• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

adnan.jusic3

Član
Tu od
11 Lis 2012
Poruka
87
pa dobro sad nije ni to losa ideja ali..
sta ako mi zatreba i prednji pogon i kardan zajedno?
a trebace mi,kad frezam ili radim s prikolicom za dzubar...a tad mi je prednja vuca itekako bitna.
tako da kako god nepase mi ta opcija.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Eh sad napraviš ukapčalicu uključiš prednju vuču i izvučeš prikolicu u brijeg isključiš prednju vuču uključiš kardan i niz dol evo malo sporije ali izvedivo :icon_kidra:Bilo je na starim MF-ima izvod za bočnu kosu možda bi to kaj pomoglo u tvojoj inovaciji !!
 

Gigi

Član
Tu od
5 Tra 2015
Poruka
39
Rezanje i navarivanje kucista izbaci iz glave...Napravi kao na ovom sta si stavio...Iza getribe dodati jos jedno medukuciste u kojem ce biti zupcanik koji ce onda odvoditi snagu za prve kotace i tu se onda slozi i ruckica za ukljucivanje...u tom kucistu ce morati i biti to vratilo oslonjeno na lezaju, bilo bi bolje i dva ali prekratko ce biti, a treba biti tako konstruirano da iskoristis staro vratilo koje vodi od getribe do diferencijala, a ovdje das napraviti novo po mogucnosti s zupcanikom koji seta da mozes ukljucivat i iskljucivat, ili izraditi u komadu pa staviti spojku...s tim da prijenosni omjeri moraju biti 1:1 ne? Da se vrte isto zadnji i prvi...Eto ako imas jos neka pitanja pitaj...Nadam se cu imati vremena odg...
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
914
Imam ideju na imt 558 nabacit felge i gume od imt539 i jos k tome prednje kotqce podici tako da komplet traktor bude nizi,,,, tako da milakse prolazi kroz redove,,, taj traktor bi mi bio samo za malciranje i rad sa beracem ljesnjaka ,,,, kaj mislite o toj ideji i u cemu bi moglo biti problema
 

adnan.jusic3

Član
Tu od
11 Lis 2012
Poruka
87
@Gigi to sto predlazes zvuci kao najbolja opcija..a i pitao sam se gdje ce biti poluga za palenje/gasenje prednje vuce..a time bi i to bilo rijeseno.
samo neznam koliko bi to ugrubo kostalo ? a ta mi je informacija dosta bitna...jer ako je preskupo onda cu odustati ,bar na neko dulje vrijeme.
i ako dodam to medzukuciste time bi produzio cijeli traktor,sjedez bi mi bio odmaknutiji od volana..a primjetilo bi se i izvana.ali ako to mora tako onda uredu.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Adnan, ako ce ti sve drugi raditi po tvojoj ideji bolje nemoj to raditi.

Poslano sa mog SQ-45E01B koristeći Tapatalk
 

Gigi

Član
Tu od
5 Tra 2015
Poruka
39
Osim da nabavis drugu getribu sa izvodom za prvi pogon, ovo jedina opcija...e sad...trebas dati izraditi zupcanik , vratila 2 ili tri, ovisi, na jednom bi trebao setati zupcanik...koje bi ujedno prenosilo snagu i nazad, pa vjerojatno bi bilo bolje da dolje postoji jos jedno vratilo s zupcanikom, i onda tek.na trece vratilo di bi se kopcao kardan...jer ako bi isao odma van...mozda bi bio previsoko i izlazio ravno na pedalu od kuplunga kaj nije dobro, e sad trebalo bi napraviti i kuciste...ali bilo koji bravar bi to trebao znati s tim da se kucista za lezaja moraju dobro centrirati, tu bude sigurno puno materijala ....tak da nebu jeftino...neznam ti cijene ali priblizno racunaj 1000 po zupcaniku vratilu...ovisi kakvi su...+ bilo bi dobro da se tu neke stvari proracunaju...za sic lako se pomekne napred...kolko.mi je poznato moj ima stelanje napred nazad...

edit...mozda bi se dali iskoristiti i neki zupcanici i vratila sa neke.stare getribe...osim ovog prvo vratila njega moras dati napraviti da pase izmedu reduktora i diffa...a stare mores deti na njega...zkj mores deti jer sad snaga koja odlazi prek njih bude duplo manja i sigurno budu drzali, cak budu i prejaki...e sad nisam razmisljal jel traktori imaju sredisnji diferencijal? ovaj ga nebi imal :D
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,512
Ako ti ugradis prednu vucu ja je skidam sa svih svojih traktora. Smiri malo zivce. Ljudi ti pomazu, a imas plan kao da imas 10 godina. Od kad si na forumu pljujes po kolegama koji ti ne idu niz dlaku. Nek drugi pregledaju tvoje ostale teme pa nek vide o cemu se radi. Od kopiranja zute trake jd-a od deutza pa na dalje.
Stvarno se svasta dopusta...
 

adnan.jusic3

Član
Tu od
11 Lis 2012
Poruka
87
Osim da nabavis drugu getribu sa izvodom za prvi pogon, ovo jedina opcija...e sad...trebas dati izraditi zupcanik , vratila 2 ili tri, ovisi, na jednom bi trebao setati zupcanik...koje bi ujedno prenosilo snagu i nazad, pa vjerojatno bi bilo bolje da dolje postoji jos jedno vratilo s zupcanikom, i onda tek.na trece vratilo di bi se kopcao kardan...jer ako bi isao odma van...mozda bi bio previsoko i izlazio ravno na pedalu od kuplunga kaj nije dobro, e sad trebalo bi napraviti i kuciste...ali bilo koji bravar bi to trebao znati s tim da se kucista za lezaja moraju dobro centrirati, tu bude sigurno puno materijala ....tak da nebu jeftino...neznam ti cijene ali priblizno racunaj 1000 po zupcaniku vratilu...ovisi kakvi su...+ bilo bi dobro da se tu neke stvari proracunaju...za sic lako se pomekne napred...kolko.mi je poznato moj ima stelanje napred nazad...

edit...mozda bi se dali iskoristiti i neki zupcanici i vratila sa neke.stare getribe...osim ovog prvo vratila njega moras dati napraviti da pase izmedu reduktora i diffa...a stare mores deti na njega...zkj mores deti jer sad snaga koja odlazi prek njih bude duplo manja i sigurno budu drzali, cak budu i prejaki...e sad nisam razmisljal jel traktori imaju sredisnji diferencijal? ovaj ga nebi imal :D

Sad neznam dali je bolje da kupim mjenjac s tvornickim izlazom za prednju vucu ili da radim sve ovo..konacni trosak je tu negdje odprilike.mozda koju stotinu gore dole .
vidjecu...nije mi bas neka zurba s tim.
u svakom slucaju hvala na korisnim savjetima.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma 558 je sila...
[YT]http://www.google.hr/url?sa=t&source=web&cd=12&ved=0CEcQiE4wC2oVChMIwKWi1caRxgIVQd0sCh2FewBi&url=%23&ei=J7F-VYD2HMG6swGF94GQBg&usg=AFQjCNF1sHlk2z9QIx28jtvfnGP_UlkifA&sig2=IuviFPRWxXkuE5Fsb1aEvQ[/YT]

[YT]http://www.google.hr/url?sa=t&source=web&cd=8&ved=0CDcQiE4wB2oVChMIwKWi1caRxgIVQd0sCh2FewBi&url=%23&ei=J7F-VYD2HMG6swGF94GQBg&usg=AFQjCNF1sHlk2z9QIx28jtvfnGP_UlkifA&sig2=IuviFPRWxXkuE5Fsb1aEvQ[/YT]
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Prodaj traktor i kupi sa prednjim pogonom. To ti je najbolje

Poslano sa mog SQ-45E01B koristeći Tapatalk
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Konačno nove gume na traktor:
t8ry42.jpg

jfbztw.jpg

2d6jciv.jpg

2n83igj.jpg
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
??:icon_scratch:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Kaj ti nije jasno?
Te gume kad pokopčaju odma šaltaš dvije niže :icon_wink:
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
haha,:icon_fU:,nadam se da će dobro kopčati.
Ustvari taj traktor najviše obrađuje zemlju a sa starim gumama je dosta proklizavao u oranju.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Dvije gume 16.9-28 10 platana PETLAS sa dostavom na kućnu adresu 1130 km,znači nešto malo ispod 600 eura.
 

Najnoviji postovi

Na vrh