• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558 DEDA. Remont

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Jel nekome pada na pamet kaj bi ovo moglo biti? Izašlo je s uljem kad sam ispuštal, bilo je još krhotina ali su mi pobegle u karnister s uljem...

1883904215.jpg


1889342515.jpg


1892017815.jpg


Vec sam prije opisival kak je to zvucalo unutra. Radil je na leru i od jednom se culo negdje u prednjem djelu getribe onak ffaaaannnggggg kao kad se feder razvuce i pukne i onda se culo TOK u getribi... I još se par puta culo to TOK kao jedan udarac... Zvuk je slican kao kad hidro pumpa lupa pod opterecenjem nako TOK TOK TOK, s tim da ovo TOKne samo jednom i mir...

E da, to je bilo valjda taj prvi dan, kasnije se više nije culo... Valjda je pozobal kaj je mislil...

Ovak slično sam ja našel u svom ursusu, samo meni nije ispalo kad sam ispuštal nego sam ja ispiral getribu prije novog ulja pa je onda ispalo na donji poklopac,kad sam skupil sve komade skužil sam da su zupčanici probavili šarafciger, ili čavel 15cm dužine.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Izgleda da je razlika u karteru na 558 i 560 razmak rupa... Jel zna netko možda točnije ?

Pa će ova kombinacija otpasti :S....
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ovak slično sam ja našel u svom ursusu, samo meni nije ispalo kad sam ispuštal nego sam ja ispiral getribu prije novog ulja pa je onda ispalo na donji poklopac,kad sam skupil sve komade skužil sam da su zupčanici probavili šarafciger, ili čavel 15cm dužine.

Ovo izgleda ko komad federa ili nekakvog žicanog osiguraca..

Izgleda da je razlika u karteru na 558 i 560 razmak rupa... Jel zna netko možda točnije ?

Pa će ova kombinacija otpasti :S....

Ja ne bi ni radil te kemije.. Meni je covek napravil koplet prednji trap, znaci pikse na centralnom bolcnu, s tim da su ležišta bila razbita 15 -20 mm i moral je navarivati... Još mi je i rupe u kucištima probušil i piksama i ugradil mazalice. Napravil je i pikse na rukavcima, desnog je trebalo navarivati i novu rupu za kajlu delati. Uz to je na obadva rukavca navarival i narezival nove navoje tam di se ležaj šarafi i na desnom je moral ležište ležaja navariti... Sve to 1800 kuna s materijalom. Pikse na centralnom su bronca a u rukavcima plasticne..
 

CetojevicM

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
123
Mozda je to od onog federa sto drzi veliku rucicu mjenjaca u srednjem polozaju, provjeri da li se rucica vraca u srednji polozaj kad se izbaci iz brzine.
 
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
misliš na Autopoljostroj u Zagrebu na Sveticama?
oni su bili ovlašteni zastupnik Imt-a za HR
bija sam tamo par puta u prolazu,imaju uglavnom Tafe djelove
kupija sam semeringe poluosovina i da mi je te Tafe,imali su samo jedan onaj kanal/rub dok su stari bili sa dva i nisu trajali pola godine procurili odma
tako da mi oni i nisu baš nešto
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zašto ležajeve i semeringe ne kupuješ u trgovini ležajeva i semeringa , tamo barem imaš minimalni izbor
 
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
puknuti
blizu sebe nemam ni jednu trgovinu ležajeva
a drugo ne znam dimenzije ni oznake

to mi i je opcija
za druge stvari tako i radim
uglavnom uzimam kod Anđelka iz Lagerosa već 15-tak godina
pošaljem dimenzije,oznake i on javi šta ima i dostupnost i dođe mi na adresu

pričali smo i o imt-u al je reka da mutribaju oznake i dimenzije
tako da bi bilo dobro ko negdi ima spisak ležajeva i pozicija za imt
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja mislim da imaju dimenzije u priručniku za imt , samo ja sad ne mogu do toga
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
misliš na Autopoljostroj u Zagrebu na Sveticama?
oni su bili ovlašteni zastupnik Imt-a za HR
bija sam tamo par puta u prolazu,imaju uglavnom Tafe djelove
kupija sam semeringe poluosovina i da mi je te Tafe,imali su samo jedan onaj kanal/rub dok su stari bili sa dva i nisu trajali pola godine procurili odma
tako da mi oni i nisu baš nešto

