• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Svojedobno je mozda bio dobar naspram konkurencije u svojoj kategoriji al ima pun puno vecih sila ili ti siledija od 558.
Kad bi ih sve stavili na test pod razna opterecenja onda bi se vidjelo loliko on ili neki drugi ima sile u sebi!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Svojedobno je mozda bio dobar naspram konkurencije u svojoj kategoriji al ima pun puno vecih sila ili ti siledija od 558.
Kad bi ih sve stavili na test pod razna opterecenja onda bi se vidjelo loliko on ili neki drugi ima sile u sebi!

Za ono doba motor je bil odličan no to je traktor za ravnicu u mojim brdima je 4911 u svemu bio bolji a puno slabiji motor no da ga ne kudim kod mene ima još samo jedan i to je nasljeđe inače bi i taj bio prodan nije on za bregove .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prijenos i dobra redukcija daju traktoru snagu a ne jacina motora.
A silu i dodatnu snagu mu povecava dobar raspored tezine i sama masa traktora.
Kod imt-a je slaba tocka taj prjenos i redukcija snage i to nadoknaduju jacim motorima,dok kod zetora snaga se pojacava dobro proracunatim omjerom prijenosnika i dodatnom redukcijom tog prijenosa snage.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Prijenos i dobra redukcija daju traktoru snagu a ne jacina motora.
A silu i dodatnu snagu mu povecava dobar raspored tezine i sama masa traktora.
Kod imt-a je slaba tocka taj prjenos i redukcija snage i to nadoknaduju jacim motorima,dok kod zetora snaga se pojacava dobro proracunatim omjerom prijenosnika i dodatnom redukcijom tog prijenosa snage.

Meni je bitno dali neki traktor može uraditi neki posel i da to uradi a ja da se ne mučim sa volanom kočnicama i jedva čekam da odem odmoriti od njega :mur:
 

adnan.jusic3

Član
Tu od
11 Lis 2012
Poruka
87
Za ono doba motor je bil odličan no to je traktor za ravnicu u mojim brdima je 4911 u svemu bio bolji a puno slabiji motor no da ga ne kudim kod mene ima još samo jedan i to je nasljeđe inače bi i taj bio prodan nije on za bregove .

HAHAHAHAHA. ..
nemas ti pojma!
cuj zetor 4911,nema goreg traktora,imace svi zetori su bljak al bas 4911 i 5711 te 6711 su smrt za voziti!USKI,DUGACKI I STALNO PREDNJI KRAJ U ZRAKU(zbog amortizera)
cuj bolji od 558?
PO CEMU?veca kabina?
Puno slabiji(probaj mu zakacit 2x14 plug pa ces vidjet)
;vise trosi...
ukratko nije ni za ku..a!
mozda je 58-aka vrijeme malo pregazilo al za zetore,fiate i sl. on je i dalje POJAM OD TRAKTORA.
i da,mozda nije idealan za strane al to je zato jer nije duplak!
al moze vise povuc uzastranu neg svi zetori bez prednje vuce a i od 6245(provjereno)
to sto se tebi nesvidja to je zato si slovenac,da nekazem sta jos...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Za nase trziste 4911 je 90posto njih bez kabine i bez prednjih amortizera.
I njemu prednji kraj tesko ide u zrak,al to se rjesava utezima.

@adnan.jusic3 nemoj spominjat nacionalnost i vrjedat to radi negdje drugdje i kaj se tak palis,samo iznosimo svoja iskustva i misljenja a ti sudjeluj ili nemoj!!!
:icon_mad:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
:drink::drink::drink:
HAHAHAHAHA. ..
nemas ti pojma!
cuj zetor 4911,nema goreg traktora,imace svi zetori su bljak al bas 4911 i 5711 te 6711 su smrt za voziti!USKI,DUGACKI I STALNO PREDNJI KRAJ U ZRAKU(zbog amortizera)
cuj bolji od 558?
PO CEMU?veca kabina?
Puno slabiji(probaj mu zakacit 2x14 plug pa ces vidjet)
;vise trosi...
ukratko nije ni za ku..a!
mozda je 58-aka vrijeme malo pregazilo al za zetore,fiate i sl. on je i dalje POJAM OD TRAKTORA.
i da,mozda nije idealan za strane al to je zato jer nije duplak!
al moze vise povuc uzastranu neg svi zetori bez prednje vuce a i od 6245(provjereno)
to sto se tebi nesvidja to je zato si slovenac,da nekazem sta jos...

E moj kolega imao sam davno 558 znam ga u dušu traktore vozim od 1974 godine vozil sam večinu marki kaj se nađe kod nas tak da mi se neda pričati o njima cjenim tvoje mišljenje i tvoj traktor ja sm bio dva put sretan kad sam kupil 558 i naravno sretniji kad sam ga prodal pozzzzzz:drink::icon_super:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Joj nemoj jos ursusa spominjat,vec je bilo rasprave i bornakutina i ivanz vele da veliki ursus c 360 manje trose od zetora sa tri klipa 4911 i 5211.
A 558 i 560 memreju manje trosit da na zetoru uz rupu na rezervaru i da baca naftu na auspuh!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
HAHAHAHAHA. ..
nemas ti pojma!
cuj zetor 4911,nema goreg traktora,imace svi zetori su bljak al bas 4911 i 5711 te 6711 su smrt za voziti!USKI,DUGACKI I STALNO PREDNJI KRAJ U ZRAKU(zbog amortizera)
cuj bolji od 558?
PO CEMU?veca kabina?
Puno slabiji(probaj mu zakacit 2x14 plug pa ces vidjet)
;vise trosi...
ukratko nije ni za ku..a!
mozda je 58-aka vrijeme malo pregazilo al za zetore,fiate i sl. on je i dalje POJAM OD TRAKTORA.
i da,mozda nije idealan za strane al to je zato jer nije duplak!
al moze vise povuc uzastranu neg svi zetori bez prednje vuce a i od 6245(provjereno)
to sto se tebi nesvidja to je zato si slovenac,da nekazem sta jos...

Nebi ništa komentirao, ali vidim da spominješ FIATA u nekoj usporedbi s 558, čovječe moj, Fiat traktori svi od reda, od onih najstarijih do najnovijih su BOG i Batina u odnosu na 558.
Nisam vidio jedan 558 i ne kažem da nevalja, ali brate mili ima i puno boljih traktora u njegovom rangu.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
a upravo 558 je precjenjen isto kao i 539,, ništa bolji a niti lošiji od sličnih ali ipak precjenjeni i koliko mene sječanje služi 558 se prestao proizvoditi 1983 a upravo tada je počela proizvodnja 539
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
U ono vrijeme ko je imao 558 i 533 bili su največe gazde i kao "bogatuni", jer to su i dosta godina poslije bili najcjenjeniji traktori koji su izašli iz IMT-a, no vrijeme ih je odavno pregazilo.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nebi ništa komentirao, ali vidim da spominješ FIATA u nekoj usporedbi s 558, čovječe moj, Fiat traktori svi od reda, od onih najstarijih do najnovijih su BOG i Batina u odnosu na 558.
Nisam vidio jedan 558 i ne kažem da nevalja, ali brate mili ima i puno boljih traktora u njegovom rangu.

Nisi ništ izgubil kaj nisi vidio legendarni 558 ovak težak na volanu lošije kočnice nema nijedan traktor kupung od 533 hidraulik od 533 prelagan zadnji kraj kad pustiš plugove u brijeg treba špera koja je odlićna kao i motor bio je car 70 godina danas je kazna radit sa njim muka živa moj Šanana .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma htio sam reči s tim da kao da nisam vidio jedan 558, ma vidio ih barem 50 različitih, a i vozio ih, jedan od ujaka mi ima 558 i to je živo zlo od traktora, nije ga lijepo ni za vidjet, ma moj 565 je ferari naspram njega.:)
A ima jedan 558 u susjednom selu s blatobranima od rakovice i taj je baš skockan, radi s omotačem bala najviše u sezoni i tjera silokombajn ujesen.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
a upravo 558 je precjenjen isto kao i 539,, ništa bolji a niti lošiji od sličnih ali ipak precjenjeni i koliko mene sječanje služi 558 se prestao proizvoditi 1983 a upravo tada je počela proizvodnja 539

Tak nekak a da ti nadopunim znanje 533 se mogao kupiti tek 1965 mislim na građane jer do tad su ga mogle samo firme .
 

adnan.jusic3

Član
Tu od
11 Lis 2012
Poruka
87
Nebi ništa komentirao, ali vidim da spominješ FIATA u nekoj usporedbi s 558, čovječe moj, Fiat traktori svi od reda, od onih najstarijih do najnovijih su BOG i Batina u odnosu na 558.
Nisam vidio jedan 558 i ne kažem da nevalja, ali brate mili ima i puno boljih traktora u njegovom rangu.

kazes da nisi vidio nijednog 558-aka,a znas da je fiat puno bolji.kako??
za relativno malo para dobiti takav KVALITET,SNAGU,RELATIVNO MALU POTROSNJU,I NENADMASIVU LAHKOCU ODRZAVANJA-to moze samo IMT 558!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Objasnio sam več u predhodnim postovima što sam pod tim napisanim mislio, tak oda molim te pročitaj ponovno.
Jedan od ujaka mi ima 558 i još nekoliko komada ih je u susjednim selima i znam ga vrlo detaljno tako da....za mene zastarjeli traktor.

Sve ovo što si nabroio štima, ali zaboravio si i da čovjek poludi nakon puno rada s njim.:)
 

adnan.jusic3

Član
Tu od
11 Lis 2012
Poruka
87
a upravo 558 je precjenjen isto kao i 539,, ništa bolji a niti lošiji od sličnih ali ipak precjenjeni i koliko mene sječanje služi 558 se prestao proizvoditi 1983 a upravo tada je počela proizvodnja 539


nadam se da je ovo samo sala i da nemislis ozbiljno.
HHAHA
cuj precjenjen,DOBAR SI..
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh