• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Željko zašto ti treba da traktor drži neki teret u zraku ako traktor ne radi?

Krki,to je negdje oko 1000 eura jeli?Ako je tvoj motor bio zreo za generalku pa si svakako morao izdvojiti taj novac onda je to sasvim u redu,dobio si remontovan motor dm34,i ja bi tako uradio svakako.
 
Posljednje uređivanje:

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
914
To ce biti u redu ako mi nije uvaljeno nesto lose....inace morao sam prebacit zamajac i korpu sa svog 558 jer je na dm34 zamajac drugaciji ...nadam se da ne znaci nista sto je zamajac nesto masivniji na m34 nego orginal za dm34

I dobro je da sam dobio brzi anlaser
Radim ja sa caseom ali nekad ga je steta koristit kad idem po plantazi znas kak se ljesnjaci razrastu

U planu je kupit neki stari john deere ili ihc i ubacit gore ovaj m34 imam posla za te stare drlje

Jedini teski posao za traktor je usisavac ljesnjaka...to mi je i ubilo 558 ...9 sati rada na istom gasu na mjestu
 
Posljednje uređivanje:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Samo da nisu u pitanju i veći okretaji motora a inače ne bi smjelo biti problema. Kako si centrirao zamajac?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Željko zašto ti treba da traktor drži neki teret u zraku ako traktor ne radi?

Za večinu priključaka a ne kad stisneš kuplung a priključak pada dole .
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
914
Samo da nisu u pitanju i veći okretaji motora a inače ne bi smjelo biti problema. Kako si centrirao zamajac?

Pa zamajac se ne centrira kolko ja znam on je na 6 serafa koji se stegnu kilo kljucem na 11a korpa se centrira i za to koristim orginal imt alat tvornicki za to,,,ja imam nasad ljesnjaka i ne orem nista ,,,, kod mene samo lagano frezanje spricanje malciranje trave jedino taj usisavac je tezak za rad ,,, case ga ni ne osjeti i po 10 sati odradi da se temperatura ne digne sa zelenog,, al to je iveco motor s 1000sata rada
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
...
Jedini teski posao za traktor je usisavac ljesnjaka...to mi je i ubilo 558 ...9 sati rada na istom gasu na mjestu
A kak je tek motoru kombajna? On ionak ima samo dva položaja: ler gas i puni gas.
 
Posljednje uređivanje:

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Evo kako sam ja poboljšao kočnicena 558:
fbyek6.jpg

20unzvs.jpg


Produžio sam polugice kočnica za 10 cm,razlika je zbilja velika.Sada ne moram ustajati i zapinjati iz petnih žila da bi zakočio,sada je puno lakše.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Dva riješenja kod IMT kočnica su mi se sviđala diskovi i čeljusti od IVEKA i uljne to sam videl kak koči i stvarno je dobro .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Vani, pod kotačima. A gdje drugdje?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Čeljust na trubi jednostavno pripasano kad je truba na čoškove a diskovi na prirubnici poluosovine koči kao auto . Mokre nabavljene u Njemačkoj od zdrobljenog MF-a nove koštaju više od polovice vrijednosti 558 .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nesječam se Zoki bilo je to pred 20-tak godina a traktor 560 je prodan u Bosnu .
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Koje su to nauke... 558 je za vrijeme kad je proizvođen sasvim ok stroj. Taj motor je original za sve ostalo, po meni nije dobro stavljati jaci motor. Ovo s hidraulikom koja drži dok je motor ugašen je totalno nepotrebno. Još nisam vidio nikoga(tko ima pojma o strojevima) da ostavlja nešto na hidraulici i na traktorima koji drže kad su ugašeni. To da prikljucak pada kad stisneš kvacilo je glupost jer je kvacilo dvostepeno i pumpa i dalje radi. Pada jedino ako stisneš do kraja prilikom ukljucivanja/iskljucivanja kardana a i to padanje je padanje od par milimetara, što je zanemarivo. Ako ja nemam problema s padanjem hidraulike na malom ferku koji ima jednostepeno kvacilo ne vidim stvarno zašto bi to bilo kod ovoga problem? Radim s 558 od kad znam za sebe i nikad s tim nisam imao problem. U stvari s nicim nemaš problema kod tog traktora ako održavaš kako treba. Jedini nedostatak su kocnice koje također rade ako se malo pazi i ako se dobro slože
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Gajtan, čisto da te podsjetim na tekst koji si sad napisal: ako, ako, ako...previše je toga ako.
Ako ga usporediš s bilo kojim npr. Zetorom toga godišta, kod njih nema toga ako, jer sve je riješeno: i kočnice, i držanje hidraulike i još dosta toga.

To kaj ti oduvjek radiš s takvim traktorom i ne primjećuješ nedostatke (jer si se na njih naviknul), ne znači da oni ne postoje.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Lako za hidrulik ako ti treba držat nešto onda zavežeš lančićom za pulfer kao jedan moj s rolo balama da ne trpi hidrulik.
A to što traktor od 15000 20000 kn ima nedostatke normalno iz kojeg je doba samo.
I to je sve super bitno da on radi ne košta a ovo dugo je manje bitno za nekog ko nema novaca za bolji.
Ipak takav npr zetor 60 konja i po 50000 kn traže što po meni nije normalno.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kolega mali puno toga nije normalno no tržište je takvo da određuje vrijednost traktora . Tržište su stvorili potrošači evo ja bi rađe dal (ako bi imal i kupoval) 50 000 kn za Zetora 60 ks nego 20 000 kn za 558 po meni je taj odnos ok . Vozil sem bar 50 IMT-a i više od 100 Zetora .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A gle ja bi radje taj nego zetor po toj cijeni jer te novce ne vrijedi.
Realna cijena mu je uduplo.
Tako da sve je to krš a cijena ekstra malo radio bla bla a raspada se.
 

Najnoviji postovi

Na vrh