• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kak je ta pvp poznata da hoće zaštekat ventil pa nemože upaliti često je znal kod skidanja poklopca ispasti feder pa su te kolege dobro savjetovale . A budući da ima nekolilo tipova regulatora bitno je da se feder zakopča gdje je bio inače pun k,,,,, problema . Naročito ako nema pločice na pumpi .
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Heh, sinoc rodendan... Neko loše vino bilo, spavao do ručka...
Još nisam doma ću probat na mobitel napisat...

Dakle, gumice uspješno zamijenjene, čak sam i sim 80 mast nabavio :)

Što se tiče struje, sutra mi dolaze alnaser i alternator. Dijagnoza je bila, alternator je malo punio malo nije, pa im je vjerojatno to smrdalo akumulator... Pa su ga duže verglali i tako to, pa je automat na alnaseru bio nacet. Kad sam ga ja probao upalit po hladnom vremenu, skurio se automat do kraja, sve se rastopilo... Sam alnaser je u redu.

Tako da ćemo tek u ponedjeljak vidit kaj smo napravili

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
T-rex je upalil!
Ok, sad sam vidio kak izgleda odzracivanje roto pumpe, i kolko muke dok ju nateras da kresne... Majko Isusova... Klipna je mila majka...

Mane je izceprkal možebitni najveći i najsitniji problem cele ove price... Žica na kontakt bravi je malo držala, malo nije, il tak nekak... Sve je to poriktano, alnaser vitla ko lud, T-rex krese na zub bez grijaca, to je to...

Još imam nekih sitnica za porjesavat, o tome kasnije...

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,297
Čestitke dečki na obavljenom poslu.
Nije neka frka ni roto pumpu odzračiti samo treba sav zrak iz nje (na oba šarafiča) istjerati i lajtunge na dizama popustiti.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Heheeee da, sam treba doc ključem do lajtunga...

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,297
Nevidim gde je problem, rezervar?
Upotrijebi okasto viličasti ključ 19 na način da viličastu stranu staviš na maticu, a u okastom dijelu si pripomogneš šerafcigerom.
Te lajtunge netreba stezati ko sivonja, naročito ako imaju pločicu između matice i glavice.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ajd na prvom cilindru se još i da nekak, ostala tri baš i ne bez skidanja rezervara.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Najčešće je dovoljno na jednom...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Tak je na kraju i bilo, na prvom smo malo popustili lajtung i onda je kresnul.
Malo me muči kvačilo na njemu, mekano je ko na autu a visoko hvata. Prelaz na drugi stupanj se uopće ne osjeća. Nisam vidio jel kardan vrti stalno kad se uključi ili stane kad do kraja stisnem kvačilo jer je ona zaštita stavljena na njega a nije mi se dalo po mraku šerafat oko toga. Čak onak na prvu mi se čini da kardan možda nije ni korišten uopće.

E da, ova kabina gore je po meni čista katastrofa. Ja koji imam 1.87 visine nevidim k..ca van, prednje kotače isto nevidim kroz one mini prozorčiće i da je moj ja bi ju odma dole skinul.
 
Posljednje uređivanje:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Treba drugi stupanj naštelovati od ispod kroz otvor a normalno je da je lagana pedala, tako je i na susjedovom a nikad ne proklizava. Samo spustiš nogu.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
kolko ja znam, sad vec deda ( 78 godina ), nije ni koristio kardan, ako je, to je bilo svega par puta...
ne kuzim samo logiku one poluge od kvacila, vjerojatno je zbog poluge tako mekano,
pa me zanima jel netko direkt stavio papučicu, ko kaj je na 539, jel onda pretesko stiskat?

kako smo zbok skidanja poklopca pvp-a skinuli i filter goriva, jeb ga, sad slini na njemu, i to dosta, tako da mi ne gine zamjena istog... i toplo se nadam, da ne bu opet zraka poteglo,. mane nesto objasnjaval kako to ide, al najbolje da demonstrira , pa cemo lakse zapamtit :icon_rolleyes: :icon_lol: - nek dodje sam pogledat, ko i sinoc :icon_biggrin:

uglavnom dobro da je dosal, iskrili smo i ja i traktor... par puta...

sad mi jos ostaje za resit prednji levi kotac, doci ce mehanicar pogledat kaj je, jel kajla ili kaj drugo...

i to je to, u subotu bi mogao pasti probni transport, ostalo mi neko granje na livadi i u sumi :biggrin:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Mislim da ćeš zamjenu filtera morat sam odradit, prije petka neću stić sigurno do tebe a upitno dal ću i tada imat vremena.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Naravno da se opet odzračuje nakon zamjene filtra goriva :)

Trik je u paljenju na šlep. Onda nema odzračivanja :D:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
:icon_evil: kaj os rec, da vino ne valja?!
il se zeni ne dopada kakav se vratis kuci :icon_rofl:

ma bum ja to nekako, kaj , samo rezervar treba malo raspustit,
zato kaj moram promijenit onaj seraf, vrag zna jel ga imaju u ducanu,,,

samo da ponovim gradivo, gumice kod filtera forica se ne mazu sa sim 80 ili necim drugim?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Samo ne vrijedi za travu kotači idu smik a nemožeš pomoč anlaserom ak ima leer šalter . Jednog smo palili na šlep zimi u KŽ na željezničkoj , u prolječe ga gazda prodal i rekel :x:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Naravno da se opet odzračuje nakon zamjene filtra goriva :)

Trik je u paljenju na šlep. Onda nema odzračivanja :D:

opet odzracivat?! :(doh):

a ne ne, ja to fino pobrisat i zamotat duck tejpom, ne bum ja opet prtljal sa odzracivanjem
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Nećeš ti sa nikakvim duck tejpom to spriječit. Taj šeraf za silu još može poslužit.
Vino je dobro al kad smućkaš iz više bačvi onda baš i nije :-B

Imam neke stvari za odradit ovaj tjedan a i jedan dan sam bejbisiter popodne. Za vikend je kolinje, tak da...
Imam još i nekakvog U-355 sa poriktat al nemam vremena, jedva sam i to odgodil za drugi tjedan.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,691
Vino je dobro al kad smućkaš iz više bačvi onda baš i nije :-B .

Pa ako si išal od bačve do bačve niš čudno da te žena gledala popreko.:icon_rofl:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
425b596ea063557514a2f7384a40ded7.jpg


Sad moram malo pribremzat sa trosenjem,
Jer dinosaur je doma...

Al bik ju ebal, kak je ta šumska kabina klaustrofobicna, čim se dobijem financijski, ta ide na njuskalo, i tražim Orašje kabinu, onu širu...

I dobro mane veli, ne znamo kak je deda 35 let vozil taj traktor, to se nis ne vidi iz njega

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh