• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ak imaš keš mislim da bi oba išla sa cijenom dolje, pogotovo ovaj prvi. Osobno bi mu ponudio max. 20tkn i ni lipe više, osim ak ga on sam ne spusti na tu cifru.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Drugi sam pogledao i probao bez priključaka

Prvog sam samo zvao, kao prvi je vlasnik, ovo-ono traktor je dobar, i to sve, dosta dobro izgleda na slikama, ako je i takav motor-mjenjač-hidraulika, onda to nebi bila loša kupovina, samo, rekao je još da ga neće dati ispod 23000kn, keš imam, i da barem nešto spusti, platim ga, prijepis i vozim kući.

Onaj torpedo također neizgleda loše 6206, al nekako kažu da tu nevljaju poluosovine i to, mjenjač, a ovaj 558 da radi godinama.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Onaj sa prvih slika po slikama odličan, s obzirom na cijene na njuškalu ostalih ne znam što se na ovom čini skupo?! Ak je super kak izgleda to je kupovina samo takva.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
i još plug od kolege Šanana :(nerd):

S tom kombinacijom bi se nekako i zadovoljio, za 2-3 godine oranja i pripremanja.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Drugi sam pogledao i probao bez priključaka

Prvog sam samo zvao, kao prvi je vlasnik, ovo-ono traktor je dobar, i to sve, dosta dobro izgleda na slikama, ako je i takav motor-mjenjač-hidraulika, onda to nebi bila loša kupovina, samo, rekao je još da ga neće dati ispod 23000kn, keš imam, i da barem nešto spusti, platim ga, prijepis i vozim kući.

Onaj torpedo također neizgleda loše 6206, al nekako kažu da tu nevljaju poluosovine i to, mjenjač, a ovaj 558 da radi godinama.

Prijepis ti nije skup, platiš bilježnika 50 kn i u Mup po novu prometnu, poreza na traktore nemaš.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Što se tiće tih traktora (ja ga imam već oko 25 god ) da bi pokazao pravo stanje morao bi s njim raditi teške poslove (rotodrljača) barem pola dana . Sve ostalo radit sat dva on je kao nov.
 

Mio84

Član
Tu od
29 Pro 2014
Poruka
39
Vjerovao sam u imt 558(znaci bio sam ubjedjen da je to traktor svih vremena),kad nekidan je uslijedilo iznenadjenje.dakle dvoica komsija isli orati zajedno istu njivu.Jedan sa zetorom 4911(49ks) i plugovi 2*14,(na zetoru su stavljene zadnje feluge i gume 16.9-28,zetor je 1981 god.,sa kabinom sa grijanjem i hladjenjem,ima oko 8 000h rada,nikad nije radjen motor,farba losa,na oko izgleda kao nevidjena krsina).Drugi je orao sa imt 558((mojim favoritom))koji izgleda kao da je juce izasao iz fabrike,ima kabinu,tip top stanje-remontovan) i plugovi imt 2*12.Iznedilo me je to sto je zetor 4911 isao brze,a vukao je vece plugove od 558..nisam mogao vjerovati svojim ocima,istu njivu oru,zetor ide 2.,negdje i 3.brzinom direkt,a imt 558 prvom ddirekt.Malo sam se razocarao u imt 558.pa vas pitam da li je to moguce. Inace favorit sam imt 558.a gldao sam ih i kad vuku istim prikolicama kukuruz u zrnu po 4 tone,imt 558 daleko bolje i brze vuce u odnosu na tog istog zetora.inace rijec je o brdovitom terenu.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kolega puno tu sitnica moze igrat ulogu stanju pluga, kak je nastelan , kakve su gume na traktorima i kakav je vozac!!
Jer moze bit jaci traktor ako ima lose gume i losiji plug koji nije nastelan je sirotinja tak da puno tog ovisi!!
 

Mio84

Član
Tu od
29 Pro 2014
Poruka
39
na oba su gume 16.9-28 i poprilicno dobre 80%.plugovi su jako dobrom stanju i vozaci su jako spretno rade sa njima,otkad znam za njih voze ih.ja jednostavno nisam mogao vjerovati,da mi je neko drugi to pricao,ne bih mu vjerovao.
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Ja kad se sjetim dok sam počeo orat prije 10ak godina dođe mi da se smijem. Rakovica jedva 3 sporom vukla plug 755 (neuštelan naravno jer nisam pojma imao o štelanju pluga). Sad tim istim traktorom koji je u istom stanju vučem taj plug raširen na 12 coli prvom brzinom gdje god hoću bez točka na plugu. Htio sam samo reći da štelanje pluga ima jaaaako veliku ulogu u oranju.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Kolega puno tu sitnica moze igrat ulogu stanju pluga, kak je nastelan , kakve su gume na traktorima i kakav je vozac!!
Jer moze bit jaci traktor ako ima lose gume i losiji plug koji nije nastelan je sirotinja tak da puno tog ovisi!!

Nek zamijene plugove i vozace na traktorima i sve dileme rijesene :icon_smile:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Zetor ima bolji raspored brzina u odnosu na IMT i tu je vjerojatno ta razlika nastala. Da je Imt-u jedna brzina između 1 i 2 bili bi tu negdje. Teško mi je malo povjerovat :(think): da Zetor vuče 2x14 u 3 brzini jer sam ih vidio kod mene kakvu borbu imaju sa 2x12 ak idu malo dublje.
 

Mio84

Član
Tu od
29 Pro 2014
Poruka
39
Zetor ima bolji raspored brzina u odnosu na IMT i tu je vjerojatno ta razlika nastala. Da je Imt-u jedna brzina između 1 i 2 bili bi tu negdje. Teško mi je malo povjerovat :(think): da Zetor vuče 2x14 u 3 brzini jer sam ih vidio kod mene kakvu borbu imaju sa 2x12 ak idu malo dublje.

vjeruj mi druze da u ravnijem i trecom direkt taj zetor 4911 sa gumama 16.9-28 (inace ovaj broj guma je prevelik za takvog zetora) vuce plugove 2*14(s tim plugovima 2*14 ore jer bolje zaoravaju kuruzovinu iza kombaja,posto bere kuruze sa zmajom 142 koji nema frezu),inace lemesi na plugovima su kao zilet i zemlja nije neka teska.
-meni je posebno fascinirajuce sto taj zetora tako dobro ore,a uz neku obalu kod nas kuda svi imt-ovi traktori mogu sa prikolicom uzaci u najvecoj brzini,taj zetor prazan ne moze sebe iznijeti petom,vec pri vrhu vrati u cetvrtu.
-inace u mom okruzenju ima oko 20 imt 558 sto pokazuje da je dobar traktor.
 
Posljednje uređivanje:

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Imt-ovi plugovi 2x12 i 2x14 nisu baš neka razlika po težini vuče . Čak mi se čini da na istoj dubini 2x12 ide čak teže . Zanima me koliko je zetor bio brži u drugoj nego imt u prvoj ????? Imt 558 ima 1. brzinu smišljenu skoro idealno za oranje ,a fali mu brzina između 2. i 3. Za neke druge poslove a to nije oranje.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zetor u drugoj nije brži od IMT -a u prvoj jedino je puno okretniji i laganiji na volanu .
 

Mio84

Član
Tu od
29 Pro 2014
Poruka
39
Imt-ovi plugovi 2x12 i 2x14 nisu baš neka razlika po težini vuče . Čak mi se čini da na istoj dubini 2x12 ide čak teže . Zanima me koliko je zetor bio brži u drugoj nego imt u prvoj ????? Imt 558 ima 1. brzinu smišljenu skoro idealno za oranje ,a fali mu brzina između 2. i 3. Za neke druge poslove a to nije oranje.

kod ovog na zetoru nisu plugovi imt 2*14,vec kverneland 2*14,brzi je po tome sto imt 558 koliko sam vidio slajfa,a 49-ka ide bez zastajkivanja i bas sam juce pricao stim vlasnikom 4911 i kaze da je 4911 navodno tezi od imt 558.
Kad bih kupovao msm da bi se za imt 558 opredelio.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nije to isti rang traktora ipak 558 ima 4 celindera i dosta jači motor no kak je zastario težak volan i loše kočnice mali ajnšlag moraš biti zaljubljen u njega da bi ga kupil .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
probao onaj ljepši 558, neznam, al to meni neodgovara, volan težak, kočnice slabije koče naprijed, u rikverc nešto bolje koči, druk ležaj se čuje, i to dosta, anlaser se čuje pri paljenju, ko da riba nešto, unutra kabina previše dignuta, neznam gdje bi s nogama,itd itd

uglavnom, nisam baš nešto zadovoljan sa viđenim....
 

Najnoviji postovi

Na vrh