• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

I

imt558thebest

Guest
joj nemoj jos ursusa spominjat,vec je bilo rasprave i bornakutina i ivanz vele da veliki ursus c 360 manje trose od zetora sa tri klipa 4911 i 5211.
A 558 i 560 memreju manje trosit da na zetoru uz rupu na rezervaru i da baca naftu na auspuh!

kolega ima zetora,novijeg,neznam koja je oznaka,uglavnom rekao mi je citiram; imao sam 558 i mislio sam da on trošia,al ovaj zetor ga šije

Fiat traktori su dobri za transport jer su brzi,ali za naše plače i za naše zemlje je imt kao stvoren. Susjed ima fendt-a 160 konja,2001 godina,kupio ga je pred dvije godine i do sad je ulo<io u njega 17000 kuna,sve je to lijepo,krasno,brzo,udobno,al te mašinerije su preskupe za naša primanja
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
U pravu si kaj se skupoce tice i nije svaki traktor z svaki dep,al kad se usporeduje nekaj to treba biti u nekom rangu po vise stvari.
Ima zetora koji puno trose za nase uvjete al braco takvi zetori mogu i napravit puno puno vise od mog zetora i tvog imt 558 zajedno i nemres to usporedivat.
 
I

imt558thebest

Guest
znam da mogu,to je u redu,al koliko vidim da baš puno ne radi s njim.Traktor je radni stroj,koji radi u raznim uvjetima,neznam zašto divljaju sa tom elektronikom i zašto natrpavaju koje kakve senzore a svi dobro znamo koliko je te elektronika osjetljiva na prašino,vlagu i šta ja znam,nisam baš pobornik toga

i za takve traktore treba bit zemlja u komadu,a mi imamo ral vamo,ral tamo,ral u trečem selu i onda se samo vozaš simo tamo
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nisam ni ja pobornik elektronike i to se kad tad pocne kvariti i novi zetor ili dajc su ko svemirski brodovi al nekak mi nisu legli i rade bi kupil starije serije jer ipak mehaniku je lakse slozit,a kad je nekaj oko elektronike nema popravka nego mjenjaj a kosta pun kufer.
Danas oprema dize cjenu i puno ljudi pati na to,al je i tesko naci novi traktor koji nije pun elektronike,nazalost.
Mi smo 87 god kupili novog zetora s kabinom i kompresorom,ima 47ks za 12tisuca maraka i nema opreme a danas neki zetor od 50ks koliko kosta.......
 
I

imt558thebest

Guest
u pravu si,nema boljeg zvuka nego kad on malo zakrći kad ga prešaltaš,a i kad si mo<eš sam popravit.Njemu ti je na tom fendt-u prvo bilo nekakav kvar oko brzina,došli dečki iz belje remonta,spojili laptop,kalibrirali brzine i otišli s pet tisuća kuna,drugi put mu je otišla nekakva osovina koja pokreče tri hidraulične pumpe,osovina je promjera fi 25 nekih pola metra du<ine i cijene 15000 kuna,još sam malo i rekao da je ulo<io u njega
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Joj nemoj jos ursusa spominjat,vec je bilo rasprave i bornakutina i ivanz vele da veliki ursus c 360 manje trose od zetora sa tri klipa 4911 i 5211.
A 558 i 560 memreju manje trosit da na zetoru uz rupu na rezervaru i da baca naftu na auspuh!


nemoj mene mješati u tu raspravu......

znam jako odbro koliko troši 533 i mtz 82, a svi govore da ursus 355 malo troši, al vjerujem da toliko i posla napravi.......:icon_rofl:
 
I

imt558thebest

Guest
od ursusovog volana malo bole ruke,al dosta su dobri traktori
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma od svakog koji nema servo i da moras raditi po cjele dana bole ruke i leda!
Servo je zakon,ja ga nemam i zal mi je ko pesu kaj si ga nisam ugradil kad sam imal malo viska para.
 
I

imt558thebest

Guest
ja sam malo o tome razmišljao,nije to neki problem za napravit,samo treba para
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma da imaju dva sistema kaj bi se mogli ugraditi al nema ispod 5000 kn.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da i to kaj velis ipak imam drugih stvari bitnijih od serva al mozda za par godina i dobije servo a meni se olaksa rad s njim al i novcanik.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Neznam ali u Slov ima za zetor fiat i još neke znači u kompletu pumpa letva posuda crijeva spojiš natočiš ulje i uživancija u okretanju volana .
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Posto sam veliki ljubitelj IMT 558 a trenutno ga ne posjedujem , citam ovdje po forumu da postoje brzi i spori, koja je sad razlika izmedu ta dva modela i kako ih razlikovati recimo prilikom kupovine jedng takvog traktora

Sporiji ide vjerojatno oko 25 km/h(nisam mjerio- moja pretpostavka) , brzi 30 km/h . Posjedujem brzi i mjereno je vise puta sa vise mjernih instrumenata i max brzina je tolika. Ovaj brzi bez problema prestize ovog sporijeg...isprobano u praksi. Po svjedocenju iz prve ruke , clana moje obitelji koji je i kupio davno taj traktor novi, to je bila jedna specificna serija. Ti navodi stoje i u knjizici sa traktorom. Pokusao sam sluzbeno doznati o tome i iz tvornice IMT...no posto je proslo puno godina dosta je tesko pronaci relevantne podatke..
Zasto su tada radili prijenos sa 30 km/h, a nisu nastavili kada su svi drugi isli u tom pravcu ne znam...
Ukoliko Bobo ili netko zna kada je ugraden prvi 10+2 mjenjac u bilo koji IMT molim neka se raspise :D

orem s imt 12coli visoki klirens,treba mi oko sat i po do dva,ne forsiram ga,mada je vraški brz u oranju. http://www.youtube.com/watch?v=dZkBnw5hjgc pogledajte video

Koristim identicnu kombinaciju. Nakon sto sam dobio informacije kako pravilno orati ( postoji video klip koji je odlican uradak jednog naseg moderatora) i uspio implementirati iste vidio sam razliku svojeg a..sve cesce i tudeg (ne)pravilnog oranja.
Imt 558 je odlicno balansiran za oranje - mnogi su mi to svjedocili iz iskustva...inace ja kao pocetnik u nekim ozbiljnijim povrsinama ne bi tako dobro poslozio omjer vucne sile i otpora...

traktor je vrlo brz u prvoj brzoj i odlicno ore. Na pocetku sam orao u 3.sporoj...vise iz razloga sigurnosi i vlastitog neiskustva..
Moja potrosnja je slicna...vrijeme rada slicno...bez ikakvog forsiranja.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja orem isto sa 12cola visoki klirens sa zetorom od 47ks al u 3 brzoj po ravnom i 2brzom u brdo do 28cm i ide bez muke,to je oko 10km/h.
Gledal sam oranje sa 558 i to ide jako sporo i dosta kopa,e sad jel to zbog guma ili.....?
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Za ono doba motor je bil odličan no to je traktor za ravnicu u mojim brdima je 4911 u svemu bio bolji a puno slabiji motor no da ga ne kudim kod mene ima još samo jedan i to je nasljeđe inače bi i taj bio prodan nije on za bregove .

Ne vjerujem da si na nekim posebnim bregovima...bar ne puno vecim od bilogorskih...no ako su slicni onda ce mi tvoje iskustvo posluziti ako imas volje pisati :)
Uglavnom nemam iskustva do sada da taj traktor nije za bregove. Posto se povrsine koje obradujem nalaze na nekim bregovima molio bi te da opises probleme koje si imao u obradi zemlje... Pitam to da se znam usmjeriti i zastititi jer nemam previse iskustva u tome.
thx
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Za brda i vece terete postoje utezi za prednji kraj,kao i za zadnji i tu se ponistava
dizanje prednjeg kraja i veca vucna sila!
Nemres neke stvari raditi ako nisi spreman za to i naravno traktor.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Prijenos i dobra redukcija daju traktoru snagu a ne jacina motora.
A silu i dodatnu snagu mu povecava dobar raspored tezine i sama masa traktora.
Kod imt-a je slaba tocka taj prjenos i redukcija snage i to nadoknaduju jacim motorima,dok kod zetora snaga se pojacava dobro proracunatim omjerom prijenosnika i dodatnom redukcijom tog prijenosa snage.

Dobro objasnjeno..malo sa drugim terminima , ali ovo je vec nacin kako si to priblizio pocetnicima u praksi. Jos da je koja funkcija tada bi bio siguran :) ....pa stoga i pitanje...
da li je to subjektivan ili objektivan pogled? :p
Razlog pitanja jest sto sam vidio engl. ekvivalent imt 558 , massey 158. Identicni su. Da li da vjerujem da je zetor napravio bolji omjer "snage i sile" od massey-a? Ili je ipak Imt napravio "prepravke"? ili je massey radio traktor za otocke "ravnice" ? Nesto trece?
Jos nesto...koliko sama tezina traktora utjece na omjer prijenosa - po specifikacijama zetori su nesto tezi(cak mi neki objasnjavaju da je bolji raspored mase na traktoru)...dok za imt 558 kazu da je lagan za svoje performanse...snagu i ovjes.
 

Najnoviji postovi

Na vrh