• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Da bi IMT 558 pa na dalje dobro kočio, treba cijelo kučište kočnica dobro očistiti i oprati zamjeniti semeringe, kupiti adekvatne lamele da je luft između diska i njih što manji i ako je disk pohaban valjalo bi ga otokariti.. Ja sam na moje dodao dodatnu oprugu po disku tako da vjerujem da to pomaže isto kod vraćanja diskova, ali tu je najvažnija stvar da su kuglice nove i da se ispoliraju sjedišta kuglica do glatkoga da ne može cvikati kuglica u utoru.
Meni je samo žao što kada sam radio kočnice na 567 sam ugradio relativno tanke lamele i stoga nisam zadovoljan kočenjem, inače su kočnice zadovoljavajuće.
 

Pero

Član
Tu od
24 Lis 2019
Poruka
40
Pozdrav imam imt 558 i nece da orima gasa posve sporo prima mjenjao sam AC pumpu nisio bosisti pumpu i dizne odma nastelovali ventile i opet traktor isto radi nzm vise sta mu moze biti ako iko zna mozeli mi pomoci
 

Vukk

Član
Tu od
2 Svi 2019
Poruka
44
Evo moga generalno sređenoga u kombinaciji sa rikom rasipačem.
VBWXY4.jpg

r67j9X.jpg
Odlicno sredjen,zanima me promjer tacan tvoji guma ako mi mozes reci,i koje su bile fabricke? Srdacan pozdrav
 

Pero

Član
Tu od
24 Lis 2019
Poruka
40
Pozdrav.
Mozete mi pomoci traktor mi slabo vuce ne prima gasa dali bi bio bolji kad bi osvjezio motor?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Kreče se od provjere ventila, podešavanja diza pa onda provjera i remont boš pumpe, a ako ništ od navedenog ne oživi makinu onda se ide osvježavati motor.

Koliko to ima radnih sati?
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Nije 558 nego 559 al' isti klinac...gdje mu se ispušta voda? Ja sam našao samo ispred hladnjaka...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Mora na bloku biti pipa ili čep.
S lijeve strana prema zadnjoj strani motora, iznad indikatora ulja pa malo prema nazad.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Ja sam ispustio samo na hladnjak i ostavio 2 3 minute da radi...a poslije sam natočio antifriz i ostavio ga pola sata da miješa. Valjd mu nebu ništ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ono kaj je delal bez vode je glupost i nepotrebno (od toga bi mu moglo nekaj biti), a ako je poslje pol vure odradil onda mu je to dosta i smrzel se nebu.
 

Skyline

Novi član
Tu od
11 Velj 2020
Poruka
14
Pozdrav svima, interesira me dali hidraulicna pumpa od 560 bi mogla ići na 558? Na 558 mi je pumpa pri kraju pa bi stavio od 560 jer ona ima filter ulja na sebi, hvala.
 

klempika

Novi član
Tu od
24 Pro 2017
Poruka
14
dali je ko imao problem ovaj,imt 558 normalno se ugasi i sutradan ne da znak zivota,nademo problem koji je bio u bosch pumpi, zaglavila poluga za gasiti se. to sredimo ocistimo isperemo sve,
nakon toga vratimo i curi na brtvi od poklopca, druga brtva nova isto curi, neznamo vise sta da radimo. probali poklopac vodobrusnim finim smirglom poravnati ravan je, dali ima neka fora u vracanju ili ,sta ,sve legne na svoje mjesto.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Očito vam nekaj nije sjelo kak treba i ne dozvoli poklopcu da sjedne do kraja.
 

Pero

Član
Tu od
24 Lis 2019
Poruka
40
pozdrav moze neko reci ako zna imam imt 558 logicno da ima 58 ks a na ugovoru pise 43ks?
 
Na vrh