• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558 DEDA. Remont

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Pa ak je sve to kemijano kako si tek sad vidio di si bio kad si kupovao traktor ? I ja sam radio slicnu igru kao i ti samo sa 533 i kostalo me da sam na kraju mogao kupiti 539 a ne imati 533 sa jednostepenim kvacilom. To ti je takav sport i ti kad zbrojis mogao si kupiti za 3500 do 4000 eura traktor stani pani. E ali nisi e pa sad ces to opet sve platit ili na laksi nacin ili tezi.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Mogo sam kupiti za 3500 - 4000 macka u vreci kak i ovo... Najbolje mi je kad piše u oglasu da je slagan za sebe, a prodaje ga, jer sad mu kao od jednom ne treba, ali slagal ga je za sebe i sve je novo metnuto. Ili one price da traktor 76. godina ima pravih 3000 sati i da nikad ništa nije dirnuto na njemu... Onda nakon prvih odrađenih sati skužiš kaj zapravo imaš, da je motor prekarikan, da su kocnice sklepane za prodaju, kompresor pljuje ulje, itd. itd... Ovak kad sve složim znal budem barem kaj je stvarno napravljeno a kaj nije... A na pocetku ove teme smo vec odavno konstatirali da ovdje ne gledam na isplativost niti me zanimaju price, mogel si kupiti ovakvo i onakvo za ovoliko ili onoliko para... Jednostavno tu stavljam slike kaj radim i ništa od prije navedenog ne mijenja cinjenicu da je bivši vlasnik inprovizator tipicni za ova podneblja koji nemre niš napraviti kak treba nego kemije ono kaj sa zdravim razumom nema veze...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
a čuj , ak je tak onda nemoj inprovizirati ni s kočnicama , tj oprugom ..složi orginal ....vrag ne spi
Puknuti brkaš improvizaciju i doradu (poboljšanje) . Improvizacija je kad nekaj sklepaš samo da privremeno radi (obično bez ulaganja ili je minimalno) a dorada kad nekaj poboljšaš bez obzira koliko košta več da radi kak treba .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
između dorade i inprovizacije je tanka linija , u trenutku kad to odradiš ne znaš na koju stranu linije te to može odbaciti .
I ovaj koji je htio doraditi tog dedu u trenutku samog čina nije znao da bude pukel deklo , ovo -ono itd da sad ne nabrajam
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
E Pukich pa doradom popravljaš i unapređivaš proizvod a improvizavijom produžuješ (kupuješ) vrijeme do neizbježnog .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nijedno to je mijenjanje geometrije vozila dorada bi bila pravljenje nove kutije a improvizacija vezanje akumulatora drotom i špagom :(giggle):.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako hočeš tak onda je i ugrađivanje dodatne opruge mjenjanje geoetrije , sila, opterečenja na kočnice pedale itd a ne inprovizacija , izprovizacija bi bila da unutra zatakne štilo od metle i svaki put nakon kočenja rukom razdvoji diskove
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Evo puknuti, sad ti meni reci jel ovo po tebi poboljšanje ili inprovizacija?

01fa5f5daddb2aa0b244ab256574fea2.jpg


407ddbf1db89e3b93b39f1ae25f78d0c.jpg


Majstoru je pedala bila previsoko i umjesto da uzme kljuc i podesi visinu, on je uzel švas aparat i komad flaha zašvasal za pedalu tak da se upire u ovaj lim ispod, da mu bude visina kak treba...

Za mene je to retardarluk koji nema nikakve logike. Da je poštelal pedalu postupak traje pet minuta, a za ovo je trebal odrezati flah, razvlaciti kable, variti i td, itd... Znaci veze s mozgom nema..

A kaj se tice ovog dekla kaj je pukel.. Ako imaš zrno soli u glavi i nekakvo osnovno znanje, neki minimum minimuma, onda nebuš išel u rupu 16mm s normalnim navojem ušarafljivati indikator koji ima jaci navoj, konusni i još sasvim drugi korak
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja sam svoje rekel , linija razgraničenj je tanka

ljudi nisu bezeze izmislili frazu da bezposlen pop krsti jariće
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Jel nekome pada na pamet kaj bi ovo moglo biti? Izašlo je s uljem kad sam ispuštal, bilo je još krhotina ali su mi pobegle u karnister s uljem...

