• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 555

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
da li se isplati uzeti IMT 555, uglavnom motor pali, ali nepuca od snage, i dimi plavo......nekad izbaci iz rikverca, desni redukor malo slini, lijeva guma nova, desna 40-50%......hidraulika radi bez problema, daje uz njega nove blatobrane od 560, jer su ovi gore katastrofa, te ima kabinu, prednje gume na nekih 70%.....cjena bi trebala biti dosta smješna, s obzirom da papire ima, al se nemogu pronaći......oko 5000kn
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
da li se isplati uzeti IMT 555, uglavnom motor pali, ali nepuca od snage, i dimi plavo......nekad izbaci iz rikverca, desni redukor malo slini, lijeva guma nova, desna 40-50%......hidraulika radi bez problema, daje uz njega nove blatobrane od 560, jer su ovi gore katastrofa, te ima kabinu, prednje gume na nekih 70%.....cjena bi trebala biti dosta smješna, s obzirom da papire ima, al se nemogu pronaći......oko 5000kn
Moje je mišljenje da ne jer za taj traktor nema dijelova. Neke sitne stvari se daju pripasati od ostalih IMT-a, ali stvarno jako sitne.
Za motor bi se još i našlo, jedini problem bi bila glava koja nije ista kao na M-34 motoru
Getriba je totalno drugačija i nepaše ništa.
To je traktor sa ovakvim motorom na sebi?

32734712.jpg
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
tako je, isti takav motor, kao 533 samo s cilindrom više.....i linijskom pumpom.....

razmišljao sam o ubacivanju perkinsa P6, navodno, sve ide gore.....samo treba prednji dio spojiti na karter, to bi trebalo malo pripasat......al onda bi od 55ks dobio 70-75ks.....

taj drugi motor izgleda ovako (sa zmaja 780):

oznaka imr 036 ili perkins P6





slike kako je to napravljeno na imt 552 (mislim da bi ja to jednostavnije sredio, jer motor koji bi mogao nabaviti, ima traktorski karter, što je i najbitnije, dok ovaj motor je sa kombajna zmaj 780):






što mislite o tome?
 
N

Neven 533

Guest
pa ne izgleda to lose ali sad pripazi malo s papirima ja sam imao jebu skoro me neki zajeba za traktor bez papira
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
tako je, isti takav motor, kao 533 samo s cilindrom više.....i linijskom pumpom.....

razmišljao sam o ubacivanju perkinsa P6, navodno, sve ide gore.....samo treba prednji dio spojiti na karter, to bi trebalo malo pripasat......al onda bi od 55ks dobio 70-75ks.....




što mislite o tome?
Mislim da bu onda vredel više, jer bu teži :rolfer:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
pa ne izgleda to lose ali sad pripazi malo s papirima ja sam imao jebu skoro me neki zajeba za traktor bez papira


nebi mi ni trebali papiri.....imam drugi registriran traktor......sve bi to izašlo oko 7-8000kn.....razmisliti ću još.....:rolleyess:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
nebi mi ni trebali papiri.....imam drugi registriran traktor......sve bi to izašlo oko 7-8000kn.....razmisliti ću još.....:rolleyess:
Razmisli, ali dobro da nebu kasnije :madmana:
 
N

Neven 533

Guest
nebi mi ni trebali papiri.....imam drugi registriran traktor......sve bi to izašlo oko 7-8000kn.....razmisliti ću još.....:rolleyess:

a jbg moze biti ukraden ili tko zna sto pa da ga ko prepozna ode ti tako je meni jedan mudrovao i zavlacio me mulac bezobrazni i prvo gledam papire onda kupujem nesto
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ovaj ima papire, regularno je, samo čovjek je umro,i nije naveden u ostavinskoj ili tako nešto......a nebi se vozio po cesti......


ako neuzmem dobrog ursusa c-360, onda ću vjerojatno odraditi ovu varijantu......
 
Posljednje uređivanje:
N

Neven 533

Guest
ovaj ima papire, regularno je, samo čovjek je umro,i nije naveden u ostavinskoj ili tako nešto......a nebi se vozio po cesti......


ako neuzmem dobrog ursusa c-360, onda ću vjerojatno odraditi ovu varijantu......

onda ga neces moci prepisati ako nije naveden ima moj kolega tako ne moze prepisati
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
tako je, isto ko i da nema papire......prihvatljivo mi je da za malo novčića imam traktor od 70tak konja......jer npr imt 560 ili imt 577 su daleko skuplji......
 
N

Neven 533

Guest
tako je, isto ko i da nema papire......prihvatljivo mi je da za malo novčića imam traktor od 70tak konja......jer npr imt 560 ili imt 577 su daleko skuplji......

a da to je ja sam za svog dao 35000 kn ali jos gume tehnicki i eto troska jos 8000 a toliko pravi traktor dode...
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
tako je, isto ko i da nema papire......prihvatljivo mi je da za malo novčića imam traktor od 70tak konja......jer npr imt 560 ili imt 577 su daleko skuplji......
Ja ti preporučujem da to ne kupuješ ;) Moj je stari tak mogo kupit 539 al tko zna otkod je traktor....
Radije pričekaj možda dođu neki novci...preporučio bih ti IMT 558 8)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
558 je dobra mašina, ima jedan 560 na njuškalu za 15 000kn, što bi mi bilo dovoljno......oko 60ks

ima li možda netko još nekakvu preporuku????
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
a da to je ja sam za svog dao 35000 kn ali jos gume tehnicki i eto troska jos 8000 a toliko pravi traktor dode...


to je dosta novčića......al onda budeš imao stroj, još ako ima prednju vuču......:partyman:
 
N

Neven 533

Guest
to je dosta novčića......al onda budeš imao stroj, još ako ima prednju vuču......:partyman:

ima orao sam s njim s jednobrzdnim jako je bilo tvrdo nije 15 godina bilo orano on je to sjebao za 2 sata a malom je trebalo oko pet i potrosio mi je 15 litara tako da bas i ne trosi a mrcina je ima ga i previse zadovoljan sam s tim da su mu gume celave ide ko lud i probao sam tanjirati tanjira u trecoj bez frke zadovoljan sto posto za sada
 
N

Neven 533

Guest
558 je dobra mašina, ima jedan 560 na njuškalu za 15 000kn, što bi mi bilo dovoljno......oko 60ks

ima li možda netko još nekakvu preporuku????

e to sam ja gledao bas ti ako ima dobar motor isplati se vidim da je i regan cak gume ok ne izgleda lose samo sipku van gas u pod ako ne pusi ne dize ulje jako ili nikako onda je savrsen
 
Na vrh