• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

Pero

Član
Tu od
24 Lis 2019
Poruka
40
Znam da je majstor kad je stavljao klipove nosio da se podkracuju jer kaze ako ih ne podkrati pocnu lupati
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Ja neznam na kolko je on njih skratil, majstor bi trebal znati ali mene vuče na taj problem.
I boš pumpu vrati u kontra smjeru malo preko crte pa probaj onda.
 

Pero

Član
Tu od
24 Lis 2019
Poruka
40
Probavao sam isto
Onda jos slabije pali

Mislite kad je podignem gore da bi trebao bolje da ide?

Samo ima tad tup zvuk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Trebal bi i rezati bolje kad je pumpa k motoru okrenuta.
Tebi nema druge, posto si sve zamjenil, nego izmjeriti kompresiju i ako je ona dobra za svaki slučaj provjeriti dali je motor u fazi, a ako je i to kak treba onda je problem u pumpi i dizama.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Pa dali se u trenutku kad je klip u gornjoj mrtvoj točci poklapa s trenutkom kad su bregovi na bregastoj na vagi i gdje je u tom trenu boš pumpa, tj. koliko stupnjeva prije gornje mrtve točke je ona špricnula gorivo prema dizi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Oprosti, mislim da ti nikak.
To je trebal tvoj majstor koji ti je radil motor napraviti i moj ti je savjet da ga pozoveš nazad pa da vidi jel stvarno postoji problem ili ti previše očekuješ od tog motora.
I ne čačkaj više sam jer te bu još okrivil da si ga pokvaril
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Jer on mene moze i slagati
Tu smo ti i ja završili.
Ako si imal povjerenja u njega kad si mu dal generalku raditi onda moraš imati i povjerenja da te nebu prevaril.
A on ako je pravi majstor trudil se bu da završi taj traktor kak treba jer dobar glas daleko se čuje, a loš još dalje. Tak je uvijek bilo i tak uvijek bude.
 

rusto

Novi član
Tu od
9 Stu 2020
Poruka
17
Pozdrav svima...uzeo sam svrdlo za cjepanje metrice i sad na vecem opterecenju cujem kao neko rondanje u mjenjacu, a na primjer kod vitlanja ne, cak ugasi traktor kad je preopterecen.. dal to lamela kardana preskace kad cjepam ili nesto drugo
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Lamela nije u mjenjaču pa se zvuk ni ne može iz mjenjača čuti.
I lamela ne može preskakati, ona klizi a to je nečujan zvuk i jedino kaj možeš osjetiti je dim ili smrad iz prostora u kojem je lamela.
Ti očito imaš problem s nekim ležajem koji je pri kraju čim čuješ zvuk.
 

rusto

Novi član
Tu od
9 Stu 2020
Poruka
17
Vjerojatno je onda nesto u svrdlu jer kad vitlam teret ugasi traktor bez da ista preskace...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Vjerojetno je tak, samo mi je malo nejasno kak si ti onda čul zvuk iz mjenjača?
Nadam se da ti kardan nije predugačak.
 

rusto

Novi član
Tu od
9 Stu 2020
Poruka
17
Znaci kad sjedim na traktoru i kad dignem hidrauliku do kraja i kad je kardan spojen cujem lupanje u mjenjacu, kad skinem kardan ne cujem nista, a kad cjepam pod vecim opterecenjem cuje se slicno kao u ovom videu na 8 :05 min
 
Na vrh