• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,987
Ja na ovom videu čujem samo drvo kak škljoca....
Sad kad si objasnil da čuješ i kad digneš kardan do kraja znači da tebi lupaju kameni na pumpi hidraulike ili sama pumpa hidraulike lupa na nosačima.
Ne zamaraj se time, samo gas. Kad počne lupati kod manjeg opterečenja onda treba raskopati da nebi došlo do veče štete.
 

rusto

Novi član
Tu od
9 Stu 2020
Poruka
17
Ma samo gas u pravu si, nije novo i nemoze bit sve savrseno kolko god da ulozis u stroj..
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Moguće i da kardan lupa ako se mnogo lomi u zglobovima ili je dugačak a ne vidim zašto bi pumpa lupala ako je hidraulik spušten dole dok cepa drva
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,987
Zato jer kardanska osovina ima pogon preko pumpe pa ja mislim da kad je kardanu teško pumpa udara u kučište isto kak i udara dok sigurnjak propušta kod preopterečenja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,987
Sigurnosni ventil na pumpi hidraulike. Služi tome da pumpa nebi nabila preveliki tlak i kod preopterečenja propušta tlak ulja nazad.
 

rusto

Novi član
Tu od
9 Stu 2020
Poruka
17
Hvala pajdo ..ma nebi se ja puno sa tim zamarao da nisam stavio novu korpu i lamelu pa nebi volio sjebat odma i malo sam danas slusao kad sam cjepao sa svrdlom,zvuk je tuk tuk tuk kao kad je teret na hidrauliici ali je puno puno jaci taj zvuk pri kalanju kad je preopterecen kardan a npr kod vitlanja nista..jebigaa sekira me hahah
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,987
To tuckanje i preopterečenje kardana nebu uništilo lamelu.
Ako je nova, suha, pravilno podešena prije bu kardansku namotala ili ako zašteka taj sigurnjak prije bu poklopac hidraulika pukel neko kaj bu lamela proklizala
 

rusto

Novi član
Tu od
9 Stu 2020
Poruka
17
Hvala kolega na objasnjenju..al kad pocjepa 200 300m drva onda nek tucka kolko oce, necu ni osluskivat vise : D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,987
Tak ti je najbolje, a tak i svi pravi meštri rade, antifone na uha i gas (y)
 

Pero

Član
Tu od
24 Lis 2019
Poruka
40
Pozdrav moze mi neko reci kako se traktor ponasa kad ode ac pumpa sta se desava?
 

Pero

Član
Tu od
24 Lis 2019
Poruka
40
Pa sabo prima ispocetka gas do 1200 obrtaja kad je na leru onda npr idem uz obalu ibdam gas nista ne primi samo pusi crn dim a ne prima gasa a remontovo motor uradio bos pumpu dizne sve

I bas neki dan ja malo nadruka ac oumpu ko da bolje primi gas
 

Pero

Član
Tu od
24 Lis 2019
Poruka
40
Nisam drug gledo membranu al kad malo nadrukam ac pumpu ko da ima malo jaci gas

A traktor sporo prima gas i nema snage i samo pusi
 

Pero

Član
Tu od
24 Lis 2019
Poruka
40
Od kad sam ga kupio i nije htjeo da vuce i prima gas i ja uradim motor sve komplet klipovi karike glava sve sta ide da bude motor ko nov i nista nisam dobio sa tim opet isti problem
 

Pero

Član
Tu od
24 Lis 2019
Poruka
40
Pa majstor kaze da jest
Al mi sad slabo pali a 5 stepeni
A sumljam na ac pumpu jer kad je malo nadrukam ko da ima jaci gas
 
Na vrh