• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma da je neznam kak loš materijal nemru neke stvari popucati baš samo tak, zato ja smatram sve je do održavanja i pažnje za strojem, ovo je čista 0 od 549-tke...cccc

Pa moj 565 prolazi kroz žive muke, ja sam težak na gasu i ne žalim ga, a moj stari je u svoje vrijeme bio još gori, ali traktor nikad nije posustao, niti je kaj pucalo po njemu, kad se bilo kaj ikad potrgalo (zlupane lampe, nosači retrovizora strgani u šumi i sl.) to se odmah zamjeni i traktor uvjek izgleda ko novi.
Sad sam ovih dana baš u šumi na jeb**om bregu i namučim se skupa s njim dok spuštam drva dolje, pa nisam još nikaj strgal, danas sam baš naslonil se na drvo, nastradal je samo nosač retrovizora i malo blatobran:)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Šanana nekad i sad ni je isto puknuti okvir je prešani lim kojeg bi se i kinezi posramili .
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Danas sam palio 549 i moram ga pohvaliti da je upalio od prvi puta iz druge.. Mišljenja sam da bi mu trebalo pred paljenje malo pomaći! El bi tim pomicanjem šta dobio da motor bolje radi!? I kad sam ga upalio moram mu dati gas da motor proradi kako treba, inače dimi dosta, kad ga upalim bude na nekih 1200 okretaja i moram dati gas na 1600 odprilike inače se tuši i dimi bjelo i kad povuče i izbaci taj dim iz sebe vratim ga na nekih 900 okretaja i onda ga ostavim da radi malo..To uredu tako da radi!?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,761
Je, samo ga pusti minutu na niskom gasu da se podmaže. Za to vrijeme bu i taj dim prestal.
Dim ti je zbog lošeg izgaranja jer je hladno u cilindrima, a i vjerojatno dize ne raspršuju baš u maglu. Ako dodaš gas, naglo zagrijavaš ekspanzijski prostor, kaj sigurno nije dobro za motor.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Aha, znači ne bi trebao dodavati gas da izbaci taj dim!? Kasnije kada taj dim izađe više nema dima i motor radi fino, to je samo onaj prvi momenat kada upali dimi i kao tuši se..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E Sima...tak sad i moj 565 radi kad se upali prvi puta na hlado, treba mu malo dok se ne razradi, pa se ko malo guši na početku. Neznam do čega je to sad nakon reparacije PVP i dizni?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Stavite rusku naftu i radiće ko u ljeti uz malo crnog dima i do -30 nema brige !!!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
MrSima, jel si ga grijal ili bez grijača?

Evo ti jedna od obečanih slika

 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Grijao ga prvi puta 10 sekundi, drugi puta 5 sekundi, ne moram ni brojati, čuje se grijač kad onako ko pukne, tiho je to, al čuje se ako se uši načule..

Na ovoj slici izgleda sasvim okej, tu je bio dosta mlađi ili odprilike podjednako kao i slika unutrašnjosti!?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Hmmm, kolega ima 549 stariji tip. Ima oko 8 000 RS, dva puta do sad smo ga razveselili karikama i do -5 mu grijača netreba.
Znači da to kod tebe ne miriši na dobro mada ima puno manje sati.
Dim nek te ne zamara na hladno, bitno da upali.

Slika onoga izvana je u isto vreme kad i iznutra, samo je malo poplahnut za tehnički.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Ma on tako pali od početka, onda smo mu prije jedno 2 god dizne radili i nakon toga je pali bolje, i dalje pali tako kao nakon promjene dizni, prije nego smo dizne radili trebalo je nekih 5 puta ga grijati da bi upalio! Ni preko ljeta ne upali na zub kao što mi 539 pali u sred zime bez ikakvog grijanja, el bi to onda moglo biti pred paljenje!?

Što se tiče dima, dimi bijelo dok ga palim i kad upalim dok ne povuče još dimi bijelo nekih 5-10 sekundi max, kasnije nema nikakvog dima..
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Treba imati bijeli dim kad se pali na hladno.To je zbog stvaranja kondenzacije u stublini prilikom palenja.Toplo -hladno..Isto ako je imalo losija hidro glava na PVP motor pri palenju na hladno radi neravnomjerno.Ipak treba probiti na 190 bara nastelanu diznu..
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ima dosta do same pumpe. ja nisam verovao koliko dok nisam cuo informaciju od jednog inzenjera . naime imt traktori 90 godista proizvedeni najvise su imali felericnu pumpu .nisam verovao dok se nisam uverio i stvarno je tako. nijedan koji sam video te godine proizveden nije palio ni priblizno dobro. retko kojem je i alnaser ostao citav. ali potrosnja goriva im je neverovatno mala spram drugih. tek zamenom pumpe su dobili da kazem mnogo bolje paljenje. probali su ih raditi kod bosista i po nekoliko puta ali bez pomaka boljeg. e sad sta se tu desilo u tim kriznim godinama i koje omaske to je vec pitanje za mnogo pametnije od mene. znam samo za vise od 10 traktora u selu tog godista i svi isti problem sa pumpom imaju. par njih sam savetovao i kupili su pvp polovan i servisirali i problemi su takoreci nestali.normalno zavisi i od stanja samog motora
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
poštovani kolege dali ima netko 549 da ima naprjed spojene kotače poprečnom sponom kao 549dv a da nije dv, zanima me kako je to izvedeno u orginalu ako ima u orginalu jer bi ja to radio svome, bio bih vam zahvalan na slikama navedenog
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,761
Ima ti to 539 s novom limarijom i hidrostatičnim volanom. Nažalost, nemam slike.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
@Magla.. upiši u google (imt 540, 542 i 549 servo volan) i traži slike, na nekima ćeš naći što te zanima.
 
Na vrh