• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Zoki, ako je ispravan postoječi grijač ne vidim problem za paljenje ako je rađeno ono što si napisao? M34 motori dosta dobro pale, na 560 imam linijsku pumpu i nikad nije dirana, ni naj manji kvar na njoj nikad nije bio, a progutala je i goriva i mulja i vode i svega.. A i dan danas pali traktor po zimi, lane je na -14 palio.. ove godine 577 pali bez grijača na -7 nije ni struja spojena još na traktoru.. sa lošim akumulatorom, a PVP nisam dirao.. dizne su nove
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Taj 558 ima rotacionu pumpu i spori anlaser pa i sa original grijačem teško pali hladan. Topao bez problema.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Stavit gore normalni alnaser od 560 i nema više problema sa paljenjem.


Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
970
Kolege nudi mi se jedan 558 u vrlo dobrom stanju.
Bez kabine.
Blok nije pucao.
Gume solidne.
Za 20t kuna.
Dali se isplati uzeti za te novce
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
970
Nije bas da mi treba.
Imam imt 549 i nedavno sam uzeo zetora 4712 al sam vratio covjeku jer mi je podvalio neispravan.

Radim oko 10 15h zemlje plus suma. PA bi uzeo jos jedan da olaksam drugom
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Pa gle ti najbolje znaš što ti treba.
Od jedne godine imaju jače poluosovine nezz sad točno koje.
A to je pojačan 539 sve je isto osim šta je motor jači i ima reduktore.
Nije loš malo je lagan sve ovisi o tvojim potrebama i željama
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
560 je jači teži jači mjenjač 558 ima ko 539.
560 jači i na kardanu .
A sad za brdo fali brzina ali idu
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Da čemu trn u oku bez njega je taj traktor ***** .
560 sve strojeve s lakoćom vrti dok 558 oči ispadaju.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Husqvarna taj reduktor tom traktoru jako puno znači i bez njega on je dosta slab jer se ne smije raditi preko 1600 okr. motora sa kardanom. A mana je u tome šta će vjerojatno 80% priključaka trebati kraći kardan jer taj reduktor dosta štrlji van..
Ja i dalje ne shvaćam kaj to oni nisu mogli u getribi napravit drugačiji prijenosni omjer da bi se dobio 540 okr. kardana na punome gasu...

Mali i ja se slažem da je 560 bez tog reduktora kanta od traktora na kardanu, jedino se to isplati skidati ako će radit neke lake poslove tipa špricanje, košnja, grabilica, rastepač sijena,...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A gle kraći kardan ide jedino to moraš imat kardane za njega.
Neki dan sam gledao katalog od 590 on je imao dve brzine kardana šteta što nije zaživilo
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
560 i 558 su za takve poslove jako dobri traktori to profulat nemreš, jedino kažem, taj reduktor je trn u oku bar meni jer kardani posebni za njega nisu jeftini, lako za svoje strojeve ali ako ideš posuđivat nečiji stroj pa nemreš kardan upasat tu nastaju komplikacije..

Nego kolega Mali daj pošalji taj katalog ili kaj god već imaš meni u privatnu poruku ako ti nije problem o tim nekim IMTima 590 i njemu sličnima jer me ta "povijest" za neke IMTove modele neopisivo jako zanima :icon_weed::icon_weed:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Da čemu trn u oku bez njega je taj traktor ***** .
560 sve strojeve s lakoćom vrti dok 558 oči ispadaju.

Dok nisem izbacil taj reduktor 560 je bil loš za puno toga a naročito za siliranje cijevi na kardanu su bile samo 15 cm i mogel sem ga diči samo 30 cm a nekad trebalo 60 cm bez njega mogu 90 cm .
 

Najnoviji postovi

Na vrh