• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ma da je iskrin anlaser 200kn taman posla. Ja sam bio uvjeren da će grijači riješiti problem i prilično potpomognuti.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
967
Kolege izbor se suzio na imt 558 ili ursus c355
Oba su u vrlo dobrom stanju.
Koristit ce za oranje i tanjuranje.
Sto uzeti koji je bolji
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Probaj si koji ti paše najbolje sam znaš.
Da mene pitaš ja nebi nijedan od ta dva
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Zna uletit ako čekaš sad neznam bilo bi ti najbolje da probaš kod nekog takav traktor.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
967
558 sam probo i ostavio mi je dobar utisak.
A ursuz nisam kad imao priliku probat zato cekam da sse neko javi tko ima takav da kaze dojmove
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kakve kočnice ima 558, koliko dimi na odušak, radi duplo kvačilo?
Ursus ne diže hidraulika kad je kardan isključen ali ionako nije kardan primarna stvar...
Pogledaj koji ima bolje gume, instalaciju, limariju i općenito stanje vidljivo. Mislim da su tu i tu po snazi i više je do tog koji ti se više dopada, možda ti se svidi baš to što ursus ima 5 brzina kardana u mjestu.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Kolege izbor se suzio na imt 558 ili ursus c355
Oba su u vrlo dobrom stanju.
Koristit ce za oranje i tanjuranje.
Sto uzeti koji je bolji

558 ti ima 58 konja dok ursus 355 ima 47. U vučnoj snazi su tu negdje oni, ursus je tu možda malo bolji kad su lošije gume, ali na kardanu ja dajem prednost 558 radi snažnijeg motora.
558 će i više popiti, ali ak se pravilno agregatira napravi više posla od ursule sigurno.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
967
Jedan i drugi u slicnom su stanju.
Gume 80%.
Stim sto 558 prodaje svercer a ursusa covjek domacin koji nemoze vise raditi.
Traktor je ponavljam samo za oranje tanjuranje brnanje.
Sve lakse poslove radit ce 549
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni je ursus jači na kardanu od 560 a ima 6 brzina plus rikverc na kardanu oba motora su u dobrom stanju potrošnja je puno puno veča kod 560
.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Realno gledano oba ih je pregazilo vrijeme.
Ursus je isplativiji samo zato jer usprkos lošem materijalu od kojeg je izrađen dio problema možeš nadomjestiti ugradnjom Zetorovih dijelova koji su još donekle kak tak, dok za IMT isto više nema dobrih dijelova.

Uz to Ursus je jednostavniji traktor za popraviti koji ima veči odabir brzina, bolje kočnice, manji je potrošač i nikad ti uz njega nije dosadno, sa njim dolazi muzika gratis.


Ursus kad radi on je radnik, kad zapne ne posustaje, a i sam veliš da je od čoveka, a ne od švercera. Na tvom mjestu ja bi ciljal na Ursusa, naravno, ako je stanje tak kak si napisal i hrpu stvari treba provjeriti kod kupnje.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Ne kažem da je 558 loš, ali moj glas naravno za Ursusa.
Veći izbor brzina, brži je na cesti, okretniji sigurno, kočnice jednostavnije od 558, a općenito jednostavnija mehanika na Ursusu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
558 brže prima gas ali ga pod opterečenje i bržije gubi i guši se ursus sporije prima gas ali ga duže drži naročito kod manjih okretaja
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Voziš prikolicu u brijeg sa 558 gas oko 1500 okr i ako ga pustiš na 1000 teško bude povukel dok ursusu ga pustiš.na 700 i daš gas on ga prima kužiš sad razliku ?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Ako radiš u težoj zemlji ja bih isto uzeo ursusa prije 558 jer jednostavno ima bolje raspoređenu težinu, ali na kraju krajeva sve prosuđuje koji ti se traktor više dopade.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Možeš, ali u for komore.
Po mojem to baš i nije naj sretnije riješenje, ali definitivno pomaže.


Imao u 533 kad je kupljen, na poklopcima komora, od golfa.... Za par dana sam zamjenio poklopce i traktor je bolje radio, iako nisu ni bili u funkciji, sredio njegov original grijac, i traktor je odlicno palio, a odlicno je palio i bez grijaca...... Nebi preporucio

Bolje nesto odraditi na motoru, zamjeniti karike, srediti ventile, i dizne, original grijač srediti da radi, i paliti će ko mina, a ne izmišljati toplu vodu
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
967
Istina da mi se vise svidja 558 al ako je u oranju i tanjuranju bolji ursus 355 necu puno gledat na izgled
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Gledaj ti koji traktor je u boljem stanju, to neka bude presudno u odabiru i koji ima kabinu......
 

Najnoviji postovi

Na vrh