• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

Pero

Član
Tu od
24 Lis 2019
Poruka
40
Radjena je bosh pumpa i dizne
A tako je se desilo i komsiji uradio generalku i nece da vuce opet traktor i dok nije zamjeno bosh pumpu nije primo gasa
 

Pero

Član
Tu od
24 Lis 2019
Poruka
40
Majstor je postavio po fabrickim crtama pa mozda je malo treba nakrenuti jedino to ja neznam vise sta da radim
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Takav mu je pritisak ali zanima me nema neke vuce jer u 1 ili 3 pomocnoj nece fino da primi gasa a vozim na prikolici mozda 50 bala a to nije za njega teret a slabo prima gas a generalka odradjena

I u 3 brzini niz brdo malo konpresija uopstw ne koci samo povecava obrtaje
Podesi ventile na glavi motora
 

Pero

Član
Tu od
24 Lis 2019
Poruka
40
Mislis drug da je do toga?
Nosio sam ponovo pumpu i dizne bosisti i kaze da je sve ok al traktor opet nema vuce nepima gasa ako ima malo tereta ili ako je u brdu
 

Pero

Član
Tu od
24 Lis 2019
Poruka
40
Pozdrav
Zanima me jel bos pumpu rotacionu treba staviti na crte ili se moze malo pomjeriti ker u mene je remontovan traktor pumpa dizne sve al ne prima gas pa dali smijem malo zakrenuti pumpu mozda dobije malo vuce
 

Pero

Član
Tu od
24 Lis 2019
Poruka
40
Pozdrav moze jedna informacija trebam kupiti gume zadnje za traktor omisljam se izmedju KULTORA,BKT,SEHA I KABAT pa neznam koje naj bolje hvataju da ne proklizuju a da se ne probijaju kao sto sam cuo za Kultor gumu da dobro hvata u mokrom al da je mekana da se lako probija
Pa ako neko moze mi pomoci koja guma je naj bolja za kupiti
 

MF 4445

Član
Tu od
19 Tra 2013
Poruka
84
Pocetkom 2019. smo kupili nove prednje gume za malog ferca marke Kabat, u lokalnoj poljoljekarni i evo prije mjesec dana nam je dosadilo krpati i kupili nove neke druge marke. Tako da ja zaobilazim Kabata ubuduce, mozda sam bas potrefio, tko zna...
 

dankec1912

Član
Tu od
11 Lis 2019
Poruka
53
Pozdrav svima,
Rasturili smo zadnji kraj traktora radi kočnica koje su blokirale radi stajanja, zahrđale.
Imate li preporuku za kočione lamele? Nude mi se turska za 55kn (Masiva - Koprivnica), te kao srpska za 185kn (Poljomehanizacija - Koprivnica).
Indijske su 40ak kn, no o njima neću razmišljati.

Ostalo je sklopovlje u dobrom stanju.

Također, ako kome treba majoneze, imam viška. Izgleda da je dospjelo dosta vode u getribu. Slijedi detaljno pranje. 20201107_100900.jpg 20201107_100849.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Ako je ta "srpska" proizvođača Kron uzimaj.
Ako je Ruen Kočani ne pitaj kolko košta.
Ako nije ni jedna od te dvije dobra bu ona hrvatska iz Ivanca
 

dankec1912

Član
Tu od
11 Lis 2019
Poruka
53
Ako je ta "srpska" proizvođača Kron uzimaj.
Ako je Ruen Kočani ne pitaj kolko košta.
Ako nije ni jedna od te dvije dobra bu ona hrvatska iz Ivanca
Hvala, baš budem ponovno otišao pogledati koji je proizvođač.
Još bih dao novaca, samo da sam siguran da je trajno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Da je trajno nije niko nikad složil (pa nebuš ni ti) na 558 kočnice.
Ako ništ drugo propustil bu semering i zamastil lamele.
Istina, sa kvalitetnijim dijelovima dulje traje ali obično takav traktor nikad ne potroši lamele. Ili se zamaste ili zapale prije nego se potroše.
Kvalitetnija obloga bolje koči, teže se zapeku i zato ih je bolje staviti.
 

Pero

Član
Tu od
24 Lis 2019
Poruka
40
Pozdrav ja sam imt 558 remontovo motor i sve uradio ali slabo vuce nema snage i slabo prima gas ako je malo ubteretu odma pusi crn dim sta bi moglo biti
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Kakav si točno remont radil?
Novi sklopovi, glava, pumpa, dize....?
 

Pero

Član
Tu od
24 Lis 2019
Poruka
40
Komplet motor klipovi karike sve sta ide u remont motora
I nosio bos pumpu i dizne bosisti i kaze da je sve uredu sa bos pumpom i diznama
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Tak sam si i mislil.
Ili su klipovi pre kratki ili ventili upadaju previše u glavu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh