• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Kolega kupi odmah i brtvu za poklopac jer ce ti pustat i tu nafta kad ga vratis nazad..Tako je i meni bilo kad sam mijenjao gumice moro sam i tu malu brtvu jer je curilo pa sam dvaput skidao..pozz
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Treba pripaziti na kojem je položaju feder s gas polugice i na onoj poluokrugloj pločici (na svakom od toga ima tri rupe)

Točno imam tri pvp i na svakoj je drugačije zakopčano .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Piše ti na pločici pumpe kak mora biti.
To ti je onaj broj xxxxx/1...6/xxx
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Kolega kupi odmah i brtvu za poklopac jer ce ti pustat i tu nafta kad ga vratis nazad..Tako je i meni bilo kad sam mijenjao gumice moro sam i tu malu brtvu jer je curilo pa sam dvaput skidao..pozz

kaj to trazim u ducanu, set brtvi za poklopac pvp pumpe od 558?
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Ja sam ovdje u bosni i odnjeo sam samo staru gumicu i staru brtvu u trgovinu i tako kupio..Neznam dali se moze kupiti cijeli set..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Iste su ti na svim rotacijskim pumpama.
Najbolje je možda kupiti komplet: poklopac, osovinice i brtve.
Pitaj u Traktor Univerzalu u Sesvetama. Oni najvjerojatnije imaju.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
Več vidim u sebi kak budu živci delali kod slaganja :(rofl):
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
a ja vidin kag bu od muhinog "sam zamenis gumicu" to zavrsilo sa prepakiravanjem kod bos majstora... :(grin):

ok, da preformuliram pitanje, kak se menjaju ove dve gumice, od osovine STOP rucice i od osovine gasa? skida se poklopac ili ne?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Bit će dobro ak nebu trebalo poklopac mijenjat. Meni je sad bosch majstor stavil drugi jer su na starom rupe bile već lagano razlohane i nije se dalo sa gumicama dobro zadihtat. Netko prije je nagural silikona unutra pa je to nekak i držalo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
a ja vidin kag bu od muhinog "sam zamenis gumicu" to zavrsilo sa prepakiravanjem kod bos majstora... :(grin):

ok, da preformuliram pitanje, kak se menjaju ove dve gumice, od osovine STOP rucice i od osovine gasa? skida se poklopac ili ne?
1. Skineš poklopac
2. Izvučeš osovinice gasa i gašenja prema unutra
3. Zamijeniš gumice
4. Sastaviš obrnutim redom i postavljaš novu brtvu...



5. Ponoviš postupak 1...3
6. Tražiš novi poklopac
7. Sastaviš obrnutim redom i postavljaš novu brtvu...drugi put (Mane ima praf)

I ja sam imal sličnu situaciju. Tokarili smo i novi šlic za O-ring, postavili dva...i na kraju zamijenili poklopac.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Josa, ako buš brtvil pumpu po uputama koje se dobil unazad par prošlih strana bojim se da bu skuplja pita od tepsije i da buš usput nekaj strgal kod rastavljanja.

Ti lepo skoči u dučan i zatraži dva O-ringa za osovinu gasa i brtvu poklopca boš pumpe.
O-ring ti je 3 kune komad, a brtva oko 10 kuna.
Ako nema javi mi se pa ti bum ja to napakiral u kovertu i poslal na kučnu adresu , a ja ti bum dotle napisal i nacrtal slikovne upute kak da to bezbolno zamjeniš. Čim se kompa dočepam.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ajd ti to pošalji njemu sutra odmah ujutro i to preporučeno, tak da mu u petak možda i dođe. Planiram do njega u subotu pa ak bu do tad i upute gotove možda mu to još i zamjenim. Ustvari pitat ću ja sutra tu u trgovini blizu mene, možda oni imaju te brtve.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Aeee ti se traži! :)
Muha salji IBAN i sve to kaj treba na PP, pa ti posaljem lovu

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Kaj ti je ti IBAN i lova???
Ako nema kod vas onda mi treba samo tvoja adresa.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Trebalo bi bit ako je rotaciona u pitanju jer su isti motori.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Kaj ti je ti IBAN i lova???
Ako nema kod vas onda mi treba samo tvoja adresa.


Uh, što se sad pravimo fini :(blush):

A kako je bilo kad sam ja češnjak slao? :icon_mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh