• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Pa dobro reko sam da je vrelište nešto više, ne da je duplo više. To ispada negdje do 108 - 110 stupnjeva.

Taj auspuh gore je dobar samo zato kaj ti ne dimi f gubec kad nekaj prikapcaš iza, u svim drugim situacijama samo smeta, bar meni
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ne znam zašto je pravi omjer jedino 50:50, na stare mašine je po meni bolje stavit malo slabiju mješavinu da ne nastradaju brtve. U našim krajevima su temp. ispod -20 prava rijetkost tako da bojazni od smrzavanja nema ak imaš u njemu -20,-25 jačinu antifriza.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Josa, čestitke na novoj makini. Bolji odabir od onog kaj si htel uzeti :drink:

4 litre koncentrata ti je dosta i ako si ga nakon uljevanja uspel upaliti da izmješa netreba ispuštati.
Kabina je takva kakva je, ona mala kaj ti (ako nemaš zadnjeg stakla) kiša po leđima curi, ali je bolja nego nikakva. Čini mi se da je to od nečeg nasađeno gore.
Anlaser ako je zgorel rotor možda bolje zamjeniti drugim, ali to buš videl kad otvoriš, alternator istop tak, možda je samo regler.
Kaj se kotača tiče možda krajnik lufta ima.
PVP, ta gumica se doma zamjeni bez sidanja pumpe dole.

Hvala Čovik! ono o cemu smo pricali, ipak je prevagnulo, i ovako sam se odlucio...
lako za kabinu, tu se da cuda napravit :)

ovako, dopodne sam palio traktor nakon ispustanja vode, iz kilera, i iz bloka, ulio sam 4 l koncentrata, sve pozatvarao. isao sam palit traktor, grijac 10 sekundi, paljenje 10 sekundi verglanja, nista... 10 sekundi grijanje, 15 sekundi verglanja, jer je ko malo zavatil, al nije upalil, i onda sam skuzio da se pusi s kontra strane od auspuha, a i smrdjelo je po topljenoj plastici... kum (automehanicar) pocel vikat da stanem... nakon malo puhanja u alnaser, kljucem smo dotegnuli kablove, iz nekog razloga, matice su bile otpustene malo... probali smo jos jednom paljenje, nakon dotezanja, alnaser je osjetno zivlje vrtil, al je onda sta... i na svaki pokusaj paljenja, culo se samo TK,,,, TK,,,,

reko, umro, to je to...

ni mi vrag dal mira, nakon sat i po, ako ne i dva, ja osal do traktora, grijac drzal 30 sekundi, okrenem, i sotona sastavi

jedno pola sat je radio traktor, vozao se po podrumima po ulici od susjeda jer jos nemam tablicu pa ni sigurno na glavnu cestu, i onda sam u zadnjih deset minuta primjetio da mi tinja kontakt zarulja, pa makar i do kraja odvrnuo gas... kad sam sparkirao traktor, idem ga probat upalit, nema vise ni TK... nista, mrtvo... izvadio akumulator, kupljen prije dva tjedna, ono oko na njemu svetli zeleno... tak sam ostavio traktor... sad cu vidit kaj dalje
 
Posljednje uređivanje:

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
A probleme s haubom ne bi imal da imaš auspuh dole kak je vjerojatno original i bilo

ja traktorom vozim grožđe par puta u godini, i da je bilo koji traktor sa auspuhom otraga, to bi prvo islo na rezanje, i prepravljanje, tako da ta opcija ne dolazi u obzir

Opa Josa,sad budeš malo brži na cesti,čestitke na kupnji. :drink:

aeee zemljace!! :drink: hehe, da, malo... ovo leti :)

Ili grana od 560 kaj ima izlaz ravno tad auspuh ne smeta a hauba kak i na rakovici mora prednje staklo napred da se može otvoriti .

ima kakva slika, kako to izgleda kad grana ide ravno?
jer dio grane , i auspuh ide na prepravku, nema teorija da to bude ovako islo...

