• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
imt te nikad nece izdati,posebno 539 i 558!
a zetor nije vrijedan spomena!

Nemoj tak nije zetor bezveze na cjeni.
A kad bus radil sa zetorom dugo onda bus znal cjenit njegove mogucnosti i jako puno daje.
A 558 je dobar traktor nema tu kaj al ga je vrijeme pregazilo.
 

wd40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
50
Pozdrav forumasima!!! Novi sam na forumu i imam pitanje u vezi IMT 558. Naime komsija posjeduje traktor i ima problema sa njim.. U pitanju je motor.. simptomi su sledeci: teze pali, dimi plav dim ali pod opterecenjem crn s tim da kada ide niz neko strmo dimi dosta plavog dima koji je nepodnosljiv za oci i pluca... povecana potrosnja.... Kako kaze komso ne trosi mu ni malo ulja motor.... Da trosi ulje ne bi ni postavio pitanje jer bi dijagnoza bila jasna.... Inace forum je extra i sve pohvale za isti!!!! Unaprijed hvala!!! pozzzz
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Pozdrav forumasima!!! Novi sam na forumu i imam pitanje u vezi IMT 558. Naime komsija posjeduje traktor i ima problema sa njim.. U pitanju je motor.. simptomi su sledeci: teze pali, dimi plav dim ali pod opterecenjem crn s tim da kada ide niz neko strmo dimi dosta plavog dima koji je nepodnosljiv za oci i pluca... povecana potrosnja.... Kako kaze komso ne trosi mu ni malo ulja motor.... Da trosi ulje ne bi ni postavio pitanje jer bi dijagnoza bila jasna.... Inace forum je extra i sve pohvale za isti!!!! Unaprijed hvala!!! pozzzz
Pumpa, dize, ventili, filter zraka ili nečist usis, komšinica ....................
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
imt te nikad nece izdati,posebno 539 i 558!
a zetor nije vrijedan spomena!

E moj kolega mene su izdali od 533 pa do 577dv puno puta a kaj ćeš još imam 560 iz 88 god ne velim da je loš jučer registriran ali nemam mogučnosti kupit bolji a kome ga prodat kad kod mene ga nitko neće a 558 o kom je tema to je kazna za vozit u svoje vrijeme je to bila prava zvijer a danas živa muka za vozit naročito ako prije njega voziš mf ili nekaj od sdf a ili jd itd .
 

adnan.jusic3

Član
Tu od
11 Lis 2012
Poruka
87
E moj kolega mene su izdali od 533 pa do 577dv puno puta a kaj ćeš još imam 560 iz 88 god ne velim da je loš jučer registriran ali nemam mogučnosti kupit bolji a kome ga prodat kad kod mene ga nitko neće a 558 o kom je tema to je kazna za vozit u svoje vrijeme je to bila prava zvijer a danas živa muka za vozit naročito ako prije njega voziš mf ili nekaj od sdf a ili jd itd .


558 je SILA od traktora!.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako je 558 bio sila od traktora ,onda je i ostao. to da nema mnoga novija rasenja i dostignuca nema ali ni ovi novi nemaju to sto on ima. kad ovi novi ispune radni fond od 30-40 godina mogu se nazvati pouzdanim i dobrim traktorima. ko ima novaca za novije i udobnije i za veoma skupe servise i odzavanja svaka mu cast u ovo vreme,
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ako je 558 bio sila od traktora ,onda je i ostao. to da nema mnoga novija rasenja i dostignuca nema ali ni ovi novi nemaju to sto on ima. kad ovi novi ispune radni fond od 30-40 godina mogu se nazvati pouzdanim i dobrim traktorima. ko ima novaca za novije i udobnije i za veoma skupe servise i odzavanja svaka mu cast u ovo vreme,

Upravu si i sve se svodi na to kolko imas novaca doma takav traktor vozis.
Ne znaci uvijek novo bolje,al zato ima paleta marki za birat pa biraj braco......
Ustvari traktor se bira po raznim stavkama koja pruza e sad je na nama da odaberemo traktor kaj nama stvarno treba a ne radi sela.
 

adnan.jusic3

Član
Tu od
11 Lis 2012
Poruka
87
Nemoj tak nije zetor bezveze na cjeni.
A kad bus radil sa zetorom dugo onda bus znal cjenit njegove mogucnosti i jako puno daje.
A 558 je dobar traktor nema tu kaj al ga je vrijeme pregazilo.


"dali je vrijeme pregazilo IMT 558 il je imt 558 pregazio vrijeme,pitanje je sad"
-W. Shakespeare
 

adnan.jusic3

Član
Tu od
11 Lis 2012
Poruka
87
vazda je to tako bilo:koliko para tolko muzike.
i razumjem kad uzme Deutz il JD,ima se-moze se...
al postoje marke koje pokusavaju imat i kvalitet i tehniku i udobnost i ekonomicnost a zapravo nemaju nista od toga kako treba,a cijena visoka!

inace nemam nista protiv zetora ,al kad me neko ubjedjuje u laz onda moram da odg.
Bas danas gledam 7245 kako ore..
zemlja tip top,teren ravan,2x14 plug...
SVA 4 tocka naizmjenicno proklizavaju ,

...sta reci, kakvu posuku porati???

ja netvrdim da je imt idealan al mi se svidja sto su jasno postavili cilj i drze ga se DOSLOVNO!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jako igra ulogu kak se gazda zna koristiti istim,a zetor 7245 je jak i strasan traktor,al ipak za dobar rad ovisi o znanju vozaca kak postelati plug,kakve su gume,i kak poriktati finu hidrauliku,zetor ima 3 mogucnosti rada fine hidraulike.
Evo u mom kraju ima ljudi koji s velikim traktorima nikak ne oru ziva muka,a neki sa malim i laksim traktorima oru pjevajuc,al treba ipak znat nastelat i znat kaj taj traktor ima i pruza.
Neznam jel ima 558 duplo kvacilo?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
558 ima duplo kvačilo isto je kao na 533 isti je i hidraulik ko na 533 .
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ok,hvala.
Pa valda ima jaci hidraulik od 533,pumpu,crlindar,razvodnik?

Ima jače poluge, stražnje reduktore, i mehaničke kočnice s lamelama. Sve ostalo iza je ko od IMT 539. To mu i jesu glavne mane, spora hidraulika i mali broj brzina za vožnju.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ima jače poluge, stražnje reduktore, i mehaničke kočnice s lamelama. Sve ostalo iza je ko od IMT 539. To mu i jesu glavne mane, spora hidraulika i mali broj brzina za vožnju.

i užasno težak volan ali brz kardan razvodnik hidraulike nema nego u pumpi ventil protoka cijev sa tri pločice masejovo rješenje iz pedesetih godina zato su noviji doboli dodatnu pumpu mislim na 577 i sl .
 

wd40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
50
Sve ostalo iza je ko od IMT 539. To mu i jesu glavne mane, spora hidraulika i mali broj brzina za vožnju.

Ja se ipak nebi slozio da su to mane.... 539 i 558 su IMT-ova konstrukcija Fergusona i zato su tako dobri... IMT 560 ima mjenjac 10+2 i to ga uopste ne cini boljim ni u jednom pogledu u odnosu na 558 osim u transportu iako je i 558 veoma brz.... Imaju iste motore i sve je to slicno ali mjenjac i diferencijal je drugaciji kod 558 sto ga po meni cini traktorom kakav i jeste...(citaj boljim)... Mana mu jeste hidraulika to je tacno ali po ostalim stvarima 560 nije odmakao od 558...
 

adnan.jusic3

Član
Tu od
11 Lis 2012
Poruka
87
Ja se ipak nebi slozio da su to mane.... 539 i 558 su IMT-ova konstrukcija Fergusona i zato su tako dobri... IMT 560 ima mjenjac 10+2 i to ga uopste ne cini boljim ni u jednom pogledu u odnosu na 558 osim u transportu iako je i 558 veoma brz.... Imaju iste motore i sve je to slicno ali mjenjac i diferencijal je drugaciji kod 558 sto ga po meni cini traktorom kakav i jeste...(citaj boljim)... Mana mu jeste hidraulika to je tacno ali po ostalim stvarima 560 nije odmakao od 558...


ima jedan 558 s 12 brzina!
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Ja se ipak nebi slozio da su to mane.... 539 i 558 su IMT-ova konstrukcija Fergusona i zato su tako dobri... IMT 560 ima mjenjac 10+2 i to ga uopste ne cini boljim ni u jednom pogledu u odnosu na 558 osim u transportu iako je i 558 veoma brz.... Imaju iste motore i sve je to slicno ali mjenjac i diferencijal je drugaciji kod 558 sto ga po meni cini traktorom kakav i jeste...(citaj boljim)... Mana mu jeste hidraulika to je tacno ali po ostalim stvarima 560 nije odmakao od 558...

odkuda ti informacija da 560 ima 10+2 jedino ako nije neko sam stavio ili neka posebna narudžba inače su 6+2 a i 558 imaš sa dve vrste mjenjača spori i brzi
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
odkuda ti informacija da 560 ima 10+2 jedino ako nije neko sam stavio ili neka posebna narudžba inače su 6+2 a i 558 imaš sa dve vrste mjenjača spori i brzi

560 nema 10+2 jedino najnoviji a on ima i pužne brzine i kaj je najbitnije mokre kočnice i dodatnu pumpu hidraulike :icon_syda:
 

wd40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
50
odkuda ti informacija da 560 ima 10+2 jedino ako nije neko sam stavio ili neka posebna narudžba inače su 6+2 a i 558 imaš sa dve vrste mjenjača spori i brzi

U mojoj blizini ima 6 imt 560 i svi su 10+2 i takvi mjenjaci su se koliko ja znam ugradjivali i na 542.... Za 558 uredu, znam da ima spori i brzi mjenjac samo ne znam do koje godine se koji ugradjivao..
 

Najnoviji postovi

Na vrh