• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

I

imt558thebest

Guest
http://www.youtube.com/watch?v=ALCb2tBkDAo pogledajte ovaj video,mislim da je nabolje objašnjena tehnika podešavanja be obzira što se u videu radi o trobraznom plugu

ja orem uvijek s 1 direktnom,pustim plug na 30 dubine,stanemu pola oranja bez dizanja pluga i krenem bez proklizavanja,tak da jeto najvjerojatnije zbog guma.Orem između 1800 i 2000 okretaja i to mu je sasvim dovoljno,i brzina je idealna za ispravan rad pluga,lijepo prebaci brazdu.

to bi vrijedilo otićimalo provjerit

ja sam svog mjerio,ide 31 na sat
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
I

imt558thebest

Guest
kad sam več ovdje,jel je imao tko kad priliku demontirati kardansko vratilo na 558,koliko sam uspio vidjet u radioničkom priručniku trebao bi skinut pokopac i ručicu od ukapčanja kardana i da se onda da doći do zegger-a s nutarnje strane vratila,ali radije bi da mi netko to opiše svojim riječima ako je to tko radio
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ja sam davno mjenjao semering još za juge ali morao sam skidati ploču hidraulike .
 
I

imt558thebest

Guest
semering sam i ja mijenjao,ali šta je,mjesto na vratilu gdje dolazi semering je pohabano,tak da semering dobro ne dihta,inače original vratilo je 600 kuna

to sam mijenjao semering onaj vanjski što je u aluminijskom kučištu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
I

imt558thebest

Guest
sve je to u redu,sam da ju izvadim van,a i kak mi se čini da je malo usukana
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Nije ni to problem, kad je več na stroju odma nek ju i poravna.
 
I

imt558thebest

Guest
vidiš toga se nisam ni sjetio,a imam to gdje napravit i šest stoja mi ostaje u d<epu
treba pare ušparat kako god je moguće
http://www.youtube.com/watch?v=uN66eHQ9T6o
malo sam se zabavljao s auspuhom,dojadilo mi farbanje pa sam ga napravio od inox-a
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Svaka cast prekrasan je auspuh,kaj si ga radio po orginalu?
Kolko te kostal?
 
I

imt558thebest

Guest
Svaka cast prekrasan je auspuh,kaj si ga radio po orginalu?
Kolko te kostal?

da,radio sam ga po originalu,materijal me je iznio oko 300 kuna malo jače,i onaj poklopac koji dolazi na auspuh protiv padanja kiše u njega sam dao kromirati u Križevcima,to sam platio 20 kuna
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
kad sam več ovdje,jel je imao tko kad priliku demontirati kardansko vratilo na 558,koliko sam uspio vidjet u radioničkom priručniku trebao bi skinut pokopac i ručicu od ukapčanja kardana i da se onda da doći do zegger-a s nutarnje strane vratila,ali radije bi da mi netko to opiše svojim riječima ako je to tko radio

Ocito su problemi vrlo slicni...:)
Imam problem sa curenjem ulja kada moram koristiti kardansko vratilo.Zanima me cijeli postupak i da li to mogu odraditi uz nekoga tko poznaje osnove mehanike...dakle popravak uz prijatelja koji je automehanicar...

Daš tokaru da ga popravi.

Pozz...bio sam u zurbi pa nisam sastavio postove. hvala na korekciji.
Molim te pogledaj i ovaj dio gore i napisi par recenica o tome. Komplicirano ili ne? Da li je semering uzrok curenja ulja odostraga? Ako imas informacije o slicnim popravcima sa slikama na ovom forumu ili nekom slicnom bio bi ti zahvalan da postas.

Jos jedan problem oko curenja ulja se javlja na gornjem dijelu upravljaca...vjerojatno na spoju volana i "nosaca"(ne znam strucni izraz za onaj dio u cijevi ispod volana). Zato curi i kako to rijesiti?

nesto Off...ona igra sa "bolcom" i filterom na pumpi je bila uspjesna..i sve radi...tako da hvala za sve.
Ako ce mi trebati pomoc ili cu ici u kompletnu investiciju motora javim ti se...vjerujem da radis ovu vrstu motora...
 
Posljednje uređivanje:
I

imt558thebest

Guest
e ovako,sad sam se sjetio da sam zaboravio još nešto podijelit sa vama, Ako tko ima problem sa slinjenjem ulja na maloj ručici mijenjača kad se traktor pri večem gasu i bez opterečenja vozi po cesti,problem je u sljedečem:izbije se osovinica koja spaja ručicu malog mijenjača i njezino kučiste u kojem sjedi. Kada ste to napravili,u kugli ručice izbušite provrt malo veći nego što je te se istokari piksa na vanjski promjer rupe koju ste prethodno izbušili u kugli i na unutrašnji promjer koji zahtjeva osovina. Tim postupkom se smanji zračnost i dobije se fiksniji spoj,da nema lufta,jer kada rastavite to sve,primijetit čete da u tom kučištu ne postoji nikakva ni gumica ni dihtung koji bi kada se podere kugla ili kučište spriječavalo slinjenje.
Postupak br.2: Skinuti poklopac na kojem se nalaze ručice mijenjača brzina i spori/brzi hod te se kučište od te male ručice demontira s poklopca,postupak je jednostavan,otegne se matica koja se nalazi s vanjske strane poklopca jer ona steže kučište. Kada se to napravi,uzmete pomično mijerilo ili po naški šubler i izmjerite prvo vanjski promjer a potom unutrašnji promjer kučiša i prema tim mjerama se istokari jedan prsten ali njegova visine mora odgovarati visini semeringa,a to je nekih 5mm ako se ne varam,i taj se prsten zavari na kučište,najbolje bi bilo tig (argon) postupkom zbog kvalitete zavara. Nakon toga se sve fino sastavi i odozgora se naprdenja semering koji če spriječavati sljinjenje i usput vama koji pazite na vaše ljubimce vaše živce,jer eto traktor je opran,čist,motor suh ko barut i baš ko zavraga po getribi je mastan jer slini ulje: Znam iz vlastitog iskustva!
Kad provjerim dimenzije potrebnog semeringa,naravno,podijelit ču to sa vama
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imam baš taj problem na 565, curi ulje na ručici reduktora kad se vozim u transportu na duže relacije i velikim obrtajima.
 
I

imt558thebest

Guest
u tome je problem što sam napisao,preko zupčanika u getribi ulje zalazi u to kučište i onda slini
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nisam to nikad rastavljao tak da nemam pojma kak to izgleda unutra.
 
I

imt558thebest

Guest
ako češ si ići to riješavat sve če ti bit jasno kad skineš ručicu
 
M

Mustac74

Guest
Ljep pozdrav ekipo.
Dobio sam nedavno 558 i imam par pitanja u vezi njega
-Nekad je imao spojen zrak na kočnicama, no to je bivši vlasnik odavno bacio,dali ima smisla kupovati instalaciju da je opet spojeno jer kočnice su užasno loše?
-Dali je iko probao staviti nožni gas i jel je moguće?
-Ima li kakvih blatobrana koji pašu na njega da se može sjediti na njima?
-Spojio bi ampermetar na njega kao na 533 no ne uspjevam kad spojim žicu koja ide na klemu 30 na bravi preko ampermetra prikazuje mi samo punjenje diname no ne pokazuje potrošnju,gdje i što spojiti da pokazuje potrošnju i punjenje?
-Za servo volan vidio sam postove prije :icon_pray:

Ispričavam se ako sam postao u krivi topic i nadam se da nisam predosadan
hvala
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zrak ne služi za kočenje traktora nego vučnog oruđa .
Dakel izmjenom instalacije ne poboljšavaš kočenje .
Osima ako netko nije ugradio "zračne kočnice" ( da ,i toga je bilo)

Nožni gas može ali ja ga ne zagovaram jer je na takvim motorima nepotreban .

Na blatobranima ne preporučam vožnju , vjerujem da i današnji zakon ne mili suvozače na blatobranu .

Ampermetar ide između diname i akumulatora
Ma vidi ovo , sve piše
http://forum.ribolovnamoru.com/viewtopic.php?f=15&t=9131
Ako ti je moj post imalo pomogao molim da odvojiš 10 sekundi i pogledaš ovu temu
http://fingerlakesbackwatermarine.com/uploads/14_HP_Mini.gif
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Zračna instalacija, skupa investicija i imala bu svoj smisao za vuču prikolice, u svim ostalim segmentima kočnice ostaju iste dok se ne poprave.
Nožni gas se može složiti.
Blatobrani, moguča ugradnja od tipa sa kabinom.
O ampermetru bu ti neko drugi pojasnil.
 
I

imt558thebest

Guest
kočnice na 558 su ti mehaničke,a ako je imao spojen zrak na papučice to je zato jer je imao izvod za zrak tako da možeš spojit zračnu instalaciju na prikolici. Nožni gas je moguće stavit jer ja ga imam na svom 558,za ampermetar neznam,a i što če ti na kraju krajeva,i ja sam razmišljao o ugradnji servo volana ali ti 558 ima dosta slabe rukavce tak da bi ti to malo,malo pucalo
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh