IMT traktora.... Gledao sam navedeni traktor u Botincu... Izrada kabine - kao da su se mala djeca igrala... :scratch 8)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: IMT 549dv

Prije bi rekao neki srednjoškolci za maturalni rad, ono prije su bila mala djeca ;)
 
B

Bobo

Guest
Re: IMT 549dv

Sto se tice potrosnje 560, naspram 558 koji ima isti motor kao i 560, trosi jako puno. Posto imas prikljucke za 539, 549 ce s njima raditi super, a 560 ce ti samo prosipati gorivo...

550.10... hmm, sto reci? Isti motor kao i na 550, samo drugacija kabina, i pojacana koljevka, koja im je ocito bolna tocka. kabina je odvojena od traktora, pa je nivo buke drasticno smanjen. Prekidaci i kompletna instrument tabla puno bolje napravljena. Ravan pod na kabini i papucice koje ne vire iz poda. Traktor u opremi ima i jednokruzni i dvokruzni kocioni uredjaj za prikolice, no ne znam sto ce dvokruzni sistem na 50Ks traktoru...

Vanjska hidraulika su one prikljucnice preko kojih mozes kontrolirati neki hidraulicni cilindar na prikljucku. Dizanje i spustanje kotaca na vucenim tanjuracama, okretanje pluga okretace, pomicanje malcera/freze lijevo-desno... Milijun primjena, i po mom misljenju je jedan par prikljucnica obavezna oprema na bilo kojem traktoru.

Sto se izrade kabine tice, Pravi se javio... kakva je kabina na vladimirecu? ;) Ono su djeca iz vrtica onda konstruirala, a pijane ruske bebe realizirale ;) Sve u svemu, za te pare kabina je cist OK i nema zamjerka niti na mom 549, a pogotovo na 550.10


I samo da opet napomenem da je po mom misljenju 550.10 precjenjen traktor.
 
A

Alen

Guest
Re: IMT 549dv

Bobo kaže:
Sto se izrade kabine tice, Pravi se javio... kakva je kabina na vladimirecu? ;) Ono su djeca iz vrtica onda konstruirala, a pijane ruske bebe realizirale ;) Sve u svemu, za te pare kabina je cist OK i nema zamjerka niti na mom 549, a pogotovo na 550.10


I samo da opet napomenem da je po mom misljenju 550.10 precjenjen traktor.

Kad pričamo o rusima jasno je da je sve gruba izrada...ali kod IMT zamjeram kod izrade kabine da su mogli obratiti malo pažnju i obrusiti varove ili bar poskidati one kuglice što ostaju od vara... Tako da bar tu rusi imaju prednost 8)
Na rusu kad je novi kabina dobro dihta, i na mom bi da nije več par puta zapeto sa otvorenim vratima itd.... Na Imt sam zamjetio da prozori uopče nedihtaju iako traktor ima samo 50 rs....
Znači radi se samo da nekom otpadne od ruke, ili se može reči kakva plata takva vrata..... kao što je nekad bilo u crvenoj zastavi na stojadinima za izvoz (zavareni sicevi zbog neisplačivanja plača).....
 
I

intercooler

Guest
Re: IMT 549dv

E,još pitanja;
Što je to povrat kapitalnih ulaganja??
nemam pojma o svemu tome jer se dosad nisam bavio nikakvom poloprivredom..osim vinograda..i tak nešto na malom..
MOlim vas da mi kažete par tajni oko tih povrata novca ili šta več to znači!!
Bobo spomenuo si da te traktor košta 111tkn,a nisi imo nikakav popust?
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: IMT 549dv

intercooler kaže:
E,još pitanja;
Što je to povrat kapitalnih ulaganja??
nemam pojma o svemu tome jer se dosad nisam bavio nikakvom poloprivredom..osim vinograda..i tak nešto na malom..
MOlim vas da mi kažete par tajni oko tih povrata novca ili šta več to znači!!
Bobo spomenuo si da te traktor košta 111tkn,a nisi imo nikakav popust?

O kapitalnim ima vise u ovom threadu Obrisan neispravan link.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Re: IMT 549dv

ja sam čuo, moj tata pito za JD 6330, i kaže čovjek: 40% se odma vrati, a kaže da če to bit možda i 50%, a sad jel to samo na JD-ove ili sve neznam...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: IMT 549dv

40% od vrijednosti stroja bez PDV-a, u roku godinu dana, kako stvari sada stoje. I nema veze niti sa IMT549 niti sa JD ... i puno, jako puno pise na onom gorespomenutom linku
 
I

intercooler

Guest
Re: IMT 549dv

A šta to znači?
Jel mi može tko objasniti "zdravoseljacki"!?
šta trebam napraviti sa zemljom?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: IMT 549dv

Zapaliti je :lol: Pardon kuću zapaliti :lol: Maratonce poslati da pročitaju postove i da ti objasne ;) Sorry nisam mogao se suzdržati :mrgreen:
 
I

intercooler

Guest
Re: IMT 549dv

znam,vama je smiješno kad netko nema pojma o nečemu.ali ja sam relativno mlad i htio bih se baviti poljoprivredom,jer mi slobodno vrijeme to dopušta,i jer sam nedavno doselio na selo. čista sam tabula rasa glede tih nekih pojmova(gore navedeno)i nisam kriv što mi nije dosad trebalo.
Zato molim dobru dušu da mi kaže što trebam učiniti da dobim nešto od države.
za početak kupio bih novi taktor za nekih cca 120 000kn.
kako dobit nešto od države za to,jer firmu nemam,niti obrt,a niti ne planiram otvoriti firmu.
Pliz,da mi netko ukratko objasni.
 
B

Bobo

Guest
Re: IMT 549dv

Gledaj, forum je prepun tema u kojima je sve objasnjeno i detaljno, i ugrubo... Koliko znam da su sve nejasnoce objasnjene, samo treba potraziti... U gornjem desnom uglu ekrana imas "pretraznik" i pomocu njega trazi sve sto te zanima u vezi neke teme...

A sad u grubo:

DA, moj traktor je za gotovinu kostao 111 000Kn. Posto smo u sustavu PDV-a, dobili smo PDV nazad, a tadasnji povrat kapitalnih ulaganja je bio do 25% iznosa na racunu (s PDV-om)...

Koliko znam da za povrat kapitalnih ulaganja do 40% na jednostavnija ulaganja i do 50% na veca, mozes ostvariti iako nisi u sustavu PDV-a, tako da to SVAKAKO moras iskoristiti...

Kome se obratiti, gdje ici, sve pise u 1-2 temi tako da ne vidim razloga da se to pise na 100 mijesta, akd se Smiljan vec potrudio sve tamo pisati...
 
S

Sesva

Guest
Re: IMT 549dv

BObo jel bi npr da si u sustavu pdv-a i da dobijes popust taj 40% ili 50% da si veci poljoprivrednik ,, npr--..

dobio bi sve to isto da sad kupujes Fendta 936 vario koji kosta oko 220 000 eura , jel bi ti na njemu po tome dobio oko 120 000 eura popusta ????
 
B

Bobo

Guest
Re: IMT 549dv

Ima neka granica... Mialim da najvise mozes dobiti 500 000Kn, no ne drzi me za rijec...
 
S

Sesva

Guest
Re: IMT 549dv

bas sam neki dan razmisljao o tom , malo bi iapk bilo previse 120 000 eura da spuste , mislim meni bi pasalo ali gdje je onda zarada njima tu hehehe
 
Z

Zlatko

Guest
Re: IMT 549dv

znam,vama je smiješno kad netko nema pojma o nečemu.ali ja sam relativno mlad i htio bih se baviti poljoprivredom,jer mi slobodno vrijeme to dopušta,i jer sam nedavno doselio na selo. čista sam tabula rasa glede tih nekih pojmova(gore navedeno)i nisam kriv što mi nije dosad trebalo.
Pozdrav intercooler!
Ako kažeš da si mlad i imaš slobodnog vremena, školuj se za rad u poljoprivredi! Zato i je takvo stanje kod nas u poljoprivredi što se poljoprivredom bavi previše neškolovanih ljudi. Imam i ja slobodnog vremena, i mlad sam, ali mi država ne dopušta da budem doktor ili advokat u slobodno vrijeme jer za to nisam školovan. Ovdje na forumu ima tema o kapitalnim ulaganjima, na stranicama ministarstva poljoprivrede isto, pročitaj pa ako ti nije nešto jasno, pitaj, a ne ja nemam pojma, neka mi netko objasni.
Pozdrav i sretno!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: IMT 549dv

intercooler kaže:
znam,vama je smiješno kad netko nema pojma o nečemu.ali ja sam relativno mlad i htio bih se baviti poljoprivredom,jer mi slobodno vrijeme to dopušta,i jer sam nedavno doselio na selo. čista sam tabula rasa glede tih nekih pojmova(gore navedeno)i nisam kriv što mi nije dosad trebalo.
Zato molim dobru dušu da mi kaže što trebam učiniti da dobim nešto od države.

Ne dramatiziraj, rekao sam da se šalim, a i imaš brdo tema pod OSTALO pa FINANCIJE, PROPISI, JAVNI NATJECAJI I SLIČNO i tamo se Smiljan i ostatak ekipe ubio da objasni i da odgonetne sve čari službenika i zakona. Oni su toliko energije uložili da objasne a ti nemreš pretražiti forum. Inaće što se tiće tvog primjera selidbe na selo, to se sve češće dešava i kod nas. Dobar primjer i za pohvalu. Sretno i dobro došao, Naravno i predstavi se pa da prebacimo ovo sve pod tvoju temu. Pozdrav :|
 
I

intercooler

Guest
Re: IMT 549dv

evo.pročitah sve o opg-u,ali imam nejasnoća:
POšto se nemam vremena niti namjeru bavit poljoprivredom na veliko,nego samo iz nekih osobnih potreba,znači ne mislim trgovati(krave ne mislim hraniti)..i sl,da li mogu kupit traktor i nešto priključaka pa da dobim tih 40% a da ništa ne proizvodim sljedećihxx godina???
Imam puno šume koju bih naravno porušio i na crnjaka prodao drva, a za to bi mi dobro došao dobar traktor i vitlo,kalač,koje opet moram kupiti... u kojoj sam poziciji glede opg-a?
 
Na vrh