• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta
B

Bobo

Guest
Re: IMT 549dv

Mislim da tebi nije isplativo ulaziti u sustav PDV-a šosto ne planiras proizvoditi nista, vec samo "ispod pulta" prodavati drva...

Ne znam da li se moze dobiti povrat kapitalnih ulaganja ako nisi upisan u ssustav PDV-a, ali koliko cujem po pricama da se moze...


Vjerovatno pise negdje na forumu, ali sam prelijen da citam takve stvari pa ne znam ;)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: IMT 549dv

intercooler kaže:
evo.pročitah sve o opg-u,ali imam nejasnoća:
POšto se nemam vremena niti namjeru bavit poljoprivredom na veliko,nego samo iz nekih osobnih potreba,znači ne mislim trgovati(krave ne mislim hraniti)..i sl,da li mogu kupit traktor i nešto priključaka pa da dobim tih 40% a da ništa ne proizvodim sljedećihxx godina???
Imam puno šume koju bih naravno porušio i na crnjaka prodao drva, a za to bi mi dobro došao dobar traktor i vitlo,kalač,koje opet moram kupiti... u kojoj sam poziciji glede opg-a?

Zao mi je ali ocito nisi procitao sve, jer da jesi nebi to pitao. A ako nesto nije jasno u svemu tome sto si procitao daj barem tamo postavi pitanje pa ce nam biti zadovoljstvo odgovoriti.

Ova rasprava definitivno nema nikakve veze sa IMT549dv. Nije moje jer nisam administrator foruma, ali osnovne pravila ponasanja se moraju postivati.
To prvo, a drugo je COVJECE NISI JEDINI NA SVIJETU. Pa nismo mi svi ovdje da bi TEBI odgovarali na pitanja i lijevkom ti nalijevali informacije u glavu odnosno davali savjete, a da se ti nimalo ne potrudis. Ja osobno cu na svako pitanje koje znam odgovoriti ili izreci svoje misljenje ako nisam siguran. I to svakom. Bez izuzetka. I meni su na hrpu pitanja ljudi ovdje vrlo sirokogrudno odgovorili. I nema blesavih pitanja.
Molio bih te barem malo postovanja prema vremenu, znanju i iskustvu svih ovdje. TEBI ocito nije jasno kad ti se lijepo kaze (i to vise puta, od vise ljudi) nego te se mora ruzno "otkantati" da bi shvatio. Ja, iz osnovne pristojnosti, posto su me ipak odgojili da postujem druge, to necu napraviti.
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
Re: IMT 549dv

on je samo pitao jer nezna neke stvari-ja mislim da se nemate zbog čega ljutit,on je postavio pitanje-vas niko ne tira da mu odgovorite,ja neznam šta ima tu loše da netko pita nešto šta ga zanima,na vama je oćete li mu odgovorit ili ne-danas ili sutra,forum je napravljen zbog toga da se razmjenjuju iskustva,pitanja...itd...da ja znam ja bih mu odgovorio,ja se bavim poljoprivredom samo za vlastite potrebe-i orem ljudima iz sela i okolice.
ja mislim da se nitko nitko neće uvridit ni naljutit zbog ovog posta. ;) ;) ;)
 
B

Bobo

Guest
Re: IMT 549dv

De, stvarno, dosta je OFF TOPIC-a...

Otidjite u temu o pravilima i propisima i tamo raspravljajte o tome...
 
I

intercooler

Guest
Re: IMT 549dv

SMILJAN-nitko te nije imenovao da trebaš nešto odgovorit. Ako netko čita ovaj post,znači neče mu biti frka odgovorit,ako mu bude-neče odgovorit, ALI NEČE SMATRAT NEKOG MUTAVCEM zbog toga što to što ga se pita zna od prije godinu dana,pa taj ko ga pita je sad dosadan i priglup. NEmam razloga otvarat 20 tema jer sam pitao konkretno što su mi nejasnoće i NIKOG,ali AMA BAŠ NIKOG nisam ocrnio i popljuvao, ili se DIZAO SVOJOM KVAZI INTELIGENCIJOM o poštovanju ili nepoštovanju ljudskog roda i foruma iliti ga neznam čega!
Ja se mogu bez brige logirat pod par "nickova" i j...nekog u mozak, ali nije mi to potreba niti zanimacija.
toliko.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: IMT 549dv

ma nas troje-cetvero te uputilo na drugu temu, a ti kao da nisi procitao sto smo ti odgovorili vec i dalje ovdje pitas.Nije problm u pitanju nego samozivosti, sorry na terminu. I na kraju se vracas sa "procitao sam sve pa mi opet nije jasno". Ponavljam nije problem u pitanju nego mjestu, a i nacinu, kako se pita. I ja kad mi nije jasno pitam. A sad idemo ovdje o 549, a o propisima na drugim temama. NHF Idemo dalje :)
 
B

Bobo

Guest
Re: IMT 549dv

samo malo...

problem je u tome sto se ljudima ne da pisati u temi o traktoru o povratu kapitalnih ulaganja, jer tome tu jednostavno nije mijesto...

Nitko nikoga ne naziva glupim, vec nam je svima preko glave sto svaka tema ode na krivi put, i na kraju nema veze s vezom... Da je pitanje postavljeno u temi o povratu poreza i kapitalnih ulaganja, nema problema, odgovorit ce se, ali ako netko dodje za 10 dana i pretrezi u odgovarajucoj temi ono sto je i tebe zanimalo i ne nadje, on ce opet pitati. Kuzis? I sad svakih 10 dana da se pise jedno te isto...
 
I

intercooler

Guest
Re: IMT 549dv

nemojte se tolko uživit u forum.nije nit on vaš ni vi njegovi. ako vam je problem odgovarat.nemorate.
Lijep pozdrav.
 
I

intercooler

Guest
Re: IMT 549dv

ja se ispričavam ako sam nekog SILNO povrijedio.nije mi bila namjera.Mislim da se ljudi ne zanimaju previše za Imt549,tako da neče nitko zamjerit.
P.S
U svakoj temi ima "ausvinkl" pitanja.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Re: IMT 549dv

Pa kolko sam ja čuo da bobin 549 nije loš...
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
Re: IMT 549dv

Bobo kaže:
samo malo...

problem je u tome sto se ljudima ne da pisati u temi o traktoru o povratu kapitalnih ulaganja, jer tome tu jednostavno nije mijesto...

Nitko nikoga ne naziva glupim, vec nam je svima preko glave sto svaka tema ode na krivi put, i na kraju nema veze s vezom... Da je pitanje postavljeno u temi o povratu poreza i kapitalnih ulaganja, nema problema, odgovorit ce se, ali ako netko dodje za 10 dana i pretrezi u odgovarajucoj temi ono sto je i tebe zanimalo i ne nadje, on ce opet pitati. Kuzis? I sad svakih 10 dana da se pise jedno te isto...

bobo onda si i ti djelomično kriv,ti od samog početka odgovaraš na pitanja o imt-549dv,kad se počelo o nečem drugom šta nema veze s ovom temom triba si mu lipo reć da ovo nije tema za to(ti si administrator foruma)nego neka napravi drugu ili piše u već postojeću ali koja ime veze s tim-ne sad na kraju prigovarat intercooler-u.
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
Re: IMT 549dv

nije sam intercooler pisao u ovu temu,javljali su se i drugi...
nemojte se ljutit..... ;) :roll:
 
B

Bobo

Guest
Re: IMT 549dv

Nisam rekao da nisam kriv, stovise, priznao sam da doste tema upropastim bas ja OFF TOPIC pitanjima, ali pokusavam se kontrolirati, no bas mi ne uspjeva...
 
I

intercooler

Guest
Re: IMT 549dv

Ima još tko kakvih komentara o IMT 549 ili 560 ,eventualno slika? Ima tko slike 549 dv stare linije kabine jer mi se puno više sviđa i nema tolko stakla što je za šumu bolje
 
B

Bobo

Guest
Re: IMT 549dv

Sve sto sam imao reci, je receno... Za u sumu ti je svakako bolji 560 koji ne mora imati ni prednju vucu, ali za 2-3 jutra zemlje potpuno neisplativa kupovina...
 
I

intercooler

Guest
Re: IMT 549dv

Evo mogao bih od sljedeće godine obrađivat cca 14 rali zemlje..brdovito je 70%,tako da mi treba svakako dupljak, e da i šume imam cca 4 rali na ovih 14 koja je u gorskom i nedostupnom području za što mi obavezno treba vitlo.
To je sad definitivno provjereno i pitanje je da li je 549 dv dovoljan traktor za to?? Za tu lovu mogu kupit kineza od kojeg bježim ko vrag od tamjana,a europski traktori su...puno skuplji.
Vidio sam BOBO u tvojim postovima da te nešto zeza prednji trap??što ne valja ili je to tako?
 
L

Lamborghini R2

Guest
Re: IMT 549dv

Hy
intercooler, moje misljenje je da uzmeš,bar ako biraš između 549DV,i560DV da uzmeš 560,
imam iskustva s oba i znam da sto se tiče 549 nikako nije za u šumu,on je za vuču kakve prikolice za prijevoz drva,ali što se tiče izvlačenja sa vitlom,bolje ne pokušavati,doduše ja na svojoj 549-ki nemam vitlo,ima prijatelj,pukla mu je koljevka zbog njegovih utega i preopterečenja sa kopčanjem-traktor se diže pa naglo spusti-bolest za diferencijal.
ako ništa drugo bolje je i uzet obični 560 pa staviš one lance s prstenom pa još staviš 6,8 utega, i vuči češ više nego sa bilo kojim 549DWLI...,a ako je to 560DV onda je to super stroj. ;)
 
B

Bobo

Guest
Re: IMT 549dv

Za u sumu na brdovitom terenu i za vitlo ti svakako treba snage... 560 tu dolazi do izrazaja kao od sale, dok bi 549 imao posla. Koliko mi je poznato da je u vrijeme kad sam kupovao 549dv kostao 111000Kn, dok je obicni 560 s kabinom, kompresorom i hidro volanom kostao 112 000. Puno veci i puno jaci traktor, a za u sumu dusu dao. Kod nas u sumi rade od reda sve IMT-i 560 oces od najstarijeg, pa sve do najnovijeg. kandze mu uopce ne trebaju, ako su mu gume u iole dobrom stanju. bolje kocnice ima nego 549, i svakako sigurniji traktor za voziti po sumi.

Svakako ako planiras raditi puno sume, 560 je bolji izbor, a ako mislis samo na zamlji raditi i malo po sumi, po mom misljenju bi i 549 bio dovoljan.

Sto se prednjeg trapa tice, konkretno koljevke, dobio sam traktor s napuklom koljevkom, a to u prvih godinu i pol nisam niti primjetio. Vidi se da je zabojano bilo, tako da nije naknadno puklo. Kad sam onaj problem s uljem rjesavao, povario sam ju na mjestu gdje je pukla, a sa druge strane sam pojacao to isto mjesto prevencije radi.
 
I

intercooler

Guest
Re: IMT 549dv

A tako..jel ima koja cjenovno slična europska alternativa? same,lamborghini ili carraro?
BOBO,Malo mi je rizično pošto ti je motor slagan, i prednja vuča sjebana, i to dok je traktor novi??nije li to malo previše?? mislim da ni tebi to nije ugodno bilo, a pročito sam i da iz brzina iskače?!?
Evo iskreno malo me strah pošto nit nemam nekog mehaničara (pogotovo ovlaštenog)u blizini.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: IMT 549dv

Mislim da su ove tri marke koje si nabrojio cjenovno daleko iznad, oliti puno skuplji. U toj cjenovnoj kategoriji su eventualno kinezi (Eurowolf, YTO) i moguce, Belorus i Massey Fergusson 240 i 260 ( Obrisan neispravan link. ). Sto se karakteristika tice, ne znam.
 

Najnoviji postovi

Na vrh