• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558 DEDA. Remont

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979


Jel vidite zakaj otpada kombinacija s auspuhom prema gore ???


Dajte mi recite jel neko nekad probal raditi "polugeneralku" na ovom traktoru? Ono, karike, leteci i uređenje glave...[/QUOTE]
Pa možeš auspuh složiti na način da se lonac natakne na koljeno ispušne grane, ali tvoja volja kak bude. Ti najbolje znaš kaj i kak tebe zadovoljava.

Kaj se karikaša tiče, ja sam radil poprilično puta.
Moje mišljenje je da se to radi ako je traktor za udaju ili ako su klipovi i cilindri u dobrom stanju. Obično su klipovi največi problem jer se poderu.
Ako staviš karike na loše klipove ili u pikse koje su ovalne i imaju rub onda to obično traje taman dok se te nove karike legnu.
Ako skineš ajnzec i staviš nove klipove onda je to več druga pjesma, ali je i veči trošak ali opet nisi napravil dobro, samo malo bolje.
Ako još za te sve zahvate moraš platiti majstora onda moraš znati da ti nebu kroz neko kratko vreme to delal badava nego buš moral imati još jedan dodatan trošak.
Da zaključim, uz ulaganje sad prvi put još dve, tri hiljade buš imal stroj koji te bu besprekorno služil još deset let.



Kaj se iskri tiče, na jednom 533 (Picek) sam slagal motor prije 15 let, doduše ni bog zna kaj dela (vrganjov, trubi i bukovač se navozil)ali ja mislim da još uvek ide, jel iskri po noči neznam.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
znam da se ne može još vidjeti, ali što misliš koliko će biti posljedica smanjeih masnoća u gorivu, mislim izostanak, tj. manje podmazivanja čitavog sustava iznutra?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Meni se cini da bu svaki iskril ako nakon duzeg laganog rada ga dobro opteretite i u dobroj turazi,jer cada,nakupine od neizgorjele nafte i ulja se poljepe po ispusnom kanalu,ventilima i auspuhu i kod dobrog zagrijavanja se od temp. odljepe od stjenke i krenu van kao iskrice,al motor i ispusni sustav moraju biti dobro ugrijani da bi se toliko uzarili i vidjeli kao iskra.

Mi smo sa zetorom dobili dodatni mali lonac koji se natakne na vrh auspuha da iskre nebi izletjele i zapalile sjeno ili zito,dok se oko toga,a ostatak godine se skine dole
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Pa možeš auspuh složiti na način da se lonac natakne na koljeno ispušne grane, ali tvoja volja kak bude. Ti najbolje znaš kaj i kak tebe zadovoljava.

Kaj se karikaša tiče, ja sam radil poprilično puta.
Moje mišljenje je da se to radi ako je traktor za udaju ili ako su klipovi i cilindri u dobrom stanju. Obično su klipovi največi problem jer se poderu.
Ako staviš karike na loše klipove ili u pikse koje su ovalne i imaju rub onda to obično traje taman dok se te nove karike legnu.
Ako skineš ajnzec i staviš nove klipove onda je to več druga pjesma, ali je i veči trošak ali opet nisi napravil dobro, samo malo bolje.
Ako još za te sve zahvate moraš platiti majstora onda moraš znati da ti nebu kroz neko kratko vreme to delal badava nego buš moral imati još jedan dodatan trošak.
Da zaključim, uz ulaganje sad prvi put još dve, tri hiljade buš imal stroj koji te bu besprekorno služil još deset let.



Kaj se iskri tiče, na jednom 533 (Picek) sam slagal motor prije 15 let, doduše ni bog zna kaj dela (vrganjov, trubi i bukovač se navozil)ali ja mislim da još uvek ide, jel iskri po noči neznam.


Opet nisi skužil poantu s auspuhom. Znam ja kak se slaže taj auspuh prema gore, radili smo to na ujakovom traktoru. Na istu granu se stavi samo koljeno i to je to. Ali pogledaj sliku opet, malo bolje da vidiš zakaj nemrem auspuh prema gore metnuti. :biggrin:

Daj mi reci, kad bi se odlucil da se napravi obrada bloka i radilice, da se metnu novi klipovi i karike i da se uredi glava kolko bi to po tvojem iskustvu moglo biti novaca. Naravno, ne dolazi u obzir placati nekoga da mi to slaže, nisam bez veze išel u školu...:biggrin:



Sad sam bil u Poljostroju i kaže ovako. Sve kompletno za generalku, klipovi, karike,košuljice cilindra,ležajevi na radilici(jedni i drugi), ventili,vodilice(sve za uređenje glave), garnitura dihtunga, 2000 kuna. To je badava. Zvao sam i za obradu bloka i radilice, kaže covjek 600 + 600 kuna. Znaci kompet generalka bi me došla 3200 kuna. Jebeno!!!

Moram još dati pumpu i dize na ispitivanje da vidimo kakvo je s njima stanje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Gajtan;1044067[B kaže:
Ali pogledaj sliku opet, malo bolje da vidiš zakaj nemrem auspuh prema gore metnuti.[/B] :biggrin:

Daj mi reci, kad bi se odlucil da se napravi obrada bloka i radilice, da se metnu novi klipovi i karike i da se uredi glava kolko bi to po tvojem iskustvu moglo biti novaca. Naravno, ne dolazi u obzir placati nekoga da mi to slaže, nisam bez veze išel u školu...:biggrin:
Gledam i ne kužim, pojasni mi.

Oko soma eura ti bu trebalo.
Sreča kaj znaš sam pa imaš manje troškova, a ja da sam na tvojem mjestu bi u tom slučaju išel na karikaš. Uložiš soma do dva kuna pa kaj bu, bu.
To ti odmah dođe kao predmatura za završni rad :icon_wink:

Sve kompletno za generalku, klipovi, karike,košuljice cilindra,ležajevi na radilici(jedni i drugi), ventili,vodilice(sve za uređenje glave), garnitura dihtunga, 2000 kuna. To je badava. Zvao sam i za obradu bloka i radilice, kaže covjek 600 + 600 kuna. Znaci kompet generalka bi me došla 3200 kuna. Jebeno!!!
Nije ti rekel čiji su djelovi ti za 2 soma.
Obrada ti je jeftina, gde si pital?

Vodi računa da kad radiš generalku motora postoji velika vjerojatnost da bu trebalo za kvačilo izdvojiti oko hiljadarke, creva vode treba zmenjati (po potrebi hladnjak), grijač motora, filtere, ulje, poneko crevo goriva, pitanje je kaj je s prednjim trapom, semerinzi spojničkih ako sline, boš pumpa (ako treba) i dize (to si i sam napomenul).
To ti je još tri ako ne i više
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Nisi razmel Muhu.
Ja imam auspuh tak složen da se samo natakne i makne proć kad ti smeta, baš za takve situacije poput tvoje.
Pogledaj OVDJE
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Pocelo je !!!


1406724488-800-x-600px-P7301264.JPG


1406724488-800-x-600px-P7301265.JPG


1406724698-800-x-600px-P7301267.JPG


1406724698-800-x-600px-P7301266.JPG
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Ti bokca...pa kaj to ima tak mali anšlag?
Pa moj dupljak ima većega???
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Gledam i ne kužim, pojasni mi.

Oko soma eura ti bu trebalo.
Sreča kaj znaš sam pa imaš manje troškova, a ja da sam na tvojem mjestu bi u tom slučaju išel na karikaš. Uložiš soma do dva kuna pa kaj bu, bu.
To ti odmah dođe kao predmatura za završni rad :icon_wink:


Nije ti rekel čiji su djelovi ti za 2 soma.
Obrada ti je jeftina, gde si pital?

Vodi računa da kad radiš generalku motora postoji velika vjerojatnost da bu trebalo za kvačilo izdvojiti oko hiljadarke, creva vode treba zmenjati (po potrebi hladnjak), grijač motora, filtere, ulje, poneko crevo goriva, pitanje je kaj je s prednjim trapom, semerinzi spojničkih ako sline, boš pumpa (ako treba) i dize (to si i sam napomenul).
To ti je još tri ako ne i više

Auspuh prema gore mi nije rešenje jer mi je garaža preniska a da ga vadim kad idem u garažu je glupost, znaci ostaje dole.

Rekel mi je da su klipovi srpski a karike njemacke.

Za strojnu obradu sam pital Ercega.

Kvacilo je prije par godina stavljeno komplet novo na taj traktor pa se nadam da bude sve ok, bum videl kad rastavim.

Bošistu imam odlicnog koji bude provjeril pumpu i dize i nebu mjenjal kaj ne treba jedino ono kaj stvarno treba. Hocu reci da nije prevarant koji naplati reparaturu a da i ne treba tak da se i tu nadam manjim troškovima.

Semeringe i dihtunge bum sve pometal nove sve do kojih morem.

Prvi trap ima lufra i na centralnom bolcnu i na rukavcima.

Creva od vode imam vec doma sva nova.

Struju imam doma kompletnu novu. Znaci lampe,žmigavce,brave,automat za žmigavce,kompletnu instalaciju,kutije s osiguracima, štopšalter, apsolutno sve.

Brat je i tak danas žice s cvikcangama otpajal. I da, dinamo bum hitil dole i metnul alternator.

Kiler sam našel za 1200 kuna, mislim da mi je tak rekel ovaj lik.

E sad ovo kaj veliš za karikanje ne znam ni sam. Bedasto mi je sve raskopati i deti karike a da onda opet ne bu dobro pa bum sve ponovo raskapal....
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jednostavno je.
Nafta je bila "masnija", s više parafina i sumpora. Te su tvari teže gorive i radile Motori su imali niži stupanj korisnosti, pa su trebali više goriva za istu snagu, jer su imali lošije izgaranje. Pumpe i dize su radile na nižim tlakovima, s grubljom maglom...
Stari motori su isti onda i sad sad su još stariji a novi troše više po istom poslu jesu ekološkiji ali u praksi troše više tj razlika drastična od deklarirane i stvarne potrošnje .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Da, ali sad više troše iz ekoloških razloga :(giggle):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Auspuh prema gore mi nije rešenje jer mi je garaža preniska a da ga vadim kad idem u garažu je glupost, znaci ostaje dole.

Rekel mi je da su klipovi srpski a karike njemacke.

Za strojnu obradu sam pital Ercega.



E sad ovo kaj veliš za karikanje ne znam ni sam. Bedasto mi je sve raskopati i deti karike a da onda opet ne bu dobro pa bum sve ponovo raskapal....
Nisi me i dalje shvatil u vezi tog jebenog auspuha kojeg smo se svi primili ko pijan plota.
Ja sam samo dal ideju da ga složiš na taj način ali sam ti napisal da ti sam najbolje znaš kak tebi odgovara. Tu je za mene to kraj priče jer sam auspuh bude svoju funkciju vršil bilo gdje da ima izvod okrenut.

Srpski klipovi, PDM i Motins? Mislim da je PDM bolji klip.
Karike najvjerotanije SM, nije to tak preloše, u svakom slučaju bolje nego Indija.
Gledaj da klipovi budu 5 karika sa dauflex karikom.

Obrada je super povoljna i ako je dobar mešter prihvati ponuđeno.

Sreča da imaš hrpu djelova doma pa buš i jeftinije prošel.

Ja nebi na karike išel nikako, to sam odmah napomenul i navel razlog da je mala razlika u cjeni popravka između generalnog uređenja i karikaša s kojim baš i nema velikog uspjeha
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Mene su skoro nagovorili da stavim klipove i karike nove a da cilindre ne diram i da stavim samo letece i bok ali traktor je sam odlucil da oce generalku jer mi je pukla jedna stublina dok sam klip izbijal.

MUHA JEL IMAŠ KOJU SLIKU DI SE VIDI KAK MORAJU STAJAT OZNAKE kad je motor na nuli?

Malo kasnije bum slike postavil.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pukla stublina na 558 ? pa on je imal org engleske koje se obrađivaju sa vanjske strane kod prešanja več je netko radil na motoru ja još nisam videl puknutu na takvim motorima .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Ako imaš mogučnosti nedaj se nagovoriti.
Ima slika negde na forumu ali neznam gde, pa evo opet.
Nije Bog zna kakva ali poslužiče za prvu ruku, ako buš trebal bolju ima pojedinačno pa bumo stavili

 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Nemam se kaj dati nagovoriti kad je stublina pukla. Sve novo ide i bok. sad bum uskoro slike metnul.

Željko, nije kriv traktor ni stublina nego ja jer sam išel vadit klipove kak se nikad ne vade. Nije mi se dalo radilicu skidati pa kak sam prema gore izbijal. Na tri cilindra sam izvadil bez problema a na cetvrtom se stublina odkrhnula jer nije išlo lako pa sam malo žešce pogural.

Primjetil sam da klipnjače na bolcnima imaju lufta.
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
klipovi se i vade prema gore no valjda bil veliki ajnzec pa se ni je dal ili popucala gornja karika pa loša pasica no sad budeš napravil kak spada a novaca se nađe kad treba i bit će to prava makina .
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Klipovi se i jedino prema gore daju izvaditi.. Trebal si bolje garež očistiti s šmirglom.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ma ok, ali nisam radil kak treba nego samo da cim prije izbijem van. Nisam radilidu skidal pa sam letvu gural uz koljeno i kak cilindri imaju ajnzec zapelo je i pukla je košuljica. Evo stavil bum slike sad da vidite na kaj to sad lici.


1406751138-800-x-600px-P7301271 - kopija.JPG



1406751138-800-x-600px-P7301269 - kopija.JPG



1406751208-800-x-600px-P7301273 - kopija.JPG




Prednji kraj isto bude moral na reparaturu, to bu dodatnih 3 someka hrvatskih novaca...
 

Najnoviji postovi

Na vrh