• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Spona ima šaraf kojim ga stežeš za bolcn pa samim tim glumi šelnu i mora biti dobro a ne nužno zlo pa ako je takav sistem i nužno zlo i izdržal 55 godina rada i nema lufta po meni je to odlično "nužno zlo" .
 

Joco131

Novi član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
12
Pozdrav ekipa!
Ovak trebal bi na svom 558 skinut boš pumpu i dize..pumpu moram nosit na reparaciju jer je u grdoj banani...traktor skroz neravnomjerno radi..ler je dosta povišen,a nekad mu se dogodi i da krepa..a usput i dizne prepakiram..pošto sigurno i one nisu u bajnom stanju pošto ujutro na hladno grdo "kašlje"..
Pa sad ja vas pitam..kolko je zajebano skinut pumpu i dizne da to mogu odnjet majstoru da riješi i dali moram paziti na nekakve oznake?...:(smirk):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,303
Pumpa ima na sebi crtu koja bi se trebala poklapati sa crtom na kučištu razvoda.
Ako nema, ili ju ne vidiš, zabilježi da staviš na isto mjesto. Naravno, pod predpostavkom da nije prije netko skidal pa krivo postavil. Mada i to se kasnije može malo prištelati.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
hm, teoretski, jel moguce da je kajla dobra a da nekaj drugo ne valja?
sinoc sam raskupusil to dole, kajla mi ne izgleda poderano
al kak je bil mrak i 2 stupnja vani, odustal sam od dalnjeg istrazivanja...

i da, most pliva na sve strane, piksi ocito ni nema......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,303
Moguče da se i osovina rukavca pojela pa se neda stegnuti.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Ja sumnjam na to
Sutra ću po danu to bolje pogledat, kupio novu sajbu za flex, ako je to rasirim zazor na rukavcu i stegnem jače

Jer kajla mi stvarno izgleda neoštećena

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,303
Radije skroji od nekog tankog lima (naprimjer konzerva) pa ubaci nego da piliš sponu.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
c3cc31d149f6502f5c31e6096b572e85.jpg


Bio kod kovača, veli da je poderalo i kajlu i osovinu ak mi napravi novu kajlu,i nju će pojest.

Vraćam sve na traktor da ga mogu maknut iz dvorišta, pa dok ne smislim kaj i kako , bu stajalo tak



Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Kajl-nut izgleda dobro.
Navarite ove poderane rukavce sa CO2 i na drehbanku ih daj obraditi na mjeru. Nije to nikaj strašno.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
It's alive !!

Brava od torpeda ugradjena kresnuo iz druge... Alnaser vrti zivo zivo!

U biti, najbitnije je znat koji broj je za kontakt, ostalo se lako ispita, i brava složena kak se spada...

Puno je praktičnija od ključa

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
moje prvo oranje u zivotu

5c90498da7e6aa4652de6b1d0c224c83.jpg

b3e6af93d181be1ff8b1c6fcfee006d4.jpg
21f9f35aec37eaa6b0cf5cbb9b440261.jpg


na plugu pise IMT 571 - original siva boja - kakav je to plug?
i molio bih ko zna informaciju, u kojoj brzini i na kolko okretaja je najpametnije orat?
ili to ovisi o vise faktora...

plug mi je nastelao vlasnik...

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Prastari IMT-ov plug. Kvaliteta sigurno bolja od današnjih, a i ne izgleda poderan.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
i da...
hm... ne znam kak se zove ona polukuglica u ruci hidraulike,
koja nosi plug... presiroka mi je, pa nije stao osigurac,
nego smo morali ovaj caval nabit...

jel se smije pobrusit malo ta kuglica ? nece ispadat van onda ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Kolika je rupa na kugli? Trebala bi biti ø29.
Koliko se sjećam, na IMT plugu je dovoljno postaviti reducir piksu ø29/ø22, pa se onda automatski produži klin, tak da idu kugle kat. 2.
Isto tak i na desnoj strani.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
frend ore sa 533, jel ta piks "stavi-skini" , il kad ju nabijes, onda je to to?
jer gruntamo kako bi samo nove klinove napravili, duze malo... pol centimetra fali da uguram osigurac

na 558 je rupa kugle sigurno oko 3cm
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Moreš desnoga, ali nemreš lijevoga.
Ove pikse su stavi-skini- izgubi :D:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
1. brzina i oko 1500-1600 okr./min i nemaš brige. Ovo kolko vidim nije neka preteška zemlja tako da nemaš bojazni da neće ić.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
frend ore sa 533, jel ta piks "stavi-skini" , il kad ju nabijes, onda je to to?
jer gruntamo kako bi samo nove klinove napravili, duze malo... pol centimetra fali da uguram osigurac

na 558 je rupa kugle sigurno oko 3cm

pikse napraviš malo da budu na knap i nabiješ ih gore i na kraju malo pripikneš var da ne bi slučajno ispale
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Mi ih koristimo i skidaju se. Nosimo ih sa sobom (na traktoru), a kad mijenjamo ili posuđujemo priključke od nekoga, postavimo ih po potrebi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh