• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558 DEDA. Remont

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Nebitno ako su se pikse okrenule u maloj pesnici.
i to se uspješno riješava, bitno da je velika pesnica ok.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ja sam pikse na klipnjačama moral dati napraviti nove jer sa starima bil veliki luft na bolcnu. Traktor je imal 6-7 tisuća na sebi, sad ima 530 rh od generalke i ide dobro, DM 34 motor, čisti dizel, puj-puj da ga ne vreknem :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Kod generalke je obavezno čahure mjenjati, podere se bolcn, a gde nebi čahura.
Mada imam negde jednu novu koja je pokazala svoju kvalitetu kod obrađivanja.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
I ja sam pikse na klipnjačama moral dati napraviti nove jer sa starima bil veliki luft na bolcnu. Traktor je imal 6-7 tisuća na sebi, sad ima 530 rh od generalke i ide dobro, DM 34 motor, čisti dizel, puj-puj da ga ne vreknem :)

Moji kad su 90ih radili generalku imal je daleko više od 6-7 hiljada sati, ako ne i duplo jer moj djed je traktor kupil 76. novi i radili su s njim drugima iz usluge a i sebi i to puno zemlje. Taj traktor se u sezoni nije gasil ni dan ni noc i to doslovno.Jer djed je imal decke koji su radili s njim i radilo se bez stajanja. Svakih 150 sati(ovisi kak se vremena uhvatilo) zamjena ulja i gas. Pretpostavljam da je zato i napravil puno sati jer nije bilo puno rada na hladno.

Kod generalke je obavezno čahure mjenjati, podere se bolcn, a gde nebi čahura.
Mada imam negde jednu novu koja je pokazala svoju kvalitetu kod obrađivanja.

Da, obavezno budem stavil nove...


Jel zna neko jel se može kupiti onaj nosac u koji ide prednja strana centralnog bolcna???
 
Posljednje uređivanje:

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
1407084967-800-x-600px-P8031274.JPG


Evo tog komada. na oko se vidi kolko je poderano i kolko je rupa jajasta. Jel se taj komad može kupiti novi?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Mislim da nema šanse.
Daj to nekome na strojnu obradu da ti oglođe tu rupu i napuca unutra čahuru
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Jel iamš nekoga za preporuciti na poteu KT - SK - ZG ? Vidiš mogo bi pitati ovoga kaj mi bude radil strojnu obradu bloka i radilice.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@Gajtan pa imas u Sisku tokara ja sam nosio kod njega radi vrhunski ako hoces posaljem ti broj!!
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Jel Erceg možda?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Gajtan prije nego sklopiš savez sa tokarom provjeri rukavce i nabe pa kad več radiš !!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja znam da se Vlado zove a sad prezime mu neznam par stvari sam mu nosio da mi napravi napravio je sve kak treba a tebi je blizu neznam jel ima jos koji u Sisku!!
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Gajtan prije nego sklopiš savez sa tokarom provjeri rukavce i nabe pa kad več radiš !!!

Ma da, razmišljam jel kupiti gotove pikse ili sve dati napraviti. Imam ja tu majstora u susjednom selu vrhunskog ali mi je reko da iducih mjesec dana nemre poceti raditi dok malo ne odradi ovo kaj sad ima. Ali reko mi je u startu da moram pripremiti 2500 kuna.

Bučo: Ja znam da se Vlado zove a sad prezime mu neznam par stvari sam mu nosio da mi napravi napravio je sve kak treba a tebi je blizu neznam jel ima jos koji u Sisku!!

Onda to nije taj. Ovaj je Branko. Aj mi pošalji broj u inbox zlu ne trebalo. Pitat cu kod ovoga, on bu mi radil blok i radilicu pa da vidim i za to. A ako u nekom slucaju ovaj to ne radi budem zvao tog Vladu.
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Pitaj na par mijesta informativno kolko bi te doslo sredivanje prednjeg kraja pa vidis na cemu si!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Djelovi za kompletno piksiranje prednjeg trapa (iključujuči čahure, ležajeve (lošije kvalitete) i semeringe su oko 500 kuna, možda koju kunu više.
Posel strojne obrade isto tolko.

Puno previše je 3 soma kuna za remont prednjeg kraja
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Jel u tu cijenu uracunata i promjena samog bolcna?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
A znaš da je to fešta za zamjeniti, ali da se popraviti pa prilagoditi čahure k popravljenom centralnom
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Zato i pitam jer je on na 558 varen, a znam da ovaj to nekak reže i skida pa onda i to stavlja novo. U svakom slucaju budem se raspital jer je to velika razlika u cijeni.

Kaj misliš ti (ovak po svojem iskustvu), jel se splati kupiti gotove "original" pikse i sam ih poromeniti doma? Mislim na ove pikse na rukavcima...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Isplati, ako imaš s čim navariti i obraditi rukavce i nove čahure nakon uprešavanja porajbati.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Da, navariti rukavce i obraditi definitivno nemam s cim...
 

Najnoviji postovi

Na vrh