• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam na 542 stavio zadnji put novi pluteni namazo ga tovatnom mascu i dobro zategnuo hvala Bogu suho je jos ne slini nista:(happy)::(happy):
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Primijetio sam jučer i danas da 549 kad palim treba mu malo duže, jedno dvije sekunde više nego inače, inače je palio, okrenem ključ i odmah upali, a sad eto malo zavrti više, do čega bi to moglo biti, ovako radi isto kao što je i radio. El može do filtera goriva?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Baš i ne vjerujem, ja bi prije pucal na ventil Boš pumpe da malo štekucka pa joj padne predpritisak.
Probaj s filterima, to ti je jedostavnija opcija.
Samo ko bu do njih došel, jebo ih konstruktor.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
A to nije nešto jako ozbiljno!? El može čemu naštetiti taj ventil ako štekucka!?

Ma kad budem mijenjao filtere ide rezervar dole pa ću usput i ventile naštelat, samo dok bude vremena.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Ništ se nemože dogoditi, kad zašteka nebu upalil, a možda se i razradi sam u međuvremenu. Ima u njemu i jedno sito pa možda je i ono poštopano.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Muha, dali možeš objasniti proceduru skidanja toga ventila? El mogu šta ubrljati ako ga ja skidam koji se ne razumijem u pumpe!? El se on skida na ona 4 šarafića ili je dovoljno samo skinuti dovod goriva!? Danas mi još malo duže mu treba da upali, znači na one 2 sekunde još neke 3, znači nekih 5 sekundi duže nego inače. I dalje kada upali radi sasvim normalno, da su filteri goriva trebao bi biti i lošiji u radu..
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Probaj ga ugasiti u brzini bez povlacenja rucice za gasenje.Znaci u najvecu brzinu ,gas na ler i ugasi ga na kvacilu.Bitno je da se ne ugasi sa polugom za gasenje.Zatim probas provjeriti kako ce upaliti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Muha, dali možeš objasniti proceduru skidanja toga ventila? El mogu šta ubrljati ako ga ja skidam koji se ne razumijem u pumpe!? El se on skida na ona 4 šarafića ili je dovoljno samo skinuti dovod goriva!? Danas mi još malo duže mu treba da upali, znači na one 2 sekunde još neke 3, znači nekih 5 sekundi duže nego inače. I dalje kada upali radi sasvim normalno, da su filteri goriva trebao bi biti i lošiji u radu..
Prvo probaj onaj način kaj ti je Lisnik napisal, a onda ti postavim slike kak da rastaviš ventil na ulazu u pumpu.
Šta ako bude palio isto ili ako bude palio bolje, šta mi je činiti?
Onda ti šteka ventil koji ulazi u hidrauličnu glavu i bojim se da bez Bošiste nebu prošlo.
Može se doma preči malo vodobrusnim 2000 ali ponekad je to bez uspjeha
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
To misliš ako bude palio bolje kada ga budem gasio u brzini!? Probat ću pa javim.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Taj ventil šteka isključivo kad dođe voda u gorivo jer je dosjed mikronski a voda prođe kroz sve filtere.Stvori se tanki sloj oksidacije.Bošisti to ispoliraju i nekad radi uredno.Još veće zlo napravi voda koja dođe u glavu pvp jer zna otkinuti osovinicu glave.Ventil je moguće ispolirati i nalicu mjesta da se ne skida pumpa ali to mora raditi netko tko zna posao.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Jutros ga palio upalio normalno(sinoć ugašen na ručicu za gašenje) Ugasio ga u brzini i opet upalio normalno i onda je ugašen opet na ručicu i upalio normalno i nakon kraće vožnje opet ugašen na ručicu i upalio normalno. Budem vidio tokom dana hoće li ostati normalno. Al dok sam kupio bale traktor je bio skroz na leru išao u sporohodnoj brzini i na uzbrdici je ugasio se(žensko upravljalo traktorom), nakon toga mu je trebalo isto malo duže da upalio kao kada ga na ručicu ugasim.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
U tvom slucaju vjerovatno riba ovaj ventil.On se nalazi ispod poklopca.Taj posao moze odraditi neko ko se razumije.Najvjerovatnoije ce ti trebati novi dihtung ispod poklopca PVP.
imgp0004.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Šteka mu garant ventil polugice za gašanje....to se zna desiti kad dođe loše gorivo sa puno vode.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Na 549 koji ima 4 izvoda hidraulika, el on ima dodatnu pumpu ili radi preko ove kao i kada je jedan izvod!?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Nemam slike.
Na onom na kojem sam ja videl rastavljeno je bila zupčasta nasađena na ovu.
Imam sliku od MF-a. To je slično. Vjerujem da si to videl, a trenutno ni nemogu do slika.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
A ne znam možda sam i vidio, ali se ne sjećam. Kad budeš mogao stavi sliku ili samo reci o kojem je MF riječ pa ću potražiti na internetu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh