• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta
I

intercooler

Guest
Pozdav!
Novi sam na forumu, naime posjedujem 539, ali mi je postao preslab. korisim ga za šumu, nešto oranja...pošto mi nije situacija da imam previše love, a jači traktor mi je potreban(obavezno dupljak)mislim da bi 549 bio taman za moje potrebe i mogučnosti!
molim Vas za neke komentare, eventualne mane prednosti i slično za taj traktor.
ako ga netko posjeduje volio bih da kaže svoja zapažanja!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Re: IMT 549dv

Kaži koliko love imaš, koliko misliš potrošiti, možda kupiš nešto bolje od toga... ništa protiv IMT-a da se razumijemo.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Re: IMT 549dv

Bobo, tražen si!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
B

Bobo

Guest
Re: IMT 549dv

Evo napokon i mene u gluho doba noci...

Dakle, posjedujem IMT 549 DV nove linije s grijanom kabinom i prema traktoru kao takvom ti mogu reci sve najbolje, posto me do sada nije imao prilike razocarati NIGDJE. Orao sam 50cm duboko s njim za sadnju vocnjaka, orao sam sa 2x10" plugom i po suhom i po mokrom i po blatu, koristim ga dosta i u transportu gdje 5. brzina dolazi do izrazaja jako puno...

Kad ga budes kupovao, NIKAKO ga ne kupuj preko MIKULANDRA d.o.o. ili pak MOTORRAD-a iz Virovitice, jer ce te vjerovatno zajebati, kao sto su i mene i jos neke ljude kako cujem... najpametnije ti je otici u AUTO-POLJOSTROJ ili bilo gdje drugdje gdje ces imati dobar servis, a posto ove dvije gore napisane firme to nemaju i UOPCE ne postuju garanciju od godinu dana za IMT traktore, iako se tako reklamiraju. Ovo sam na svojoj kozi osjetio i kloni ih se.

Nazad na traktor...

Prednja vuca mu dosta pomaze u svim radovima i bas ga lijepo nadopunjava. Ne uzima mu snage uopce, a puno bolja vucna svojstva ima, i u sumi nema mjesta gdje ce taj traktor zapasti. Malo je neokretniji zbog prednje vuce, no na to se brzo navikne i onda nema problema nigdje.

Preporucam traktor nove linije (OL oznaka u katalozima) posto ima bolju kabinu koja je puno preglednija od stare. Grijanje kabine preporucam, jer to sad vise-manje svi traktori imaju, a vrlo dobro dodje ;)

Ako imas ikakvih pitanja u vezi traktora, slobodno pitaj, a ja cu pokusati odgovoriti najbolje sto znam.
 
I

intercooler

Guest
Re: IMT 549dv

a koja je razlika između stare i nove kabine(meni se više stara sviđa)?
Koliko je taj traktor bolji ili jači od 539??
Ima tko kakve slike možda izvana ili iznutra?
jeli to bolji taktor od univerzala?,jer moji susjedi svi imaju u večini univerzale i nitko nije previše zadovoljan...
 
B

Bobo

Guest
Re: IMT 549dv

Razlika izmedju stare i nove kabine je velika. Nova kabina je preglednija, prostranija, lijepsa, lakse je u nju uci, tapecirani su blatobrani... Nova linija takodjer ima haubu koju otvoris bez problema, dok ces se na staroj liniji nasarafat dok ju skines/otvoris ;)

Jaci je za 10Ks sto je na takvim malim traktorima vrlo osjetno... Radim s njim sve, i jos nisam nasao posao koji on ne moze odraditi. 539 koristim za kultivaciju, iz samog razloga jer je okretniji, pa bude na uvratinama manje stete, ali da nemam prednju vucu, 539 bi ostao bez posla ;)

Slike mog traktora kad je bio jedan dan kod mene Obrisan neispravan link.

Ne bih znao je li ili nije bolji od univerzala, ali mojoe osobno misljenje govori da nema boljeg od IMT-a ;)
 
I

intercooler

Guest
Re: IMT 549dv

A koliko je teži od 539?
kolko troši naspram 539?
koliko dugo ga imaš i kolko radnih sati?
jel ti se šta pokvarilo do sad?
 
B

Bobo

Guest
Re: IMT 549dv

moj traktor je tezak 2250Kg a ne znam koliko je tezak moj 539 bez kabine, ali po prospektu 539 s kabinom tezi 1780kg...

Za potrosnju nemam pojma, posto samo tocim i vozim, no koliko primjetim da je neznatno vislja. Traktor je kupljen 23.08 2006.g. i do sad ima 460 radnih sati. Od kvarova je imao tvornicku gresku da je imao karike koje nisu dobro nasjedale, pa je jako dimio, no to je otklonjeno. Mali problem na elektricnoj instalaciji, no uklonjeno u jamstvenom roku.

Prilikom promjene karika i letecih lezajeva, najvjerovatnije je aljkavi majstor iz motorrada zezno polutku na karteru, i sad mi tamo curi ulje i svako malo moram dolijevati. Greska majstora, nema veze s traktorom kao takvim...
 
I

intercooler

Guest
Re: IMT 549dv

a u kakvoj je situaciji tvornica imt trenutno, jer sam načuo da će propast??
kakve bremze ima 549?
jel špera radi i na prednjim kotačima?
ja imam plug od 10 cola jel je to dovoljno,jer se 539 več bori stim plugovima na brdovitom terenu?
e imam još jedno pitanje nevezano za 549, moj 539 je kao nov došao sa 12.4good year-kama ,i prije 3 god smo ih promijenili,ali mi ne radi ura,(stala je starom davno 80-ih na 800rh).znači kolko sati bi mogao imat pošto je potrošio 2kompleta prednjih i jedan zadnjih guma?
 
B

Bobo

Guest
Re: IMT 549dv

IMT tvornica se prodaje vec nekih 4-5 godina i stalno se pojavljuju novi kupci, a stari odustaju... trakavica koje se vuce dosta dugo...

Kocnice su mehanicke, malo tvrdje, no koliko cujem da se mogu naruciti i hidraulicne.

Speru naprijed nema, ali mu nije ni potrebna. idem s njim u sumu, orem po brdima kojekakvim i nikad problema... imam IMT 2x10" plug kojeg vuce bez problema i na 35cm...


Sto se 539 tice...
moj je odradio oko 8 000 sti 85-90% na zamlji i ima druge prednje i trece zadnje gume na sebi... Pa racunaj ;)
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: IMT 549dv

Bobo kaže:
IMT tvornica se prodaje vec nekih 4-5 godina i stalno se pojavljuju novi kupci, a stari odustaju... trakavica koje se vuce dosta dugo...

Kocnice su mehanicke, malo tvrdje, no koliko cujem da se mogu naruciti i hidraulicne.

Speru naprijed nema, ali mu nije ni potrebna. idem s njim u sumu, orem po brdima kojekakvim i nikad problema... imam IMT 2x10" plug kojeg vuce bez problema i na 35cm...


Sto se 539 tice...
moj je odradio oko 8 000 sti 85-90% na zamlji i ima druge prednje i trece zadnje gume na sebi... Pa racunaj ;)
bobo daj mi reci kolko te je došao kad si ga kupio? mislim ako nije tajna naravno.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Re: IMT 549dv

ma kod nejga ništa nije tajna, bar ja tako mislim...
 
B

Bobo

Guest
Re: IMT 549dv

Moj je nova linija, s grijanom kabinom, prednjom vucom, kompresorom kostao 111 000Kn. Na njega sam dobio povrat PDV-a i kapitalna od tadasnjih 20% su mi odobrena...

Uz traktor sam bio narucio i poluautomatsku kuku, no nisam ju dobio, niti je bila na racunu...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: IMT 549dv

marko355 kaže:
ma kod nejga ništa nije tajna, bar ja tako mislim...
aha jer ja znam za jednog rabljenog koji se prodaje 350rh ima pa da mu skinem cijenu na nečem a opet se neču zaletjet da ga puno platim ako novi stoji sitnicu više.
 
I

intercooler

Guest
Re: IMT 549dv

Evo danas sam dobil okvirne cijene:
Traktor 549 DV osnovni model košta 117.815,40 kn , još može imati kuku, grijanu kabinu, sinhronizirani mjenjač i vanjsku hidrauliku. - rok isporuke oko 45 dana

Traktor 550 DV osnovni model košta 139.031,20 kn (original Perkins motor), standardno ima grijanu kabinu i gornju kuku. Još postoji opcija sa vanjskom hidraulikom, sinhroniziranim mjenjačem te večim zadnjim gumama (13,6-28) - rok isporuke ODMAH

Traktor 560 DV osnovni model košta 142.191,00 kn. Od opreme još može imati vansku hidrauliku. - rok isporuke oko 45 dana.

E sad....kakav je 550??, a opet560?? nije velika razlika u cijeni, a opet, jel vrijede tolko??
 
B

Bobo

Guest
Re: IMT 549dv

Gdje si te cijene iskopao?

Uglavnom, 550 ti izgleda isto kao i 549, samo ima perkins motor, i ako se mene pita ne vrijedi te pare. Imas u ponudi i 550.10 traktor, koji je napravljen puno puno bolje od ostalih IMT-a, ali je tu i cjena koja nije mala...

Sto se 560 tice, on ti je veliki potrosac goriva, a spooor... Dosta je tezak, a 60KS ima. Vuce kao zivotinja, ali jede kao dvije ;) Za u sumu idealan traktor, jer nece nigdje zapasti, cak i ako nema prednju vucu, ali u njivi ako ga ne iskoristis kako treba, potrosit ce dosta goriva. nista pretjerano, ali u usporedbi sa 558 koji je jednako snazan, puno...

Daj napisi za sto ti tocno treba traktor, jer je ogromna razlika izmedju 549DV i 560DV...
 

kloki

Član
Tu od
10 Tra 2008
Poruka
140
Re: IMT 549dv

ja sa 560 orem 2x15" i netrosi puno oko 13 blitara po jutru.
sto se menae tice nikad nisam imao manjeg potrosaca neznam zasto mislis da mnogo trosi
 
M

Mata imt 540

Guest
Re: IMT 549dv

2 INTERCOOLER ako možeš pogledat koja je nova cijena za imt 577 DV ako nije problem čisto se informiram :D hvala unaprijed
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Re: IMT 549dv

Šta je to vanjska hidraulika????
JEl to kada kvačiš priključak da možeš izvana dizat i spuštat?
 
Na vrh