Ne znam za tu poslovnicu na Sveticama, tamo sam bio samo jednom kad mi je bilo uz put jer sam hitno trebal neki remen. Ja idem u trgovinu u Popovači i nikad nikakvih problema nisam imal. Na primjer kad sam uzimal sklopove imali su tri varijante, PDM, indijske i još nekakve, to je samo jedan primjer.

A kaj se tice baš semeringa na poluosovini isto sam kupil kod njih prije nekih dva tjedna, isto imaju skuplje i jeftinije. Ovi kaj sam ja uzel imaju dva ruba.

Veci problem kod propuštanja ulja na poluosovinama je luft nego sam semering. Ako je luft velik nikakav semering ne bude zadržal ulje da ne procuri, ali ok, naravno da je bolje uzeti kvalitetnije..
 
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
puknuti
nema (bar u ovim koje ja imam s interneta) ima samo kataloški broj

gajtan
a eto onda to nije ista trgovina
mi u dalmaciji smo zakinuti dosta, ovi šta prodaju to kupuju od tih trgovina po unutrašnjoti pa prodaju po skoro 3puta većoj cijeni,i to uzimaju najgoru robu
ja uglavnom rijetko uzimam tu,uglavnom naručujem,al nekad triba odma pa uzmeš šta ima
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ista je to firma samo druga poslovnica i kažem tu imam covjeka koji zan kaj od toga valja. Da ne pricam da su Inina ulja kod njih jeftinija nego bilo di. Sad sam kupoval transhidrol po 202kune 10 litara. Ima tu u kontinentalnom djelu više tih trgovina, kod nekih je nešto jeftinije a kod drugih pak nešto drugo..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Opaaa, nakon četiri godine projekt se bliži kraju.
:icon_super::icon_super:
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Da, ide prema kraju ali sad je nastal problem. Nekam je nestalo ovo sve sa slike:



UPLX8.jpg




Ako znaš da netko ima znak, rucke za haubu ili ovu plocicu s uputama za hladni start, KUPUJEM!!! Ili ako bilo tko na forumu zna da netko prodaje nekaj od ovoga sa slike...
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Danas sam nabavil alternator, pripasal ga i sve bude radilo bez posebnog španera.

UksGg.jpg



Ukfr6.jpg



Uk4QB.jpg


Napravil sam i rucke na haubi:

Uk8pf.jpg


Iskemijal sam i trokut, tu mi bude manje smetal nego na blatobranu:

Ukg8M.jpg



Uk1iO.jpg
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Danas sam mu stavio znacku, uspio sam ju nabaviti iako sam mislil da bude puno teže..

UhJlt.jpg


Malo smo i struju razvlacili, sutra valjda bude sve gotovo

UhTNr.jpg


Ugradil sam i sklopku da mogu skroz iskljuciti sruju

Uhry9.jpg


Felge su došle s pjeskarenja neki dan, a danas je došo red da ih se pofarba. Ispale su odlicno, ne da sam zadovoljan nego prezadovoljan...

UhVTP.jpg


Uh2Pg.jpg


Uhb66.jpg


Uhm4B.jpg
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Svaka cast na poslu, ali nikako ne mogu shvatiti ljude koji uloze toliko vremena i truda, urede sve kako treba, a onda vrate nazad blatne gume...

Zar ih je teško oprati, a kad sastavis traktor ce izgledati kao iz tvornice.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ne zabrinjavam se s nebitnim stvarima. Cim izađem iz dvorišta gume budu opet zmazane sad kak je ovo malo kiše palo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh