• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Traktor s takvom kabinom se ne vozi trijezan, jer se nikaj ne vidi iz nje.
Kad si malo popiješ, onda ti to ne smeta :D:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Pa ako si išal od bačve do bačve niš čudno da te žena gledala popreko.:icon_rofl:
Nisam, ja sam sjedil na jednom mjestu u sredini a oko mene bačve, a domaćin svaki put iz druge bačve toči [emoji12].
Žena se samo slatko smije jer sam i ja vesel, pa kak da onda ona bude tužna.

Traktor s takvom kabinom se ne vozi trijezan, jer se nikaj ne vidi iz nje.
Kad si malo popiješ, onda ti to ne smeta :D:
Treba ugradit periskop da bi mogal normalno vozit [emoji2]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Treba ugradit periskop da bi mogal normalno vozit [emoji2]
Ma ne, otpreš prednju šajbu.
U tu kabinu ne curi ionak samo dok stoji na mjestu.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ma nije šajba mutna pa da ju moram otvarat, ima previše lima a samim time i mrtvih kuteva, zbog toga je jako nepregledna.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Ma ne, otpreš prednju šajbu.
U tu kabinu ne curi ionak samo dok stoji na mjestu.

hm... da... i o tom bi se dalo raspravljat kak ne curi...
poslije kise, ja krenem u rikverc, i od nekud mi sleti voda ispred volana...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Znam. Bilo je takvih kabina pri nama. Zato velim da moraš otpreti prednju šajbu da nekad malo vidiša van.
A još trebaš i deti panj pod guzicu da nekaj vidiš prek volana, jer se sedi v grabi...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Ja se pitam da li je taj gospodin što je konstruirao ovu kabinu ikada sjeo da vidi kako je u njoj, i pogledao malo iz daljeg da vidi koliko je to ružno. Ovo isto mislim za ruske traktore.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Ja se pitam da li je taj gospodin što je konstruirao ovu kabinu ikada sjeo da vidi kako je u njoj, i pogledao malo iz daljeg da vidi koliko je to ružno. Ovo isto mislim za ruske traktore.

nesto slicno je moja mater kroz suze rekla, kak je onaj mali bil lepi,
a ovaj grozno ruzno izgleda :icon_rofl:

a sjedalo je u najmanju ruku tragikomedija, tako da cu to resit ko na malom fercu,
duzi serafi, komad pravokutne cevi, dve rupe, i podignem zic za 10 cm
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
I onda ti budu noge prekratke :D:
Prepravi onda i pedale da budu kao na 560, s normalnim podom.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
onda ce noge bit taman, ovako su mi previse skvrcene, bas se prenisko sjedi,
kvacilo mi je na uzas poziciji, em trebam visoko nogu dignut, em je vise ko pod guzicom pedala, uzas jedan...

sam da uhvatim ko ima 560 pa da vidim kak je to tamo slozeno
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Mislim sam na starog 560, ili na novi 549, koji imaju pedale iz poda.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Josix...a zakaj odšerafljivaš lajtung pod rezeravarom na dizni??

Pa odšerafi ga na samoj boš pumpi i odzračiš ga :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
A-a.
Ostaje zrak u cijevi do dize i nikaj od odzračivanja.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Slažem se sa ŠANANOM ja isto odšarafim na glavi pumpe jedan lajtung i palim bez problema a namjenjal sem se pumpi i uvijek samo jedan odšarafim .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,297
Slažem se s ostatkom ekipe, bitno je iz glave zrak izbaciti, dalje ona sama (ako je dobra) odradi guranje kroz lajtunge i dize.

@ Josa, kod zamjene filtera goriva samu pumu ne treba odzračivati, dovoljno je samo filtere odzračiti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Dečki, imate krivo.
Problem CAV roto pumpi je taj kaj nemaju nepovratnih ventila iza glave prema dizama, već im dize služe kao nepovratni ventili. Zato smeta zrak u cijevima, jer se ponaša kao feder i vraća gorivo iz glave.
Količina preostalog zraka mora biti mala da bi se glava dala odzračiti u razumnom vremenu.

To kaj dize služe kao nepovratni ventili vam je ujedno objašnjenje zakaj motor ne radi dobro ak jedna doza ne valja.

Na kasnijim modelima roto pumpi taj je problem otklonjen, pa ih je zato dovoljno samo verglati da bi se odzračile.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ajd da opišem postupak odzračivanja kod 558.
Pumpa složena i prek ac pumpe nadrukano gorivo i odzračeno kolko se moglo. Kad je stigo alnaser još sam odzračio na pumpi na ona dva vijka, otpustio lajtunge na pumpi i tu je bacilo još malo zraka. Međutim traktor nije bacao ni malo dima a kamoli da bi pokazao znakove života, kad je na prvom cilindru otpušten lajtung i tu je bacio malo zraka i kad sam ga zategnuo onda je počeo davat znakove života. Nakon dva kraća verglanja je kresnuo.
Pošto je skoro ista pumpa i na mom U 445, bez otpuštanja lajtunga na diznama nema šanse da upali. Mogu ga odzračivat na svim drugim mjestima al upalit neće preko alnasera. Prije ću ispraznit akumulator.
Sad kad je pumpa bila na reparaciji odzračio sam sve prek ac pumpe, na kraju sam otpustio lajtunge i na dva kraća verglanja je kresnuo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,297
Grešiš ZJ, ja bi tvog štorka kurblal na opisani način ali znam da bi tebi bilo teško kad bi se iz anlasera počelo dimiti pa sam odabral lakši način.
Nemaš pojma kak je lepo čuti pumu koja štekče kad počne pumpati.



Recimo takve pumpe na automobilima netreba uopče odzračivati ali joj je puno lakše kad ju nacicaš na povrat
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Po ovoj priči i pumpa mi je zrela za reparaciju?

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh