• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

B

Bobo

Guest
Odmah da rijesimo jednu stvar. Sjetvospremac obradjuje zemlju u dubini sjetve, znaci za psenicu 5cm kukuruz 7cm i gotova prica. nema krkanja spremaca u zemlju 15cm i onda se cuditi kako je traktor slab, postize se gori efekt, nego pravilnim koristenjem stroja.

Recimo RAU spremac kakav ja imam 2.20 (po papirima 2.40) se ne moze fizicki spustiti u zemlju dublje od 10cm. Jednostavno valjci se ne mogu vislje dignuti, jer nema vise navoja za regulaciju.

Po selu vicu da to pod hitno moram prepraviti, da to ne valja ?!?!?


Uglavnom, 558 nosi 2.20 2.40 po ravnom samo tako jer moj 549DV nosi ovo moje cudo. istina, na mjestima se 549 muci, ali 558 bi s njim radio samo tako.


Cjene... hmmm zanimljivo pitanje. sjetvospremaci manjih zahvata tako do 2.5m su na dosta "dobroj" cjeni. Oko 3-4 000 Kn ovisno o stanju i modelu, moze ici i vise ali moze ici i nize ;) . Ja sam naletio na spremac u super stanju jedva koristen za 4000 i odmah sam ga kupio bez cjenkanja.
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
e da se bar hoće opet proizvoditi imt 558 kupio bi ga isti čas, a ovako je svaki stariji od 30 godina. Da je nekako namolit ove u IMT-u da ih počmu praviti:roll:
 
M

Miško 007

Guest
Ovdje kod mene čovjek ima dva 558 oba nose rotobrane od 2,5 metra ludilo od traktora jos da imaju prvu vuču...
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
e da se bar hoće opet proizvoditi imt 558 kupio bi ga isti čas, a ovako je svaki stariji od 30 godina. Da je nekako namolit ove u IMT-u da ih počmu praviti:roll:

ma mogu ga napraviti ali to bi bio samo izgled kvaliteta više nikad
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Nedavno sam prepakiravao desnu kocnicu,pa sam skidao trubu i bacio pogled u diferencijal. Nevjerovatno je u kakvom su stanju tanjirasti i puzni,kao novi.Tanjirasti ima na vrhu kronera 10 ili 12 mm,sve se sija kao da nema tragova habanja,zao mi je sto nisam slikao.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Nedavno sam prepakiravao desnu kocnicu,pa sam skidao trubu i bacio pogled u diferencijal. Nevjerovatno je u kakvom su stanju tanjirasti i puzni,kao novi.Tanjirasti ima na vrhu kronera 10 ili 12 mm,sve se sija kao da nema tragova habanja,zao mi je sto nisam slikao.

Konusno tanjirasti inace ne odlaze na 558,al zato pazi na ulje u bocnom reduktoru.Sav je teret na njemu i on odlazi.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Konusno tanjirasti inace ne odlaze na 558,al zato pazi na ulje u bocnom reduktoru.Sav je teret na njemu i on odlazi.

Naravno,ulje sipano dok nije počelo curiti na rupu mjeraca tj.šarafa.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Naravno,ulje sipano dok nije počelo curiti na rupu mjeraca tj.šarafa.

Na tim traktorima to dobro pazi ,a konusno tanjirasti zaboravo.To je problem kod 542,549.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Svakako.No,sad me sekira zadnji semering radilice,kapne ulje par kapi i prvi stepen kvacila mi ne odvaja dobro,a neda mi se poloviti ga.
Znam da cu morati kad tad.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Hoces reci drugi stepen.Prvi stepen odvaja motor a drugi kardan.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Ne,bas prvi,drugi odvaja u milimetar ali prvi ne odvoji na prvom "zubu" pa cesto zakrci a trebao bi valjda odvojiti da se salta glatko.

Moj 558
dc6mx2.jpg


Vrisnula dinama.Vozim ja juče stajnjak na njivu i osjećam nešto čudno smrdi ali nemogu da skontam šta.Siđem sa traktora,kad vidi vraga,puši se iz diname.
Kontam ja pa to je ISKRA,to radi decenijama.I sad,blenem ja u dinamu umjesto da skinem klemu sa baterije i izvuče mi obje baterije skoro na mrtvo,sreća da kad sam ih dopunio vidim opet drže struju :).
Skinem dinamu i na obližnji otpad i ovaj tamo derikoža mi uze 20 km za alternator od juga,sve namontiram i sve ok,radi.Neda mi se popravljati tu dinamu :vragek:

Pojavio se problem nakon zamjene izgorele diname alternatorom.Naime kada stavim ključ u kontakt bravu ne gori sijalica od kontakta,ali kada jedan njen pol dodirnem ispitnom lampicom čiji je jedan kraj na masi,onda se ona upali i kada upalim traktor uredno se gasi što znači da alternator puni.
Drugi problem je taj što sam izbacio stari regler (veliki,crni) i nešto zajebo i pocrkale mi sijalice od prednjih svjetala i kad stavim drugu ona crkne???????????:axe::axe:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
6V il 12V,jel alternator gura 12V.
jesi provjeril koliko V puni?
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
6V il 12V,jel alternator gura 12V.
jesi provjeril koliko V puni?

Akumulatori su 2x12 V,75 A.
Alternator je 12 V od juga 45 čini mi se.
Jednom izmjerio puni 12,7 V.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Pojavio se problem nakon zamjene izgorele diname alternatorom.Naime kada stavim ključ u kontakt bravu ne gori sijalica od kontakta,ali kada jedan njen pol dodirnem ispitnom lampicom čiji je jedan kraj na masi,onda se ona upali i kada upalim traktor uredno se gasi što znači da alternator puni.
Drugi problem je taj što sam izbacio stari regler (veliki,crni) i nešto zajebo i pocrkale mi sijalice od prednjih svjetala i kad stavim drugu ona crkne???????????:axe::axe:

Tako se ne provjerava alternator.Jedan kraj lampice ide na pozitivan pol ( +) a drugi na tanku zicu na alternatoru.Da provjeris puni li trebas da upalis traktor i da se lampica za pobudu ugasi.Tad upalis svijeta ili ukljucis neki drugi potrosac struje.Traktor treba da radi na ler gasu.Kad skines jednu od klema treba svijetla da gore i dalje.


Kako si prikopcao alternator.
 
Posljednje uređivanje:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
A gdje ide deblja sa alternatora????????

Deblju sa alternatora mozes staviti na alanser.Na pozitivan pol (+).To ti je onaj vijak na alanseru na kojem ima debeli kabal.Kljuc 17.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Deblju sa alternatora sam spojio na kontakt bravu sa nekom žicom koja stalno ima struju a tanku na jedan od polova kontakt lampice.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
jedna zica ide sa kontakt brave sa naponom na malu stopicu na alternatoru, druga sa velike sstopice ili vijak deblja ide na plus akumulatora, sad ga mozes naci i na alneseru, osima kao nema sampermera onda mozes da spojis na ampermetar, da pratis punjenje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh