• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

M

Mustac74

Guest
Hvala gospodo na odgovorima
Za servo to je bila ideja od starog,godinama vozimo ursusa 335 koji ima katastrofalno tvrdi volan a sad na imt-u mu je i njegov težak a barem je 2 puta lakši.
Ursus ima nožni gas i jednostavno nam fali na imt-u valjda najviše zbog navike od 40 godina...
Kaj se tiće ampermetra,sat od kompresora je strgan i ničemu ne služi pa smo tu htjeli ga staviti,ima lampica ali ovo bi bilo fora za povremeno pogledati
(ljep i svjetlucav) pa nek selo vidi ! :biggrin:
Za blatobrane opet dolazimo do priče o ursusu jel,na njima mjesta za plesati.
Izvlačim zaključak da je najbolje niš ne dorađivati zbog isplativosti svega toga,samo moram dati pregledati kočnice.
 
I

imt558thebest

Guest
ma gledaj nožni gas ti je nikakva investicija a dobro dođe,svagdje,a najviše u oranju jer ti je desna ruka slobodna kad izlaziš iz brazde za dignut plug,jer nemoraš oduzimat gas,i u tanjuranju i svagdje. Ako bi blatobrane mijenjao to ti je odmah najbolje i kabinu metnut jer mu ti kockasti blatobrani bez kabine nikak ne stoje
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Neki imt kaj je koristila šumarija su imali zračne kočnice na srce felge su namontirali doboše cilindri su bili isti kao na fapu bio je jedan nekad u mom selu navodno dobro kočil ali jedne zime ušlo blato u doboše i smrzlo a gazda trebal vozit odojke na sajam mučil ga dok ni je krenul ali potrgal kočnice poslije nekaj složil i prodal još ga ponek vidim .
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
neki dan vidi 558 sa zadnjiim gumama 16,9-30 ostao sam paf i pitam čovjeka kako ide i ostalo kaže on bez problema hmmm ništa mi nije jasno i navodno tvorničko je tako
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
I kod nas covjek ima 558 i 559 i oba imaju tvornički 16.9/28.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
zar 577 nema 16,9 - 30 cini mi se da mu je to netko njegovom pokojnom ocu uvalio a ovaj je tada bio balavac i nema pojma
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
A jel na felnu 28 cola moze guma 30 cola :icon_scratch: ?????????????
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Može kako da ne.
Kolega pa felga ti manja 2 cola kak ti misliš da guma ostane gore.
ajd stavi oda auta 16 cola gumu na felgu od 13.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
neki dan vidi 558 sa zadnjiim gumama 16,9-30 ostao sam paf i pitam čovjeka kako ide i ostalo kaže on bez problema hmmm ništa mi nije jasno i navodno tvorničko je tako

:icon_scratch::icon_scratch:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kaj nije jasno...očito da su na 558 stavili felge od 577 koje su 30".
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Uglavnom visina balona gume i sirina nije bitna.Uvijek se pika zadnji broj.On je bar na IMT*-u 28,30,32 itd.to je velicina fekge ostalo nije ni bitno.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Guma 16-9.28 ima unutarnji prečnik 71 cm,što je oko 28 cola (28x25,4=71,12 cm) a vanjski prečnik felge 76,5 cm,što je oko 30 cola (30x25,4=76,2 cm).,jeli onda felga 30 cola ili se računa do onog dijela gdje naliježe sajla gume??
 
S

Sino666

Guest
Može li IMT 558 vuči plug IMT 578.30? Ako treba za to jači traktor, koji bi bio preporučljiv?
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
578.30???????? ,možda 758.30. ako je taj, to je 16 cola 3 brazde - nemoguća misija za 558. za takav plug, ako se nevaram, treba traktor preko 100 konja
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

seljačina

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
123
Oko 10-ak kg, tak sam ja na 533 i 136 možda još jednu gore pa netreba ponovno dotezanje, ALI oprez to su moja davna sjećanja. Provjeri sa stručnim osobama.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh