• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
To je samo rucna kocnica.Nozne isto budu kod kucista dif.Inace to je MF(Masey ferguson).
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Faltak veli da paše e sad mislim da je za to tražil 6 000 kn .Lisnik jel to onaj sistem sa tri papuče .
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Nije sa tri papuce.Nozna normalna ko sve druge.Dvije papuce.Rucna je zasebna kod tockova.Slicno ko MF 65..
 

adnan.jusic3

Član
Tu od
11 Lis 2012
Poruka
87
ovako , imam zelju napraviti svog imt-a 558 u duplaka pa me zanima
kako da to izvedem da bude sto jeftinije a sto bolje :icon_thumright:
dali bi pasala prednja vuca(most i kardan) i mjenjac s 565 ?
ili nesto drugo(slobodno predlozite)
i kolko bi time dobio na brzini,ako bi stavio mjenjac s 5 brzina?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Mislim da se to baš ne isplati raditi. Nemaš izvod gdje bi se priključio sa kardanom, a mislim da je njegov mjenjač kvalitetniji nego onaj sa pet brzina. To bi puno koštalo u novcima i zdravlju tako da je možda jeftinije kupiti traktor sa prednjim pogonom origigi. Na brzini ustvari možda bi dobio možda izgubio a krajnja brzina bi ostala ista.

Poslano sa mog SQ-45E01B koristeći Tapatalk
 

adnan.jusic3

Član
Tu od
11 Lis 2012
Poruka
87
@Zoki ticić tom bi opcijom izgubio dosta toga,,
zvuk prije svega,,tu 558 nema konkurencije :8):
i potrosnju isto,, sigurno da 565 ili 577 dosta vise gutaju.

nego koliko bi to sve kostalo odprilike, znaci mjenjac i vuca?
a za ugradnju nebi trebalo biti nekih problema..
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Treba ti i kućište diferencijala jer ovaj nema otvor za dodavanje prednje vuce

Poslano sa mog SQ-45E01B koristeći Tapatalk
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Pa onda kad bi to sve stavio od 560 ili 565, šta bi ostalo od 558. Totalno neisplativo.


P.S. Možda malo glupo pitanje: Jel bi pasala slučajno prednja vuča kao što je na 549 DV?
 

adnan.jusic3

Član
Tu od
11 Lis 2012
Poruka
87
decki ,krivo ste skontali..
nije mi cilj dobiti mrcinu duplaka od oko 3,5 tone
i da mi trosi 100€ goriva dnevno ko zetorcine :icon_hang:
a taj kud prodze tu trava vise ne raste...sve utra.
558 je za moje potrebe vrh. jaci i veci netreba, a potrosnja mu ko u 533
sad me zanimaju cifre ,jel zna ko kako se krecu ti dijelovi sto mi trebaju?
al ne od 549 ,,vec od veceg duplaka : 560 , 575 ili 577..znaci neka prosjecna cijena,,da nije skupo a da je u dobro stanju..
pa da malo proracunam kolko bi me to u totalu izislo i sa rukama i sve skupa.

a otvor za prednju vucu na kucistu diferencijala se moze i istokariti ,jel?
ako moze onda bi ostavio ovaj diferincijal i mjenjac...
jes da bi bio brzi s 5-brzincem ali sta je tu je :icon_smile:
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Kad bi ostao dif. i mjenjač (koji je bolji nego 5 brzinac) od 558 onda još ajde. Al ako bi stavljao sve to od drugog onda je to jako skupo pa i polovno da se kupi. Sa prednjom vučom bio bi to super traktor, šteta da tvornički nisu nikad pravljeni.
 

adnan.jusic3

Član
Tu od
11 Lis 2012
Poruka
87
pa tako sam i mislio ako ikako moze da sto vise toga orginalnog iz 558 ostavim,,samo zna se sta se mora ,prednji most i kardan,,ali neznam kolko bi
to kostalo ,, da je u dobrom stanju, a ne da mi nakon malo sve popuca.
naravno tu je i hidr. volan i njega moram ugraditi,,to obavezno
a izlaz za kardan se ,kako sam cuo ,moze istokariti i to nebi puno kostalo...

i normalno da bi bio zvijer u 4x4 verziji,,i da,steta sto ga imt nije takvog pravio
..ali zato planiram aBd ja to da ispravim,,tu tvornicku gresku ...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
558 ima getribu kao 533 misliš da bi izdržala prednji pogon ?? Negdje u Sloveniji ima 533 sa duplom vučom kad ide u rikverc u reduktoru lamela hoče prokliziti kak bi tek jači motor izdržal kuplung .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tvornica da je htjela pripremila bi ga za prvu vuču ili ugradivala ju.
A usporedba neka sa novijim traktorima nema smisla u bilo čemu.
 

adnan.jusic3

Član
Tu od
11 Lis 2012
Poruka
87
@željko kž ma bili me dzon ,ako kohim slucajem nakon par godina moradnem remontovati mjenjac.mada opet nevjerujem da se to moze i pokvariti...ipak je to 558.ima previse prost mjenjac da bi se pokvario.i inace je sav nepoderiv stroj...i motor i sve sem kocnica.
@oficir ako nemas sta pametno i korisno reci onda suti ,pametovanje mi netreba. znam da bi mi najradije preporucio da prodam ovog i da kupim nekog zetorcinu jel da? e pa ne hvala.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Slažem se kud prođe da trava ne raste neda joj ispušteno ulje i nafta :(giggle):
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Možda bi ti pasalo kućište diferencijala od 560 sa prednjim pogonom nekako mi se čini da su isti ali nisam mjerio. Raditi otvor neće baš biti mačji kašalj jer je teško variti gizu. Jedino ako bi mogao na nekom ravnom dijelu odrezati pa samo na vijke dodati izlaz i spojiti se na zupčanik na pinjonu koji služi za pogon kardana preko mjenjača. Bit će to veliki pothvat svakako.
Ljudi su na ladi nivi pravili kućište diferencijala od lima jer je original pucalo za utrke pa valjda bi se i na traktor mogao dodati prednji pogon. Samo je bitna velika volja.

Poslano sa mog SQ-45E01B koristeći Tapatalk

Ovako nesto, samo nez. hoće li biti slike. http://i43.tinypic.com/oka4au.jpg

Poslano sa mog SQ-45E01B koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

adnan.jusic3

Član
Tu od
11 Lis 2012
Poruka
87
Slažem se kud prođe da trava ne raste neda joj ispušteno ulje i nafta :(giggle):

mislio sam da zetori kud prodzu trava ne raste ..
jer su teski...a i 577 isto .za moje potrebe su preglomazni skroz.

@Zoki ticić vjerovatno bi pasao dif. sa 560 dv ali cuo sam da su slabiji nego u 558. i sigurno je jeftinije da ovaj niegov dif. pregradim nego da kupujem novi.e sad to varenje i tokarenje dali moze da drzi to je pitanje...to bi morao nekog par ekselans majstora naci...da odradi posao kako treba.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako netrebaš koristiti kardan on ti može poslužiti kao pogon samo trebaš prepraviti kanđu jer nemože vrtjeti u rikverc preko brzina . I imati češ nešto kaj nema nijedan traktor mogučnost da prednji pogon radi bez zadnjeg (kardan direktno uključen ) :icon_idea:
 

Najnoviji postovi

Na vrh