• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
tezak hidraulicni volan

Moram ovako pre ce neko primjetiti ali slobodno prebacite ako ima svoje mjesto. IMT 549 DV pumpa volana, znam da je ona, ovo sve je u redu jer sam bio spoio vanjsku hidrauliku na orbitol i volan lagan kao pero, cak i kada se namota do kraja propusti ulje da se ne napreze vise klip.
Znaci pumpa sta joj je nemam pojma rasklapao sam je citavu sve citavo sve ispravno nema ostecenja nikakvih i ulje menjao i pokusavao vise vrsta ali opet isto.

I onaj ventil u njoj ispravan nije nista osteceno cak sam i skidao i dodavao podloske ispod onog sarafa da povecam ili smanjim pritisak ali ona ga opet nema.

Na punom gasu nak polagano je al na leru u mjestu ni maknut, i u voznji moze dok se okrecu tockovi inekako ali tezak veoma tezak sta da jos probam zna li iko??
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
Re: tezak hidraulicni volan

Ali kako otisla kada je sve citavo neosteceno ispravno nista puklo poderano? Sve na svom mjestu. Na kom principu radi onaj ventil sto ima opruga vani i jedna u njemu? i ona mala rupica u sarafu ispod kog su podloske???
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: tezak hidraulicni volan

ulje tlači oprugu ,,kad je tlak dovoljno visok opruga se stlači , otvori se rupica i ulje ide natrag prema usisu ..tako da je tlak u sistemu uvjek isti.
vlč.
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
I sta da jos pokusam sa tim ventilom sobzirom da je u pumpi sve citavo i nepohabano, da oduzmem koju podlosku ili dodam, i sta radi vanjska veca opruga osim one u ventilu?? Ima li da se kupi posebno ventil, vrijedi li kupovati, ili naci pumpu?? zna li neko njenu vrijednost u markama ako moze??
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,424
Pumpa ti je otprilike 3500kn što ti je nekih 850KM, ja sam kupio prije par godina novu, na mojoj je bila pukla osovina.
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
Znaci ventil pa siroka opruga pa cep to je redoslijed zar ne? A da smanjim broj podloski, i da li mozda ventil ne dihtuje dobro pa propusta pa ulje i ne dodje do sarafa sa malom rupicom?

i jos znaci baca ulje u rezervoar gledao sam ali cim krenem motati ne vraca vise a ne salje ni u klip kao da ga pocne kuljvat u sebi slab pritisak. U voznji je lagan i na punom gasu u mjestu ali na leru i samo malo jacem gasu tezak totalno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kaže da je tamo u ventilu ventil za ograničavanje protoka i pritiska .
Ako si ga dobro složio mora da radi ..gledaj kako bi ventil za protok blokirao .

stavi manometar direkt na izlaz pumpe ..trebao bi biti od 70 - 135 bara ovisno o tipu pumpe ..

ako je pumpa otišla ne mora biti da ti to vidiš prostim nestručnim okom.

vaš velečasni
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
Postoji li kakva mogucnost da taj ventil blokiram u jednom polozaju pa nek roka maks. pritisak i u kom? Nije nestrucno i prosto oko sve citavo i ispravno u pumpi, nisu svi tako nestrucni kao neki. Pocne sigurno da mjesa u sebi ulje kada namotam jer ga ne vraca u posudu a ne mota tockove jer u voznji dok je manji otpor lagan je skroz a u mjesu ni maket. Dodavao sam i skidao podloske cak i ventil okretao naopacke i tako okrenut iste tezine kao normalno da je ubacen. Cini mi se kao da ventil nema nikakvu funkciju.
 

ljubomir

Novi član
Tu od
20 Ožu 2014
Poruka
29
imt 549 diferencial

gledao sam teme ali nisam nigdje našao diferencial otišo mom bratu na 549 konusni zupčanik pa me zanima cijena kod nas i vani
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
Meni se nekak čini da su te zupčanike u i diferencijale makedonci delali.
Bil sam dole u toj firmi, ali da mi koljeno vrtaš nemrem se setiti kak se zove :(devil):

Zakaj nedaš kod Hitnera složiti :icon_rofl:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Evo cijene i slike u BOSNI.Uglavnom cijena ovisi o trgovini u kojoj se kupuje.
1 slika cijena 300KM oko 150 eura.Pise zemlja porijekla Indija
snap-2014-04-14-at-22023.png

2 slika cijena 250KM oko 130 eura zemlja porijekla Indija
snap-2014-04-14-at-22045.png

3 slika cijena 350 KM oko 180 eura porijeklo TAFE Indija
snap-2014-04-14-at-22071.png

4 slika cijena 270 KM oko 140 eura porijeklo RTD Indija
snap-2014-04-14-at-22111.png
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
Jebli ih šarafi koje upakiravaju unutra kad su u večini slučajeva neodgovarajučeg kalibra
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
Je, zato kaj je konzerviran kak da bu 100 let na stalaži stajal
 

Najnoviji postovi

Na vrh