• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
a zasto imas dva akumulatora?

Imam klasični 558 anlaser i jedan od 100 ah mu nije dovoljan ako par puta u kraćem vremenu upališ traktor bez da nešto radi da ga dopuni onda počne lijeno anlasovati i kad ohladi teško pali.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
tako i rakovice imaju po 2 akumulatora,, ako si spojio kao na ovoj šemi od malo prije moralo bi radit, ali može ti biti problem i u klemama, kablovima, meni se dogodilo da 2 mjeseca nisam palio traktor i krenem a on neče kao da je jedan od akumulatora loš i spojim ja na to još jedan od 100 a i opet isto i onda skužim da je jedna klema od + bila loša (slab kontakt) složim to i sada nema problema
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Evo šta sam našao prilikom kontrole kontakata na akumulatoru na mom 558
9hi59v.jpg

b8utxt.jpg

na stubićima drugog akumulatora je puno nekog zelenog oksida valjda,zašto je to tako????????????????????
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Hm,znači to je to,moram naći neke masti pa to namazati :supz:
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Zašto mi je stao ovaj traktometar kad je trebao prebaciti na 100
207lxmw.jpg

a kupljen nov prije par mjesecova,dao sam 30 eura:axe:
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
E,jbg sad,,,,,,,,zašto je onda 60 km u total trade-u u Doboju???koji valja????
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Baš sam evo završio montažu nekog servo volana na mog 558,pa ćemo vidjeti dokle će.........:madmana:
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Baš sam evo završio montažu nekog servo volana na mog 558,pa ćemo vidjeti dokle će.........:madmana:

ejde daj koju slikicu i opiši kako si to rješio, imam u planu raditi nešto slično
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Za sve one koji muku muče sa teškim volanom,evo kako sam ja riješio ili bolje reći olakšao upravljanje na mojem 558:

Pročitao sam sve postove svih tema o hidro i servo volanima na svim forumima i sagledao sve mogućnosti ugradnje jednog od tih rješenja na moj traktor.
Naravno,svatio sam da je najbolje rješenje hidrostatski volan ali da je to skupa investicija za mene jer se radi o starijem traktoru nevelike tržišne vrijednosti. Onda sam počeo razmišljati o drugim jeftinijim rješenjima i pročitao na nekom forumu da je neko stavio servo sistem od merđe 123 na traktor i rekao sam sebi:zašto ne,idem pokušati,ako to radi ne autu godinama zašto nebi radilo na traktoru.
Otišao sam na obližnji autootpad i razgovarao sa tim majstorima o tome,čudno su me gledali.Nema veze ja sam bio uporan i odvedoše oni mene do jedne kamare i vele biraj,bila je to kamara servo glava volana od raznih auta.Eh sad,tamo negdje je pisao neko da glava od merđe ima kontra smjer i okrećući izvod iz glave gdje se kopča volan svatio sam da kod ja okrećem volan udesno poluga koja gura sponu ide unazad a na 558 to znači ulijevo.Prebacujući i isprobavajući te glave naletim na jednu kojoj sam okrenuo volan udesno a poluga ili ruka koja gura sponu ide naprijed.Nisam dalje tražio,pitam majstora od čega je ovo,veli od nekog nissana.Uzmem ja to od njih i još mi dadoše i nissanovu pumpu,nekih crijeva,bočicu od renoa za rezervoar i idem ja to kući sklepačiti pa šta bude i nakon potrošenih dva dana i dosta živaca i 130 km palim ja traktor da isprobam dali to radi i vidim,gle čuda radi.
Odmah da smo jasni,zaboravite priče tipa.vrti se malim prstom ili vrti se jednim prstom i sl. od toga nema ništa,ali da se vrti jednom rukom,vrti i to lako a ko ima 558 zna koliko to znači.Sistem je dobar,bez lufta u volanu i od lijevo do desno ima 5 krugova volana jer sam ja malo "podesio" ajnšlag na svom traktoru.
Slika servo glave:
1z23qjd.jpg


Slika servo pumpe:
rmof9i.jpg


Glava,dovod i povrat ulja
se1rm1.jpg


Ndam se da sam pomogao,za sve nejasnoće slobodno pitajte odgovorit ću kako sam ja to uradio.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sve mi je jasno, ali ajd molim te poslikaj malo jasnije servo glavu, da se vidi gdje je pričvrščena na traktor, poslikaj volan, poslikaj kako si učvrstio servo pumpu na traktor i od kud si uzeo njezin pogon, posliakj gdje stoji posuda za ulje i malo tak crijeva i to, sve me zanima.
I još jedno pitanje, 558 ima samo jednu polugu od volana prema prednjem mostu, a druga je paralalno uz prednji most ispod kolijevke?? Znači nema ko 539/540 dvije poluge, svaka na jednoj strani?
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Tako je Šanana,558 ima samo jednu gurajuću sponu od puža volana do prednjeg mosta i ona je na desnoj strani,druga je poprečno ispod kolijevke od rukavca do rukavca.
Bude još slika,bez brige.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Bocu za ulje sam smjestio naprijed kod hladnjaka,sa njegove desna strane tako da dođe na visočijem položaju od pumpe:
2j4ahxe.jpg

2czwk05.jpg
com/eitwux.jpg[/IMG]
eitwux.jpg
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Servo pumpu sam postavio iznad alternatora a na alternator sam namontirao duplu remenicu koja je iste veličine kao i ona na servo pumpi i odatle pogon pumpe:
a1o56s.jpg

16gxv2h.jpg


crijeva isto sa otpada stim da sam ono koje vodi od pumpe do glave volana morao promjeniti jedan konektor da se može dobro stegnuti jer je samo ono pod pritiskom:
ka1sfq.jpg

24171pk.jpg
 

adnan.jusic3

Član
Tu od
11 Lis 2012
Poruka
87
pozdrav!
imam imt 558 i jedini problem su mu kocnice.drugih problema nema.
neki dan rijesih da uradim remont kocionog sistema,svi majstori traze oko 600€ da ih srede,sto nije malo novca pa me zanima dali se to moze izvest sa manje para.
ako je neko prosao jeftinije nek napise kako.
 

Najnoviji postovi

Na vrh