sad mi je zapravo jasnio zakaj sam na internetu videl slike 558 sa dve rupe na haubi... sad kad sam vidio raspored, tocno se poklapa, jedna rupa je za cep od tanka goriva, a druga za cep od kilera... bum ja to vec poresaval jednog dana... al sistem je kretenski, i inzinjer ak ni vec umro, treba mu dat otkaz
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
558 na ovim temperaturama bi moral paliti bez grijanja
ne znam ja kak to pali ili ne, al neki klinac ne valja, bum saznal kasnije kaj...
znam samo da su bila 2 stupnja, i zato sam malo grijaca kefnul, al kasnije je ispalo da mi od pocetka alnaser preljeno vrti... i to zbog ne stegnutih kablova... kak su se odtegnuli, ne znam, čiča ga je na zub upalil

mada, bilo je 12 stupnjeva tam u Našicama

inace, alnaser je od 560
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Takav novi anlaser ti košta oko 1000 - 1200 kuna, kak di. Ne znam kolko je slaganje i jel se isplati. Kad sam ja na svojem 558 napravil generalku više ga anlaser nije mogel vrtiti, valjda zato jer se kompresija pojavila :biggrin: Imal sam gore original anlaser za koji je koplet uređivanje nekih 800 kuna barem. A znal sam ako ne napravim sve da mi bude za kratko vreme nekaj krepalo pa bum jedno po jedno menjal. Onda sam se odlucil za novi i taj vrti kaj besni
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Hehehe, evo vam sad stručan opis :)

Na alnaseru onaj crni valjak na koji se spajaju kleme, tamo se pušilo...

Ne sam stator rotor... Neg to nekaj malo crno iznad motorica...

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kolega cestitke na prinovi nek dugo sluzi a sitnice sad kroz zimu ces pomalo rijesit sad ces bit glavni kad odes u sumu:(happy)::(happy):
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kod nas kažemo automat. Može se dimiti ako je slab spoj na njemu i ako vuče više struje nego što treba

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
19104e768e8b487cfedcdc46ed4446b9.jpg


E ok, to malo crno gov*o se jako pušilo i kad sam prestal verglat,automat jel...

Jel moguće da je on prošal pa kad okrenem ključ, alnaser nis ne napravi...?

Fala kolega Bučo!
Točno tako, sad ni za glavu, do proljeća ja sve po malo sriktam... A kasnije ima da se sija ko moj bivši mali srbo... Ak nis, sad bar imam original nosač za utege, a utega je sad 8, hehehe, 4 mogu i otraga nakacit za bolji grip [emoji23] [emoji23] [emoji23]

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Naravno da može biti ali on u pravilu rijetko odlazi tako da ti nebi preporučio da ga mijenjaš na blef. Nađi nekog ko se razumije, neki električar na održavanju u kakvoj firmi ili autoelektričar ako ga nebi sam otvarao.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Slobodno ti njega raskopaj ocisti i par kapi ulja na njega stavi i malo feder unutra rastegni pa vidi kak bude onda se ponaso!!
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Resit će se, glavno da je orao sletio u dvorisce kak bi jedan nas član, moj pajdo sugradjanin reko [emoji23] [emoji23]

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ea91dfcb31997fb5e88dd3d01714ebdf.jpg


ovaj poklopac gore na pumpi se skida ili ne?
svaki dan dodjem po mraku doma, pa nisam sve detaljno pregledao
kupit cu nekako kroz tjedan gumicu, ili gumice, pa zamjenit da ne slini nafta
kak se vadi ova sipka za gasenje motora?

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Skida se poklopac al ne znam kolko ti je to pametno sam delat
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Skida se na ova dva srednja šarafa. Najprije skineš polugice a onad...pomoz' Bože.
Treba pripaziti na kojem je položaju feder s gas polugice i na onoj poluokrugloj pločici (na svakom od toga ima tri rupe).
Pripazi na stezanju poklopca, da ti nebi curilo poslije na njemu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh