• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
A koliko si ti to Zetora (i traktora općenito) probao pa znaš da ne vrijedi?
Na stranu dobar ili loš,ja nemam ništa protiv 558,ali ne možeš traktore uspoređivati samo po konjaži,i tvrditi da ako se traktor od npr. 50ks može nabaviti za 20 000kn,da nijedan drugi traktor te snage na svijetu ne vrijedi više.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Odkud ce traktor izrađen od 85 vrijedit od 60 konja vrijedit 50000 kn .
To se kosi s zdravim razumom i samo bi budala da da te novce za rasturen stroj.
Probo dovoljno dva zetora i dosta možda ove proksime što vrijedi .
Al ovo staro za te novce nula bodova.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kolege tema je 558 a bogec je oldtajmer i umrla mu mama (tvornica ) tak da je dobar za svoje godine no baš i nije za današnje uvjete a kome se sviđa neka mu bude ja ga više nemam i nebi ga poželjel imati pa da košta i 5 000 kn . Ne velim da ne valja nego da ne vrijedi jer malo veči popravak premašuje pola njegove vrijednosti . Mali probo dva a ja bar 100 zetora mogu biti po tebi bedast ali još imam dva stara zetora 3511 s i 6945 i da ne mrzim IMT imam 560 (kupljen nakon 558 i po meni daleko bolji traktor) .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Željko po čem je bolji od 558?
Malo mekše kočnice (dok rade) i teže zadnje felge? 558 bar na oko ljepše izgleda, a 560 izgleda kak napuhnuta bačva :D:
I jedan i drugi su manje okretni od Universala dupljaka (da ih ne uspoređujem baš sa Zetorom).
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ima sporiji mjenjač od 560 i dosta je slabiji u brazdi od 560. Na frezi je bolji od 560 jer brže vrti a ide sporije, dok je slabiji na vitlu. Ima nedostataka i vrlina ali svatko nešto preferira.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ ak si vozil oba netreba ti ništ reči meni je 560(novi tip hidr volan) ljepši toćno mali anšlag ali napred natrag au sekundi smotaš volan Univerzal zbog pomočnog volana i 6 krajnika sranje kad dobi lufta a i sjediš kaj u ruskom tenku sve je nekaj skučeno i nespretno gas , ručica hidraulike itd dobar motor i sinkroni .
 

tomo07

Novi član
Tu od
14 Svi 2015
Poruka
12
Pozdrav.

Imam problema sa izbacivanjem ručice mjenjača iz druge brzine i iz rikverca na IMT-u 558.
Ručica jednostavno neće ostati u gornjem položaju i moram ju stalno nogom pridržavati.
Da li je tko imao takav problem ili ako ima tko rješenje za to?
Da li je problem samo u ručici ili to ima kakve veze sa getribom?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Onaj klik bi se trebao čuti kad ubaciš u brzinu. Možda su samo opruge od vilica popustile.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Moralo bi biti da su opruge oslabile ili čak popucale a i oni klinčići su se zaoblili sigurno.
 

tomo07

Novi član
Tu od
14 Svi 2015
Poruka
12
Hvala na odgovoru.

Znači, ostaje mi da, kad bude vremena, demontiram ručice i provjerim o čemu je točno problem.
Da li je problem zamjeniti opruge i klinove?
Dal možda treba posebno na nešto pripaziti?
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Ne trebas dirati ručice,treba skinuti poklopac mjenjača,odnosno podići ga odvojiti od mjenjača.On svojim prednjim obodom zatvara 3 rupe u kojima su opruge i ujedno ih pritiska prema dole.
 

tomo07

Novi član
Tu od
14 Svi 2015
Poruka
12
Malo sam gledao po netu.

To bi trebalo biti to na slici zaokruženo?

attachment.php


To je sa IMT-a 533 ali mislim da je isto.
 

Prilozi

  • imt-533-mjenjac-slika-46921913.jpg
    imt-533-mjenjac-slika-46921913.jpg
    41.4 KB · Pregleda: 4,271

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
To je to o čemu su ti kolege pričali. Tu se nalaze utvrđivači i opruge koji su najvjerojatnije tvoj problem.
Usput kad bu poklopac dole provjeri ove utore označene zelenom strelicom da nisu poderani i probaj da se nisu popustili ovi šarafiči.
Ušaltaj da bi provjeril dali zupčanici imaju puni zahvat.

 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ae, kolko sam shvato nakon citanja ove teme i teme o malcima 533/539,
zadnji kraj im je isti?

razmak rupa na difu sa donje strane je isti?
pitam zbog plocevine na koju ide donja kuka...
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
914
Moj expriment sa stavljanjem motora sa rakovice 65 je uspjesan osim par stvari npr mjetenje temperature je izvedeno na struju a u rupu za termometar na glavi ne pase navoj od klasicnog na zivu ostalo sve pase
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Taj problem sam imao i ja na 560 pa mi je tokar malo prešao navoj i no problem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh