• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Da je IMT jači na 1400 nego na 2000 okretaja je i to osjetno. Da li ja tako vozim? Nikada. Više je u transportu kod mene na +2000 nego ispod ali zato motor prede.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Da je IMT jači na 1400 nego na 2000 okretaja je i to osjetno.
Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk

Netočno na 1400 o/min meni bi krepal pod balirkom možda je moment jači ali to mi ništ ne znači ako krepa .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,223
Moj stari 539 mi sluzi za lake poslove i sve poslove radi ispod 1200 okretaja, jednostavno je nemoguce i nepotrebno da radi na vecem gasu.
Znaci on kosi sa striznom kosom, okrece, sije, prska, kultivira, tjera krunjač, tovari stajnjak, pili drva i ajd vi meni sad objasnite kako da to radim na punom gasu..
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,415
Iskreno po meni je 3 brzinski mjenjač malo promašen jer mu fali među brzina u dosta poslova, pouzdano tvrdim da 567 kod mene može vući u 2. brzoj sjetvospremač 2.8m na 3/4 gasa, u oranju 1 brza kad je mokro, a 2. brza kad su dobri uvjeti na polovici gasa i ne žali se uopće. Kod transporta je Bog sa tim mjenjačem jednostavno lomi sve ispod sebe sa 16.9 gumama, šus mu je opak..
Jednostavno to je ono šta fali 560 da bi bio odličan(za manje gospodarstvo), nije mi jasno zašto su radili 560 sa 3 brzine do dana današnjeg..
Žal mi je ko cucku kaj moj 560 s 5 brzina nema nove gume već su mu ćelave ko asfalt pa nemre iskoristiti ni 5% svog potencijala..
 
Posljednje uređivanje:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
560 je rađen za vojvodinu koliko sam ja čuo a drugo je što su ljudi kupovali.
Nezz meni brzina ima dosta 1 i 3 sporom orem ovisi o uvjetima .
3 sam mjerio je ko na 539 1 direkt.
2 brza tanjiranje uvjek s 24 diska .
Gnoj vozim 2 spora prikolica ima regulaciju trake.
Berem bale i tako još neke sitnice .
Meni osobno ne fali brzina a druge stvari ne kanim radit s njim.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Moj stari 539 mi sluzi za lake poslove i sve poslove radi ispod 1200 ,..

Ivane nisi shvatil meni treba puni gas za baliranje ne stalno ali kad je bala pri kraju , također kod omatanja jer je pumpa malog kapaciteta a omotač za veče bale u leru nebi nikad bil gotov ili da uzmem 539 pa da to odradi sa 1200 o/min :(giggle):.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,223
Shvatil sam ja, al ja sam htel reci da nebu motoru nist ako radi na pol gasa ili malo vise od lera.
Taj stari 539 tak radi vec 18 god, i stalno isto ide.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,415
Pa ko bi bil lud radit sa grabilicom ili raskapačem sijena na maksimalnom dozvoljenom okretaju kardana(540 okr./min).
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Moj rođak sa sakupljačem kad ima 40 rali za prigrnuti 30 km od kuće a mora biti gotov u jednom danu znači prigrnuti i izbalirati od 200 do 300 rolo bala.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Moj stari 539 mi sluzi za lake poslove i sve poslove radi ispod 1200 okretaja, jednostavno je nemoguce i nepotrebno da radi na vecem gasu.
Znaci on kosi sa striznom kosom, okrece, sije, prska, kultivira, tjera krunjač, tovari stajnjak, pili drva i ajd vi meni sad objasnite kako da to radim na punom gasu..

Mi smo gore govorili o poslovima za koje treba veliki gas, ja o oranju i teranju mlina a Željko o baliranju i omatanju bala a ti govoriš o poslovima za koje ne treba veliki gas jer se jednostavno radi o takvim prikljucnim strojevima koji zahtjevaju niže okretaje. Na primjer strižna kosa bi se valjda rastepla nakon dugog rada na punom gasu,iako sam ja sa zadnjom stižnom kosil na 1500 - 1600 okretaja kad mi se žurilo i kosil u drugoj direkt iako su me neki uvjeravali da to nije moguce. Utovarivac za gnoj isto ne traži visoke okretaje kao i sve kaj si nabrojil, tak da je to zapravo mešanje kruški i jabuka.

Jedino od ovoga kaj si navel mi kultiviramo s dvorednim IMT kultivatorom u drugoj i po gasu.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Evo ti snimka s jedne od takvih košnji:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=1j4A2XFKCsw[/YT]
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
I to sa prvom sporom brano.. na toj tabli je poslje vršen kukuruz, malo jače od 17 t/ha prinos 18% vlage.. znam da nema veze sa ovom temom al ajd
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,415
Evo ovako imam pitanje ako netko zna di se na IMTu 560 M34 motor ušerafljuje termometar za onaj kombinirani sat i kakav to termometar mora biti? I kako se spaja mjerač goriva(plovak) na 560?
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
717
Inikator ide na vodenu pumpu.
Ako postoji volja i mogućnost najbolje ga je ugraditi na glavu. Tamo postoji čep, mislim da je imbus 8. Samo treba kupit indikator s odgovarajućim navojem:

Taj kombinirani sat nije baš najbolje riješenje, često odlazi, indikatori su isto tak tak, nema kvalitete više. Najbolje kupit Teleoptik termometar i ugraditi ga.
 

Najnoviji postovi

Na vrh