• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e to je tek traktorcina. skoro su isti ali se taj 559 jako dobro pokazao i neunistiv je . jako mala serija. nisam siguran ali cini mi se da i motor je englez na njemu. imaju jos i imt 551 i 555 koji su skoro isti naizgled. ali i dosta razlika. kod mene je malo selo ali 558 ,555,551,559 ima barem 20-30 kom. jako teske zemlje su za obradu pa ko iole ima zemlje njih kupuje prvenstveno za oranje
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
e to je tek traktorcina. skoro su isti ali se taj 559 jako dobro pokazao i neunistiv je . jako mala serija. nisam siguran ali cini mi se da i motor je englez na njemu. imaju jos i imt 551 i 555 koji su skoro isti naizgled. ali i dosta razlika. kod mene je malo selo ali 558 ,555,551,559 ima barem 20-30 kom. jako teske zemlje su za obradu pa ko iole ima zemlje njih kupuje prvenstveno za oranje[/QUOTE

Kod nas je taj jedan 559 s kabinom i utezima i taj gazda ima i 558 al tanjuranje i orjanje vec godinama odraduje 559 i vec je dosta hrdav al je u komadu i ispravan,a zvuk motora mu je koda kamion vozis,fora je. Kolko ima konja on?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
e to je tek traktorcina. skoro su isti ali se taj 559 jako dobro pokazao i neunistiv je . jako mala serija. nisam siguran ali cini mi se da i motor je englez na njemu. imaju jos i imt 551 i 555 koji su skoro isti naizgled. ali i dosta razlika. kod mene je malo selo ali 558 ,555,551,559 ima barem 20-30 kom. jako teske zemlje su za obradu pa ko iole ima zemlje njih kupuje prvenstveno za oranje[/QUOTE

Kod nas je taj jedan 559 s kabinom i utezima i taj gazda ima i 558 al tanjuranje i orjanje vec godinama odraduje 559 i vec je dosta hrdav al je u komadu i ispravan,a zvuk motora mu je koda kamion vozis,fora je. Kolko ima konja on?

Ne bi htio puno pametovat ali bilo je vec price o tom 559 kazu tu ljudi na forumu da je to bio traktor za vanjsko trziste..navodno da nema nikakve razlike osim u onoj masci prednjoj...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
To su čari IMT-ove fine hidraulike. Niti jedan traktor nema takav fin princip rada, kao što je IMT preuzeo od starog MF-a.
Imam i ja nekog iskustva s zetorom i nije mu oranje jača strana baš zbog grubog hidraulika.

Ja govorim iz prakse, a način rada znaju mehaničari vrlo dobro.

Šanana cjenim tvije mišljenje no moje je drugačije od imt sam radio od 533 do 577 od zetora 2511 do 7745 puno mi bolje orat bilo sa zetorom u istoj klasi no kod mene je loša zemlja i sa 533 bez lanaca i nije išlo za ravnicu je dobar možda i boli imt ali za bregove moj 560 je jadan bez lanaca :icon_super:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
A kam se meče taj lanac?
Jel ko i Ursusu kad ko pes dojde na moj dvor :(party)::(party):
 

neznam_nis

Član
Tu od
23 Ožu 2013
Poruka
71
Moj susjed ima 558 i 559, motori su potpuno isti jedino se malo razlikuje kompresor, limarija je drugačija a sve ostalo je poptuno isto. Upravo je sad radio generalku na 559 prvi put, a traktor je 82 godište i radio je nonstop i več je bio u dosta lošem stanju.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Moj susjed ima 558 i 559, motori su potpuno isti jedino se malo razlikuje kompresor, limarija je drugačija a sve ostalo je poptuno isto. Upravo je sad radio generalku na 559 prvi put, a traktor je 82 godište i radio je nonstop i več je bio u dosta lošem stanju.

Jel taj tvoj susjed tomo beli.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
A kam se meče taj lanac?
Jel ko i Ursusu kad ko pes dojde na moj dvor :(party)::(party):

Na imt lance metneš na pogonske kotače inaće bogec u lošoj zemlji baš skače kak pes :icon_fU::icon_fU:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
dosta kvalitetniji delovi su ugradjeni u njega. i ja sam cuo da je vecina radjena za izvoz, a ko ga ima nece ga prodati da mu gori pod nogama. zato i kazem traktorcina
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Belaj,,,,,,,,:(envy): nešto počelo lupkati na mom 558,rekao bih tu oko korpe.
Kada odvojim kvačilo lupkanje prestane,liči mi na ležaj spojničke.Ako nije pišite šta jest a ako jest koliko ga još mogu tjerati i može li nastati kakav veći belaj?????????
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Meni liči na jedan od ležajeva u getribi.
Belaj je moguč i kad se ništ ne čuje unapred
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
I to baš sad kad je sezona radova u punom jeku,da sam to primjetio bar nekad zimus imao sam dovoljno vremena da to riješim.Sad mi je baš potreban traktor .
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
I to baš sad kad je sezona radova u punom jeku,da sam to primjetio bar nekad zimus imao sam dovoljno vremena da to riješim.Sad mi je baš potreban traktor .

čuj to ti je IMT on smišlja ponoći kako će te ujutro sjeb...
 

Najnoviji postovi

Na vrh