• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Imao u 533 kad je kupljen, na poklopcima komora, od golfa.... Za par dana sam zamjenio poklopce i traktor je bolje radio, iako nisu ni bili u funkciji, sredio njegov original grijac, i traktor je odlicno palio, a odlicno je palio i bez grijaca...... Nebi preporucio

Bolje nesto odraditi na motoru, zamjeniti karike, srediti ventile, i dizne, original grijač srediti da radi, i paliti će ko mina, a ne izmišljati toplu vodu
Ja nisam nikad bil za to i uvjek sam tvrdil da je bolje napraviti neka o čemu i ti pišeš. Ja sam poklopce skidal i stavljal čitave, bušil nisam nikad. Ljudi koji su stavljali grijače su tvrdili da je bolje.....
Istina da mi se vise svidja 558 al ako je u oranju i tanjuranju bolji ursus 355 necu puno gledat na izgled
Ti gledaj unutarnji izgle, Ursus ima slabu limariju pa je svaki ubit. Bitno da je motor i mjenjač zdrav
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
967
Hvala kolege puno.
ursus je trajno regan i nije puno radio.
558 je od svercera i prefarban je pa neizgleda lose
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Šverceri ne popravljaju, oni maskiraju i pre prodaju.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,272
Kako to trajno regan?

NH,,, kod nas u Bosni se može trajno registrirati traktor,, nekih 1000 godina unaprijed,,, samo ako hoćeš polisu osiguranja svake godine plaćati,,,
Ma šta da pričam,, sila smo ti mi od države,,,
mi samo imamo tri Kim Il Sunga,,, :biggrin:
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Nije taj nijedan traktor za tebe. Skupljaj pare za nešto bolje. Sta ce ti te šklopocije pored 549, nisu neki korak naprijed, prije kao da se posklizneš malo pa si poletio naprijed.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Uradio je pumpu, dizne, leteće i karike. Problem je samo hladan start a kroz zimu ga ne koristi baš često tako da ne želi ulagati velike novce pa se to činilo kao solidno riješenje. Kad upali hladan dosta frflja i moraš mu dati više od pola gasa da bi ostao raditi a poslije topao radi lijepo. Bošista nije bio baš jeftin pa se sad vlasniku ne da tražiti drugog bošistu i to nam se činilo kao solidno riješenje.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
558 ti ima 58 konja dok ursus 355 ima 47. U vučnoj snazi su tu negdje oni, ursus je tu možda malo bolji kad su lošije gume, ali na kardanu ja dajem prednost 558 radi snažnijeg motora.
558 će i više popiti, ali ak se pravilno agregatira napravi više posla od ursule sigurno.

Ursus je najbolji kad iskoči iz brzine u brdu pa da ga vidiš kako susjed drhti s punom prikolicom.
A kočnice isto banana ja se skoro ubio s njime s punom kipericom.
Ja bi ta obadva zaobišao u širokom luku.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
To o iskakanju iz brzina nebum komentiral, tak je isto išla priča o 549 da iskače iz brzina, meni moj nikad nije iskočil a bome siroček se preznojil žestoko u svojih 30 godina pod balirkom i prikolicama ;) Al budimo realni svaki traktor je banana na mokrome bez dobrih guma...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Mali kaj ga ti mlatiš....
Ili mi odaj tajnu štelanja reduktora na ova dva o kojima pričamo.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Mali, ti želiš reći da na 560 imaš u svakom trenutku ispravne i odlične kočnice dok na 558 to nije tako?
Imaju potpuno iste kočnice samo što 558 ima mehaničke a 560 hidraulične ali i jedne i druge su ok jedno vrijeme kad se slože kako treba. Susjedov 558 ne iskače iz brzina dok moj 560 iskače iz prve nizbrdo, nakraju ispada da samo traktori koje ti imaš u dvorištu vrijede a svi ostali su smeće bez obzira na marku i model.
 
Na vrh