1883904215.jpg


1889342515.jpg


1892017815.jpg


Vec sam prije opisival kak je to zvucalo unutra. Radil je na leru i od jednom se culo negdje u prednjem djelu getribe onak ffaaaannnggggg kao kad se feder razvuce i pukne i onda se culo TOK u getribi... I još se par puta culo to TOK kao jedan udarac... Zvuk je slican kao kad hidro pumpa lupa pod opterecenjem nako TOK TOK TOK, s tim da ovo TOKne samo jednom i mir...

E da, to je bilo valjda taj prvi dan, kasnije se više nije culo... Valjda je pozobal kaj je mislil...
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Gajtan, svaka čast na trudu, koja je traktor godina ?
Točno znam kroz što prolaziš, brat je kupio imt 558 72 godina...
Traktor se sređuje, isto tako gledamo da uzmemo najkvalitetnije dijelove.

Od radova je napravljeno:

Repariran mjenjač jer je izbacivala mala ručica u brzim brzinama
Kočnice komplet nove, novi semerinzi
Novo ulje u motoru, mjenjaču i bočnim reduktorima,
Napravljen novi navoj i matica na jednoj kratkoj poluosovini
Reparirana pumpa VP i nove dize
Nove lamele
Novi semerinzi na radilici
Komplet nova instalacija (silikonski vodiči, svjelta, bravice, sat i sajla - sve saturnus i pecho)
Limarija lakirana 2k bojom
Svi novi dihtunzi (zadnji kraj kompletno sve - reduktori, poklopac hidraulike, mjenjača, kartera)
Kupljeni novi akumulatori
Repariran alternator
Nova pumpa vode i crijeva

Sad smo u fazi ugrađivanja prednjeg mosta od 560 nove linije s hidrauličnim upravljanjem (ukoliko sve bude po planu).

Motor je isto zreo, pa će trebati i njega raditi.... Sve ukupno će prijeći iznos od 30000 kn....
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ovaj je 76. godina. Da, radi se sve, motor je komplet sređen, kvacilo, prednji trap isto komplet, limarija je vec pofarbana, kad završim radove i ostalo budem polakiral. stavljen je novi anlaser, ugradil budem alternator umjesto dinama, novi kiler, vodena pumpa, još treba srediti struju i tak... ima još posla, na kraju budem sve napisal s cijenama...
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ma nema boga da mjenjac rastavljam, pa makar se sve zdrobilo i sve hitil na staro željezo... Otvoril sam gore onaj poklopac s mjenjacima i svetlil unutra, sve izgleda normalno, pretpostavljam da je to nekaj opalo nutra dok sam spojnicke vadil... Još budem jednom sve pogledal pod jacim svjetlom, i tak moram poklopac hidraulike skinuti, ali mjenjac ne rastepam, nema tih para, nek se sve pošrota ako treba... Probal sam se i voziti, normalno se šalta, sve glatko ide, nema nikakvih zvukova.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,703
Onda umjesto rasklapanja mjenjača priredi novce za poneko novo kućište...

Lijepo veli majstor Muha: ono kaj se samo popravi, ne traje dugo.
 
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
aag14v, gajtan i ostali
pratim ovu temu a i ostale na forumu al rijetko pišem
nije 558 al imam 533 iz 73g koji isto nije u bajnom stanju(bar nije bija dok nije doša kod mene)
i pokušvam ga urediti,tj. traktor radi i koristi se svakonevno,al se prikupljaju i ugrađuju dijelovi koji su budženi il nisu ni postojali
al bliži se vrime kad će morati komplet pod nož

pa me zanima za dijelove
di nabavljete koje!?mala privreda, original....
prije 4 godine kad sam radija hidrauliku nekako sam uspija nabaviti iz srbije "navodono original imt" dijelove (ne za pumpu,već kulise poluge itd...)
a ovo lito je u planu zadnji kraj diferencijal itd. pa prikupljam informacije
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Vecinu djelova sam u Auto poljostroju kupil jer je jedini ducan u okolici... Uglavnom se savjetujem s covjekom kaj radi tam u ducanu jer ga poznam i znam da je vrhunski meštar inace. Tak mi on govori kaj od djelova je bolje, kaj je i sam ugrađival i na kaj nema reklamacija...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
aag14 ti češ utrošiti 30 000 kn kolegi gajtanu sem prognoziral 23 000 kn znači da nisem puno fulal .
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Uh, 30 hiljada je ipak malo prevec za moj ukus pogotovo ako se još i kemija s prvim krajem od 560 i slicnim. Za tak masne pare bi ja inzistiral na originalu
 

Najnoviji postovi

Na vrh