• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
250
Pozdrav poznavaocima i ljubiteljima imt-a.Imam problem sa hidraulikom na imt 549.Evo pocecu od pocetka.Nedavno je traktor bio na popravku mjenjaca pa majstor predlozi da se remontuje i pumpa hidraulika kad je sve vec raskupusano,tako i napravismo.Nakon toga traktor dosao kuci 10-15 dana donosio samo rolobale pred stalu,poluge normalno i znatno bolje dizale nego prije zatim prvo kipanje prikolice i to samo pola natovarene zrelim stajnjakom jedva dize sporije nego prije i na kraju kad sam krenuo malo da trznem da teret ispadne puce onaj cilindar sto se nalazi ispod poklopca hidraulike koji gura poluge.Prijavim kvar majstoru, kaze sve je dobro podesio kriv je cilindar jer je previse tanak,kupim novi cilindar ,klip,karike,uzmem drugog majstora sve to ponovo sklopi sutradan upalim traktor pocnem da dizem poluge nesto unutra puce i vise ne dize poluge samo malo ih pomjeri kad dodam gas.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma ja sam samo bio iskren. IMT tamo do 1990. godine, eventualno možda koju mlađi, te priznam, ali gde naći takav 549 DV, ako ga netko i ima taj ga sigurno neće prodati jer mu je dobar!
Sve ovo novo nikaj ne valja!!
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
250
Prvi put je puklo kad sam kipao prikolicu a drugi put kad je ponovo slozen i naprazno probavan,doduse nisam siguran jel sad puklo jer jos nisam skidao poklopac hidraulike pa da vidim tacno sta se desilo ali hidraulik ne radi.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,163
Sramota, pljujete ruku koja vam je stvorila gospodarstvo :(punch):

Muha, dok sam procital ovaj tvoj komentar isel sam si racunat jel je stvarno koji nas traktor stvorio nase gospodarstvo..
Znaci kuca i ostale gospodarske zgrade su radene prije i oko 70-tih a prvi traktor je kupljen 72. i to je bio novi zetor 2511..
Kako je dosao traktor, samo par zgrada se jos napravilo a ovo drugo se samo obnavlja.. Poslije Zetora je djed kupio dva nova Imt-a i kaze da se tu zaje*o..
Znam da je malo off ali cini mi se da su u mojem slucaju gospodarstvo stvorile krave i konji, koji su godinama vukli plug i drljace, a traktor je dosao na gotovo..
A cini mi se da je tako bilo i kod mnogih drugih gospodarstava..

A sto se tice imt-a to je jedno nuzno zlo, kako je jedan forumas napisao, na jednoj strani ga zadihtas na drugoj procuri..

Izvinite na off-u..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ivan KC, moram se nadovezati.....nažalost, jer previše si bahat......

napisao si: "djed je kupio dva IMTa......."

ovdje voziš 2 takva traktora, i stalno pljuješ po njima......a nisi ni jedan zaradio, niti znaš što znači zaraditi za takav traktor, koji danas dođe "pišljivih" 11000€, al ti ih nemaš i ti ih nisi zaradio, nego djed......

a u svakoj temi o IMTu nalazim tvoje postove kako ti traktori nevaljaju.....a još se nisi pošteno ni naradio s takvim traktorom.......osobno imam također takva dva traktora, od kojih je jedan zaradio sve druge strojeve koje sam kupio, a u zadnje 2 godine sam kupio dosta i dobro mi služe, al to su oni zaradili, pa kada nešto i ode, nemogu se ljutiti......

probao sam voziti dosta traktora, i radio sam s njima, razlika je velika od IMTa.......al svog IMTa sam ja osobno kupio, i znam što sa šakom zemlje znači odvojiti i kupiti polovan IMT, vrijedan 2000€......a ti to neznaš......tako da ti komentari uopće nisu na mjestu.....

ovo shvati kako hočeš, al samo dobronamjerna kritika, nemislim ništa loše.....:drink:




a što se tiče 549DV, meni je to dobar traktor, samo im kvaliteta nije na mjestu, ovaj što ima član bhorv......taj stariji tip je bio u oglasniku, sa plavom mašinom, isto DV za 70 000kn, taj mi se čini nekako kvalitetniji i iz godine dok su se još pravili dobri traktori........

samo, neznam zašto taj 549 drži toliko visoku cjenu......:icon_eyes:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,163
Prihvacam svaku kritiku i pohvalu, ali ne kuzim zasto bi bio bahat, jel zato sto kudim traktore koje i sam imam? A i nisam osoba koja se voli hvaliti i govoriti nesto sto nije..
Istina je da nisam ja zaradio da se kupe ti traktori, a zadnji je kupljen 2000., a 2004 je djed umro i ja sam prakticki sam nastavio raditi svu poljoprivredu (rad na njivi) sa svojih 14 god. starosti; otac je radio u firmi, a i radio je na drugom gospodarstvu koje ima..
Sa dva 539 sam napravim 500 rs godisnje, nesto sitno napravi otac, al to je zanemarivo..
Istina je da bi mogao kupiti neki bolji traktor, ali uvijek novci odu na drugu stranu.. Ali bit ce jednom i to..
A svatko tko ima ikakve mogucnosti da kupi nesto bolje od imt-a nek ne promislja puno..
Pa sta ako sam u par tema napisao da mi Imt ne pase, to je moje iskustvo, a i jedan od razloga naseg druzenja ovdje je da razmjenjujemo iskustva.. :icon_winkle:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
Ivan KC, nažalost rodil si se (kao i večina mlađih forumaša i sebe mogu svrstati među njih) u krivo vreme.
Ono kaj je bilo onda možemo samo pročitati, toga više nebu nikad
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
I Ivan i Ivanz su u pravu na neki način mislim da su IMT traktori bili nekad puno kvalitetniji no ipak moramo priznati da su nekada (od 1974 otkad imam dozvolu i vozim traktore ) traktori malo radili tako da su se i manje kvarili kroz moje stare ruke je prošlo više od 50 IMT-a i više od 100 zetora i ostalih marki po meni je danas IMT jedan od najlošijih traktora za rad sa priključcima jer uvijek nekog vraga moran dorađivati za svaki priključak .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
Odosmo debelo u OFF, ali ni ostale sorte traktora nisu više kvalitete ko nekad.
Koštal je novi traktor ali je i trajal, a danas ..... uostalom, kakav je to traktor kojeg 30 let netreba popravljati. Toči i vozi.
Kome bi rezervne djelove prodavali .......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
Prvi put je puklo kad sam kipao prikolicu a drugi put kad je ponovo slozen i naprazno probavan,doduse nisam siguran jel sad puklo jer jos nisam skidao poklopac hidraulike pa da vidim tacno sta se desilo ali hidraulik ne radi.
Jel majstor mjenjal i sigurnjak?
Skini poklopac s dene strane na kučištu da vidiš jel polugice pomakivaju razvodnik, možda je usljed pucanja cilindra (pošto su poluge zašarafljene za njega) savinulo poluge pa zato ne diže, a majstor to nije skužil.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
10 kubika hrastovih trupaca je kupovalo IMT -a 4 celindera ,15 kubika Zetora 4 celindera sad ti je kubik oko 1500 kn pa ti kalkuliraj i obriši ako hočeš .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
Jasno, ali i danas je Zekan rabljeni koji je kupljen za te trupce skuplji od IMT-ea ....
Nebumo više išli u off :mad::
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,605
... uostalom, kakav je to traktor kojeg 30 let netreba popravljati. Toči i vozi.
Kome bi rezervne djelove prodavali .......

A ne bi ni MUHA imal posla....:(giggle):
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,424
Svi govore loše o novima, a nije to bilo puno bolje ni 90-tih i onda su svakakvi traktori izlazili iz tvornice, samo danas čovjek ima puno veće zahtjeve i svaka sitnica mu smeta, ti IMR motori su poznati da vole biti masni, vole se šarafići popustiti pa slini, al to sve se da napraviti da ne curi, eto imam 2 IMT-a i oba suha, jedan ima 6500, a drugi 1200 sati.
Ne štedim ni jednoga kada su u poslu jer su oni tu da rade..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
Dok slini ulje znači da ga ima i nema brige, tj barem znaš da ga ima

Ima propusta na tim novijima, ali ako korisnik ima imalo interesa sve si to doma može odraditi uz minimalan trud i zalaganje.
Jedino unu prednju koljevku su zmutili pa puca, a ostalo sve je donekle,. i filteri za gorivo su na strašno zamišljenom mjestu, malo struja .... ali sve je to u granicama
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,424
Propust kao na primjer zaštita za kardan od prednje vuče! već sam dva semeringa promijenio na onome reduktoru, doduše nisam ih mijenjao, dodam novi jedan i onda ako se namota ponovno taj semering dole i stavim drugi.

E da, svaka im čast za filtere goriva, još ih nisam mijenjao pa ne znam šta je muka, ali lagano zamišljam, ove jeseni ću ih mijenjati..

Kod struje su problem one stopice, ja sam ih otprilike pola sve stisnuo da bolje drže jer je sve bilo klimavo. Čak su mi se ovo proljeće iz kontakt brave 3 ištekale, je da sam vozio po klimavome brzo, al to ne smije se desiti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
Kod zamjene filtera mislilm da je naj jednostavnije rezervar skinuti dole (šelna i par crijeva) i onda su fiteri ko na dlanu.
Usput se preštelaju ventili i teraj dalje.
To kaj je prilika usput preštelati ventile je jedina prednost. inače ko zna kad bi bili štelani.

Da problem su stopice, loša kvaliteta same stopice. Tu si nemožeš Bog zna kaj pomoči kad danas nemaš gdje kupiti bolje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh