• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja to nebi ni gledao osim za 20 tisuća kn em gume stare.
Kočnica sigurno nema a gdje je ostalo a cijena 37000🤣🤣🤣🤣
 

Oldman

Novi član
Tu od
26 Lis 2019
Poruka
4
Pozdrav, može mi ukratko netko pojasniti kakav je ovaj traktor u radu. Čuo sam da ga hvale da je dobar potrošač, ali isto tako da ima izdržljiv motor. Gledao sam malo po oglasima, naišao sam na par oglasa koji izgledaju ok, ali ljudi ih cijene preko 50000 kn. Moje pitanje, vrijedi li ovaj traktor te cijene?
Možda bolje da gledam neki 565/577?
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
I 565 i 577 su dosta bolji traktori od 560...
Hvale ga da troši jer ima motor kao 558, a puno je teži od njega pa i mora trošit...no ako ga upregneš dobro neće to biti pottošnja ko zna kakva
Ne vrijedi 50tkn
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Iskreno ja 565 ne bih kupovao nikada osim ako ne bi bio po nekoj realnoj cijeni. Jer koliko vidim da ih cijene je da se čovjek za glavu uhvati. Najbolja opcija ti je neki 577 novog tipa sa prednjom vučom i za njega mislim da je poštena cijena 50-55 tisućinki kunića ako je u urednom i održavanom stanju!

A potrošnja za 560 je samo mit koji su ljudi davnih dana razvili jer naspram 533 i 539 taj traktor potroši mnogo to je očigledno.
 
Posljednje uređivanje:

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Ne znam kako je kod vas ali u Srbiji su ti 577 novi tip sa prednjom vučom na ceni i ne može se naći nešto u dobrom stanju ispod 10 000 evra
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Evo druže jednog pristojnog 577 duplaka za 53000 kunića. Kabina je takva kakva je i traktor s njom je malo nakaradan ali je bolje i takav 577 i to duplak nego 565 kojeg cijene 45000 kuna...
Link za oglas:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Čemu služi on plava špaga pokraj indikatora ulja?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Čemu služi on plava špaga pokraj indikatora ulja?
I ja se pitam za tu špagu što znači
Ta špaga drži jednu debelu krpu što je ispod onog zloglasnog mjesta gdje gotovo svaki IMT curka ulje.
E i da sada pitam, jel se može desiti da je toliko pojedeno kučište ili na što se već oslanja ta špaga za brtvljenje motora? Tu je špaga kod kvačila, nije semering?

Petretic mozes uslikati kako je spojen ovaj crni izvod za hidraulik?
To je spojeno na onu tzv. mističnu kocku na poklopcu hidraulika.
23189
Mislim da će on dobiti onaj dvoradni razvodnik što rosi teh reklamira, samo da se bacim u popravak cilindra i pumpe po receptu od kolege Muhe..
Drži mu karter ;)🤭
Na ovakve provokacije se neću obazirati! :p
 
Posljednje uređivanje:
  • Like
Reactions: ZJ

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Nije povrat već drugi izvod, s tom kockom ne treba ona originalna cijev za kipanje što je lijevo na slici. To je došlo uz traktor, ali je to bivši vlasnik skinuo.
Kada sam to ugrađivao, vidio sam da su i gumice na vertikalnoj cijevi dosta loše pa je i to dobio novo i sad hidraulik ne pada više pod teretom na ler gasu 😎
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Ta špaga drži jednu debelu krpu što je ispod onog zloglasnog mjesta gdje gotovo svaki IMT curka ulje.
E i da sada pitam, jel se može desiti da je toliko pojedeno kučište ili na što se već oslanja ta špaga za brtvljenje motora? Tu je špaga kod kvačila, nije semering?
Kučište ne, može biti da je netko ugradil špagu kak se ona ne ugrađiva. Sama špaga klizi po radilici i jedino kaj se može poderati je sama radilica mada ja na takvu nisam nikad naišel.
Možda je špaga i dobra ali ti curi na plutenoj brtvi kartera, treba ispitati kad bu nekad rastavljeno.

Na ovakve provokacije se neću obazirati!
A kaj se brineš, kod ZJ-a nema brige oko curenja, kod njega možeplava špaga jedino držati ceradu ili plahtu da ju vjetar ne otpuše 🤭
 

maija21

Novi član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
14
pozdrav svima! imam stari 560, '84 godište i imam 2 pitanja za koja se nadam da ćete mi pomoći.
danas sam saznao da ga mogu uredno registrirati ako ga dovedem u tehničko stanje, pa se namjeravam upustiti u tu priču. najveći su problem kočnice. kako je otac taj traktor servisirao i održavao od prvog dana, bio je uvijek u dobrom stanju, što će reći da nakon 35 godina nikad nije rađena "generalka", iako je sad već i vjerojatno potrebna. nego, kočnice. sve je ispravno osim glavnog kočionog cilindra. kupili smo novi, original zastavin iz srbije, pustio je nakon 2 mjeseca. ako imam razdvojene kočnice, i pritisnem jednu, koče oba kotača. na kraju propadne skroz i nema više kočnica. vidio sam neke video uratke po internetu našao sam da je netko ugradio glavne kočione cilindre od ursusa i slične stvari. zanima me da li da je moguće na neki način složiti te kočnice, makar sa improviziranim dijelovima, ne originalnim od imt-a, samo da bude neko duže i trajnije rješenje.
drugo pitanje je vezano uz hidrauliku. da li je moguće ugraditi priključak za hidrauliku na traktor, vjerujem da treba ugraditi pumpu ako je to moguće, da bi se mogao priključiti recimo malčer ili sličan priključak.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Kupi novi glavni kočioni i ne kompliciraj, a naročito ne s Ursusovim dijelovima.
Priključak za izvod hidraulike možeš ugraditi s postoječom pumpom. Postoji mjesto za to ali ti je ta hidraulika takva kakva je za večinu dodatnih priključaka, nedovršena u tom pogledu.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
U prijevodu ne može raditi u isto vrijeme hidraulika i izvodi... glavni kočioni za mog 567 je bio ja mislim neki zamjenski(možda Indija), nije bio zastava sigurno i evo vec drugu godinu uredno radi kao i kočnice koje su obnovljene. A ta hidraulika se vrlo vjednostavno riješi pomoću ugradnje dodatne pumpe u mjenjač, točnije ta dodatna pumpa dođe iznad postojeće pumpe hidraulike...

A Muha zakej ne bi bilo dobro ugraditi glavni kočioni recimo od ursusa ili zeksa?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
A Muha zakej ne bi bilo dobro ugraditi glavni kočioni recimo od ursusa ili zeksa?
Od Ursusa nikak, s njegovim cilindrima su samo problemi, a kreču več kod odzračivanja...
Zeks da ali je problem kaj nemaš kam ugraditi onaj poprečni cilindar koji izravnava silu kočenja za oba kotača kad su pedale spojene. Jedino da se ugradi ko na novom tipu ali to iziskuje pripasivanje lajtunga, pripasivanje samih cilindara, pronalazak mjesta i pričvrščivanje tog "trečeg" cilindra a to baš i nije zahvat koji je jednostavan za napraviti, nije ni jeftin, a i isto ima mana i s vremenom kvarova ko i ovaj orginal koji paše na šaraf.
Bez tog "trečeg" cilindra za moj pojam su kočnice neispravne jer nikad neznaš koji bu prije uhvatil i u koju stranu te bu bacilo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh