• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Nisam, al taj je izgledao dosta očuvano, pa sam išao gledati.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Mislio sam općenito na 558 a ne samo na ovog. Možda koja druga marka bi mogla doć u obzir?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
gledao sam deutza 100 06 danas, nije loše, motor dosta dobar, mjenjač mastan.
to je traktor od 106ks pri 2500 obrtaja, ima bolji mjenjač od torpeda, al se bojim za djelove.

mislim da ću se ipak odlučiti za torpeda 7506, osrednji traktor, mislim da nema problema sa mjenjačem, ima servo, zračno hlađenje, za njega ima djelova ko za imt, pa što bude

plug sam također gledao, i najbolja opcija bi bio poljski plug unia 12"-14" sa 3 brazde, pa ću po potrebi jednu skinuti i orati sa 2x14, a za ugarenje mogu koristiti 3x12", ima i točak na sebi i još 2 nova raonika rezerve, te dobro crtalo, mislim da je bolji od imt-a, al neznatno skuplji, a još ako bude teška godina za oranje uvijek postoji opcija da s istim plugom orem i sa 2x12, u tom plugu imam 4 pluga
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
A sumnjam da češ colažu mjenat stalno, ali slažem se s tim da možeš skidat brazdu po potrebi
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Torpedo je kupljen, al uz njega sam dobio plug 756, 2008 godina, pa naa kraju neću uzeti taj poljski plug, orati ću za sada sa ovim, iako je mali za taj traktor
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Čestitke na kupovini i nek te dobro služi.
Plug je 2x12 i možda je malo mali za taj traktor al to ćeš tek vidjet kad kreneš u oranje kako će ić. Pošto tom plugu treba malo veća količina zemlje i malo veća brzina, barem ćeš dobro zaorat ostatke jer ćeš ga moć dublje spustit u zemlju.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
To i ja mislim, traktor neće biti opterečen, a imat ću dubinu i brzinu u oranju, al treba i računati da traktor nije novi, koliko da je dobar, nije nov, i nešto konja je pocrkalo :icon_pidu:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
172a7f771a9c5af1cbcbc9ccc2e5d86f.jpg


Prosim brzinski odgovor kolko l koncentriranog antifriza treba za sistem ove tice?

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Par dana pazi da ne procuri obično hoće kad antifriz otopi kamenac .
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
fala decki , al sad je prosla baba s kolacima...

em je pal mrak, em sam skuril alnaser,
em sam izvadio akumulator...

do proljeca, velki brat miruje...
a ako 4 l koncentrata nije dosta, morat cu pripremit karnistar 10 l, pa ispustit vodu na bloku
steta mi je sad bacit ovih 4 l antifriza

traktor je jucer dopeljan, mali IMT je sad u Našicama...
na ovoj grdosiji za sad sam nasal mane:

-alnaser je od 560, al je sad pustio beli dim...

-ne gasi mi se kontrolka, moram pogledat alternator

-koja debilcina smisli ovaj sistem - prednje staklo se otvara naprijed da bi mogo dignut haubu, a da bi mogo prednje staklo dignut, moras skinut auspuh, jer ga je nekto naderal ravno pred šajbu... genijalno

-prednji lijevi kotac kasni sa skretanjem... inace, volan se lako okrece...

-curi nafta na mjestu gdje šipka STOP ulazi u pvp pumpu

i to bi bilo to... inace, motor fino radi, vuce ko zbisal
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ak stavljaš omjer 50-50 imaš sigurno do -30,-35. Da imaš -20 unutra dosta je za naše krajeve, tak i tak se napravi kaša prije nego kaj baš jako zaledi. Meni ni u autu ni u oba traktora nije jači od - 20.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Josa, čestitke na novoj makini. Bolji odabir od onog kaj si htel uzeti :drink:

4 litre koncentrata ti je dosta i ako si ga nakon uljevanja uspel upaliti da izmješa netreba ispuštati.
Kabina je takva kakva je, ona mala kaj ti (ako nemaš zadnjeg stakla) kiša po leđima curi, ali je bolja nego nikakva. Čini mi se da je to od nečeg nasađeno gore.
Anlaser ako je zgorel rotor možda bolje zamjeniti drugim, ali to buš videl kad otvoriš, alternator istop tak, možda je samo regler.
Kaj se kotača tiče možda krajnik lufta ima.
PVP, ta gumica se doma zamjeni bez sidanja pumpe dole.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Antifriz se slaže u omjeru 50:50. Antifriz ne služi samo po zimi protiv smrzavanja nego i ljeti jer mu je vrelište nešto više, a i antikorozivan je. Ako je složen pravilno onda je to negdje - 37 do - 40.

A probleme s haubom ne bi imal da imaš auspuh dole kak je vjerojatno original i bilo
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,688
Opa Josa,sad budeš malo brži na cesti,čestitke na kupnji. :drink:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
A probleme s haubom ne bi imal da imaš auspuh dole kak je vjerojatno original i bilo

Ili grana od 560 kaj ima izlaz ravno tad auspuh ne smeta a hauba kak i na rakovici mora prednje staklo napred da se može otvoriti .
 

Najnoviji postovi

Na vrh