• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

adnan.jusic3

Član
Tu od
11 Lis 2012
Poruka
87
Mislim da je ipak zetor bolji orac i brzi od imt-a.
Ovisi koji zetor moj 5211 ne trosi u oranju ni upola ko 560 a brze ore i bez puno muke vec 25god sa imt plugom 756visoki.

"Mislim da je ipak zetor bolji orac i brzi od imt-a"
-jes al kad čučneš!
"moj 5211 ne trosi u oranju ni upola ko 560 a brze ore i bez puno muke"
-jos ce ispast da vuce 7 brazdi i to na leru...

zeror je nula sa velikim n,cak i u usporedbi s imt-om!
hem su duplo skuplji hem duplo vise trose.
plus iritirajuci zvuk plus kabina od 5 kubika.nikad mi nije bilo jasno sto ih ljudi kupuju...vjerovatno zabunom.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
"Mislim da je ipak zetor bolji orac i brzi od imt-a"
-jes al kad čučneš!
"moj 5211 ne trosi u oranju ni upola ko 560 a brze ore i bez puno muke"
-jos ce ispast da vuce 7 brazdi i to na leru...

zeror je nula sa velikim n,cak i u usporedbi s imt-om!
hem su duplo skuplji hem duplo vise trose.
plus iritirajuci zvuk plus kabina od 5 kubika.nikad mi nije bilo jasno sto ih ljudi kupuju...vjerovatno zabunom.

Ak ti tak velis onda je valjda tak,i vjerojatno si puno radil sa zetorom kad to sve znas.
E da i valda je super kaj imt 560,577 nisu bucni i kaj su jako lagani i udobni za vozit.:eek::
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Decki neznam cemu takva rasprava imam zetora najbolji je ja imam imt najbolji koja je svrha tog svako radi s onim traktorom kojeg ima i ako je zadovoljan s njim super netreba pljuvat po drugom svaki traktor moze super orat s odgovarajucem plugom i dobrim soferom!
Dosta o tome jer tema je imt 558 a ne koji je traktor bolji!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ak ti tak velis onda je valjda tak,i vjerojatno si puno radil sa zetorom kad to sve znas.
E da i valda je super kaj imt 560,577 nisu bucni i kaj su jako lagani i udobni za vozit.:eek::

Stari imt ei su bučni noviji puno manje no ipak zetori su manje bučniji za vozit kako kome zetori su komforniji bolji za dvoosovinke imt za jednoosovinke kod mene puno ljudi prodalo imt i kupili zetore obratno nije nijedan možda smo čudni kad kupujemo skuplje vozio sam dosta imt i zetor trenutno imam 560 i 3511s i 6945 od tih marki znaći 2 naprama 1 u korist zetora draže mi bi bilo da je 3 naprama 0 :icon_rofl:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Stari imt ei su bučni noviji puno manje no ipak zetori su manje bučniji za vozit kako kome zetori su komforniji bolji za dvoosovinke imt za jednoosovinke kod mene puno ljudi prodalo imt i kupili zetore obratno nije nijedan možda smo čudni kad kupujemo skuplje vozio sam dosta imt i zetor trenutno imam 560 i 3511s i 6945 od tih marki znaći 2 naprama 1 u korist zetora draže mi bi bilo da je 3 naprama 0 :icon_rofl:

Tako je svakome pase nekaj drugo,zato i ima za birati marki i marki traktora.
Svako razmislja drukcije i to treba postivati.
Nema traktora koji ne valja samo svaki je napravljen za odredene poslove.
Ak nekaj ne probas nemres pljuvat o tome i rec da ne valja bas nis.
 

adnan.jusic3

Član
Tu od
11 Lis 2012
Poruka
87
nije mi jasno kako meko moze provaliti da je zetor 5211 bolji u oranju i brzi od imt-a 560? to nema smisla,jer razlika je ogromna i u snazi i u masi.
drugo,ocito neki ovdje nevide dobro jer ovo je imt 558 tema a oni navalili:moj zetor,moj zetor.i stalo ga porede sa imt-om,koda nema drugih traktora.logicno jer sta je jadni zetor u usporedbi s john deerom fendtom il Deutzom!
vec ga porede sa duglo jeftinijim masinama.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jedina mana Zetoru naspram IMT-a je zetorovoa loša hidraulika, kaj se tiće hidraulike, IMT je bog i batina za finu regulaciju kod oranja, to s ni jednim zetorom se nemože postići kak može s IMT-om.
To su činjenice, ne zato kaj ja tak pišem!
A sve ostalo je kako kome više odgovara.
Zetor je u plusu zbog odličnih prenosa u getribi/mjenjaču, a kaj se tiće motora, opet kako kome više odgovara.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jedina mana Zetoru naspram IMT-a je zetorovoa loša hidraulika, kaj se tiće hidraulike, IMT je bog i batina za finu regulaciju kod oranja, to s ni jednim zetorom se nemože postići kak može s IMT-om.
To su činjenice, ne zato kaj ja tak pišem!
A sve ostalo je kako kome više odgovara.
Zetor je u plusu zbog odličnih prenosa u getribi/mjenjaču, a kaj se tiće motora, opet kako kome više odgovara.

Daj mi pojasni kak to imt-u puno bolje radi hidraulika u oranju kaj on radi a drugi traktori ne,sad mi fakat nije jasno?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To su čari IMT-ove fine hidraulike. Niti jedan traktor nema takav fin princip rada, kao što je IMT preuzeo od starog MF-a.
Imam i ja nekog iskustva s zetorom i nije mu oranje jača strana baš zbog grubog hidraulika.

Ja govorim iz prakse, a način rada znaju mehaničari vrlo dobro.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
samo znam za imt558 da ga kod nas zovu orac a zasto to dobro znaju oni koji imaju 558
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To su čari IMT-ove fine hidraulike. Niti jedan traktor nema takav fin princip rada, kao što je IMT preuzeo od starog MF-a.
Imam i ja nekog iskustva s zetorom i nije mu oranje jača strana baš zbog grubog hidraulika.

Ja govorim iz prakse, a način rada znaju mehaničari vrlo dobro.

Da ok nebi htjel nis krivo rec ili da nisi u pravu niti da jesi al ak na zetoru stavis onu malu rucicu sa slovima u sredinu na slovo M super radi malo je grublja al nemas frke sa stelanjima na rucici velikoj za dubinu kak ju nariktas tak ide na svakom terenu e za velikog imt nebi nis rekel jer nisam s njim nikad oral i vjerujem ti kad velis da su ju dobro napravili i da radi finije i njeznije od zetorove.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Onda je sve jasno. Ima mi kolega 4 zetora, tak da radim malo i s njima i svi oni dobro služe.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Onda je sve jasno. Ima mi kolega 4 zetora, tak da radim malo i s njima i svi oni dobro služe.

Skuzil sam da si radil i nagledal se zetora,i znas kaj pricas.
Ja sam zadovoljan sa svojim kod oranja jer je udoban i upravljiv a hidraulika mi je skroz ispravna,a za 558 i 560 sam gledal kad oreju i sporo su isli i taj njihov anjslag je dosta mali patim treba bez kocnice puno da se okrene na vrhu njive.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
558 je ubojica na volanu, to definitivno. 560 s mehničkim volanom je več nešto lakši, ali opet mali anjslag, 560 s hidro volanom smo imali do 2007. god, i koliko ja znam niakd se nije okretalo pomoću kočnica. To se zove čisto trganje i uništavanje traktora. Čast Zetoru serije 52-7211 i 43-6340 jer imaju fenomenalan anjšlag.
 

adnan.jusic3

Član
Tu od
11 Lis 2012
Poruka
87
558 je ubojica na volanu, to definitivno. 560 s mehničkim volanom je več nešto lakši, ali opet mali anjslag, 560 s hidro volanom smo imali do 2007. god, i koliko ja znam niakd se nije okretalo pomoću kočnica. To se zove čisto trganje i uništavanje traktora. Čast Zetoru serije 52-7211 i 43-6340 jer imaju fenomenalan anjšlag.

jest poteZAk ali da je ubica na volanu nebih reko,dase manevrisat sanjim itekako.samo cvrsta ruka.a ima i servo,pa se ugradi.pa rijesen problem.
kocnice u oranju sluze da ublaZe proklizavanje a nikako za okretanje traktora.
52-7211 mozda imalu anjslug par exelans
al su lagahni ko pero.skoro svako saltanje pod tereton i u maloj strani i ideeeeeeeeee prednji kraj pola metra uzrak..a tad bas i nema mikve koristi od dobrog anjsluga!
tad kocnice sluze za motanje a kod imt-a nikad.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
jest poteZAk ali da je ubica na volanu nebih reko,dase manevrisat sanjim itekako.samo cvrsta ruka.a ima i servo,pa se ugradi.pa rijesen problem.
kocnice u oranju sluze da ublaZe proklizavanje a nikako za okretanje traktora.
52-7211 mozda imalu anjslug par exelans
al su lagahni ko pero.skoro svako saltanje pod tereton i u maloj strani i ideeeeeeeeee prednji kraj pola metra uzrak..a tad bas i nema mikve koristi od dobrog anjsluga!
tad kocnice sluze za motanje a kod imt-a nikad.

Kolko znam svaki 558 dolazi sa utezima napred, tak da o tezini bi se dalo raspravljat.
A nejde bas kod svakog saltanja u zrak na brijegu to nije istina,a i tu postoje utezi,pa se covjek treba prilagoditi za vrstu posla koji radi.
5211 koji je najlaksi i najslabiji tezi bez utega 2800kg.
Kolko 558 ima kg bez utega?
A za prokkizavanje imas speru i nema proklizavanja.
 

adnan.jusic3

Član
Tu od
11 Lis 2012
Poruka
87
Kolko znam svaki 558 dolazi sa utezima napred, tak da o tezini bi se dalo raspravljat.
A nejde bas kod svakog saltanja u zrak na brijegu to nije istina,a i tu postoje utezi,pa se covjek treba prilagoditi za vrstu posla koji radi.
5211 koji je najlaksi i najslabiji tezi bez utega 2800kg.
Kolko 558 ima kg bez utega?
A za prokkizavanje imas speru i nema proklizavanja.

moj nema tegove a i netrebaju mu jer mu je masa tako rasporedjena da je tezi napred nego pozadi.
poredjenja radi ja vucem 3 kubika pjeska uz stranu uz koju jedva pjesce uzidjem a traktor se nedize ni milimetra,a
zetor 6711 u duplo manjoj strani i duplo manijm teretom oskace ko skakavac(prednji trap).
to da 5211 tezi 2.8 tona zvuci nerealno al svejedno i ako je ocito da mu je masa na zadnjoj osovini.
moj ima oko 2.5t s kabinom.
da spera neda proklizivati al sa sperom nemozes motati.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
moj nema tegove a i netrebaju mu jer mu je masa tako rasporedjena da je tezi napred nego pozadi.
poredjenja radi ja vucem 3 kubika pjeska uz stranu uz koju jedva pjesce uzidjem a traktor se nedize ni milimetra,a
zetor 6711 u duplo manjoj strani i duplo manijm teretom oskace ko skakavac(prednji trap).
to da 5211 tezi 2.8 tona zvuci nerealno al svejedno i ako je ocito da mu je masa na zadnjoj osovini.
moj ima oko 2.5t s kabinom.
da spera neda proklizivati al sa sperom nemozes motati.

Da ti imt-i su napred tezi i u blatu propada prednji kraj.
Negdje na zetorovoj stranici je netko stavio podatke o tezinama zetora,i pise 5211,47ks i 2800kg s kabinom i bez utega a recimo 7211 je oko 3000kg a 67ks.
Da znam da sa sperom nemres motat al ja ti velim dok ores pa ju stisni jer tad ides ravno,ja osobno kod oranja ne koristim speru uopce a gume su mi na 20% i morat cu uskoro po nove 14,9/28.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kod nas ima bas dosta imt 558 ali nijedan nema tegove niti je isporucen sa njima. koliko sam cuo samo ko je hteo uz doplatu. ali posto je tezak napred njemu to i netreba . to samo tesko ekstremne situacije da se on propne i to ne previse. zao mi je sto nisam slikao jednog naseg ludaka sa 558 i vitlom za drva sta sa njime radi. meni se dizala kosa na glavi. to retko koji traktor moze
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
kod nas ima bas dosta imt 558 ali nijedan nema tegove niti je isporucen sa njima. koliko sam cuo samo ko je hteo uz doplatu. ali posto je tezak napred njemu to i netreba . to samo tesko ekstremne situacije da se on propne i to ne previse. zao mi je sto nisam slikao jednog naseg ludaka sa 558 i vitlom za drva sta sa njime radi. meni se dizala kosa na glavi. to retko koji traktor moze

Kod nas su dva u kraju i imaju utege i jedan ima kabinu a jedan nema,i da imaju snage na motoru dosta samo im fali jos brzina za saltat.
Ucinilo mi se neki dan da vidim na jednom traktoru starom oznaku 559 mislil sam da je 558 kad samdosel ima bljedu naljepnicu 559,jel to moguce kakvi su to modeli?
 

Najnoviji postovi

Na vrh