• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,303
Ne diraj tu pumpu dok god pali i motor ravnomjerno radi.
Radije preštelaj ventile i usput daj ispitati ili poštelati dize.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Sad kad je hladno, moram palit grijacem. Kad motor prvi put uhvati, kasnije svako paljenje pali "na zub"

Unler gasu zna zakasljat, ili preskočit, možda bi to mane stručnije opisal... Uglavnom, pod gasom radi ravnomjerno

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,303
To kašljucanje je najvjerojatnije do dize.
To kaj ga treba prigrijati je normalno za taj motor.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Zna se tu i tamo malo zaletit, nešto slično ko na 533 kad je membrana loša.
Ja za sad tu ne bi niš diral, nek odradi još sljedeću godinu pa onda vidit šta dalje. Pošto @josix radi oko 60 rh to bu još dugo tak moglo vozit.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kašljucati može i ako malo propušta grijač , ako pušta jače onda kod prvog paljenja hoče lupkati i zaletavati se oko 3 sekunde kod mog kuma je 558 loše palil prvi put od kad je kupljen . Kad su radili generalku našli su uzrok fulan kanal za kajlu na radilici .
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Bio mehaničar, jedna dizna sigurno ne radi kak treba, a najvjerojatnije dvije... Ili možda vuče kroz grijač...

Brava za paljenje ne valja, u potrazi sam za onom na povlačenje od deutz-a...

Nikako da dodjem do kompa pa da malo opisem kak mi je ovaj traktor ko mercedes, i kak pici u brdo ko zbisal....
Al evo u kratko, to je sad to... Prezadovoljan sam... Jučer sam pobrao granjevinu što mi je ostala razbacana po livadi i na rubu šume...

832223e15110b950ae30f1461eb372bd.jpg


34fdbb15b4a5ccb112af8d7f2df71dcf.jpg


3301e56e63d09dc90e9ca7e60ecd5039.jpg


Prikolica definitivno bolje paše ovak, većem traktoru...

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,371
Josix jel mogu znati odakle je traktor kupljen pošto je i kod nas takav jedan na prodaju s tom ružnom kabinom :)
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Ne, nije to taj :)
Ovog je deda kupio 79.
Deda sad ima 78 godina, i teško mu ga sad vozit...
Instalacije su original na njemu, od struje, zato me i sve po malo zajebava al resim to.

Getriba i hidraulika su odlični traktor je bio orač, kardan nije ni korišten, nema tragova habanja... Motor je odlične kompresije, ali sjebane su dizne najvjerojatnije

Limarija je Bože slobodi, al i to cu jednog dana resit...

Registracija mi je na mom 533 bila, i sad je na ovom, KA 855 ,
Veli mi brat da sam se od početka sjebal i kupil krivi traktor...
Tablicu procitaj s desna na lijevo .... [emoji23] [emoji23] [emoji23]

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,371
558-ak :)

Suđeno ti je da ga imaš, jel jako težak na volanu? Od kuma mi je podosta težak pa pitam
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Volan je priča za sebe... Općenito težak je za vozit jer je glomazan, ima mali ajnšlag, i očito ima neku redukciju u glavi volana treba puno krugova izmotat da dodje kotač u krajnji položaj... Ja ga na mjestu mogu motat, al treba muški okretati... U vožnji se lagano skreće

Trenutačno, zapravo i ne mogu komentirat skretanje jer imam problem sa prednjem lijevim kotačim, poderalo se mjesto gdje se šelna poprečne šipke steže za osovinu kotača, možda sam pobrkao dijelove al eto, oso sad poslikat

3b45a1fa57bf51ce03202e37013c256e.jpg


Kad motam volan, desni kotač odmah reagira, lijevi kasnije

Mehaničar mi reko da izvadim seraf, sa fleksom razrezem spoj, da ga prosirim, pa na novo stegnem... Jer šelna je do kraja stegnuta, al ne drži...

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako je loš dosjed kajle malo popustiš šaraf i bušilicom napraviš okrugli dosjed staviš okrugli komad umjesto kajle stegneš i neće biti lufta .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,303
I usput stavi novu kajlu ako ova ima lufta, a vjerujem da ima.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Recem frendu bravaru ovaj savjet, pa ćemo to valjda resit. Ja mislim da sam vas skuzil,al ne bum sam eksperimentiral

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Nevalja okrugla kajla.
Postavi novu kajlu.
Ak ti je brat meštar, nek da popraviti kako nut.
S okruglom kajlom se popravlja za prodaju:)
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
attachment.php


jel ima netko shemu na koji pin ide koja zica?
ovo je prekidac paljenja za torpedo deutz
prvi zub grijac, do kraja kad se potegne je paljenje
 

Prilozi

  • prekidac paljenja td.jpg
    prekidac paljenja td.jpg
    2.7 KB · Pregleda: 544

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Provjeri Ohm metrom ili zujalicom.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nevalja okrugla kajla.


ZJ imam okruglu kajlu na Atlasu BJ 1960 . za 55 godina je namatal tisuče prikolica i nema lufta tak da se i ne slažem sa tvojim mišljenjem . Na jednom Dajcu 60 ks (Torpedo) isto sam napravil okruglu kajlu i nije bilo više problema a postupak više nego jednostavan .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Da je to trajno rješenje, to bi sigurno tvornice radile.
Slažem se da je to nužno zlo, koje se doma može jeftino napraviti.
Ak' postoji šelna, onda bu još i trajalo, a ako je nema...pomoz' Bože.
 

Najnoviji postovi

Na vrh