• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Tegova se uvijek može dodati.. na primjer zadnje gume možeš napunit vodom ili izbušit srce felge, urezat navoj i našarafit navojnu šipku.. na plazmi se izreže i našarafi gore.. 200 kila možeš na zadnji kraj stavit na 560 bez pol muke
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma kupit ću jedan jači ionako fali još jedan osim ako ne ode poljoprivreda u k.....
Za naprijed mogu posudit utega al pošto nema dv
 

Jurrica

Novi član
Tu od
10 Velj 2019
Poruka
10
Evo moga generalno sređenoga u kombinaciji sa rikom rasipačem.
VBWXY4.jpg

r67j9X.jpg
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,361
Imam pitanje, na 558 ne mogu steći vijak od cijevi kipe. Stegnem ga i odjednom krene lagano se vrtit, ne mogu dotegniti do kraja.. Stavio sam bakrene podloške i gore i ispod.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Netreba ti ako ugradiš kiper ventil no sramje oko si sjebal navoj morače narezivanje na veći
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Ne, treba napraviti redukciju ili poravnati kučište.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,361
Hvala Muha, razmišljao sam kad bih dao tokaru da mi napravi šuplji vijak, samo duži od ovih po trgovinama, možda bi ga mogao više stegnuti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Misliš u postoječi izvod? Ne vjerujem da je ostalo dovoljno navoja....
Dulji onaj navojni dio bi sigurno bil jači ali ja mislim da nema potrebe za tim. Vijak obično pukne tam na onom šupljem dijelu gdje je vrtan i oslabljen. Vodi računa da je navoj colovog koraka.
S novim pločicama to ne curi obično.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,361
U postojeći izvod sam mislio, jer je navoj sjeban na izvodu samo pri vrhu ali opet dovoljno da se neda stegnuti...nego da te pitam jel ima di još za kupiti metalno crijevo zraka od kompresora što ide na usisnu granu?
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,361
Al kako ga pričvrstit? Ako se ne varam tamo ide matica velika neka 32 čini mi se
Rekao mi jedan dečko da se može namontirati kao sa prikolica crijevo spiralno...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
U postojeći izvod sam mislio, jer je navoj sjeban na izvodu samo pri vrhu ali opet dovoljno da se neda stegnuti...nego da te pitam jel ima di još za kupiti metalno crijevo zraka od kompresora što ide na usisnu granu?
Ako je sami pri vrhu moralo bi biti dosta navoja. Probaj dati napraviti duži šuplji vijak. To ti je naj jednostavnije.

Ako baš mora biti metalni lajtung onda ga možeš dati jedino napraviti ili kupiti rabljenog.
Ili gumeno, kak veli Željac.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,361
Sad imam gumeno ali je na vrhu samo namotana izolir traka i samo stavljeno kroz maticu...nije stegnuto nikako. Jel se to gumeno crijevo da nekako pričvrstiti ili?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Ne kontam gdje ti imaš problem s pričvrščivanjem?
 
Na vrh