• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
Mene naj više muče grbavi tereni, pa kad zakopa zemlju ubija ga, a do koje debljine gradnja vi radite.
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
Mene naj više muče grbavi tereni, pa kad zakopa zemlju ubija ga, a do koje debljine gradnja vi radite.
Složi ga da se "vozi" na valjku, tj produži toplink.
Oko 5 cm, al velim vecinom radi žetvene ostatke.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,528
Moj je išao dobro i s 750 kardanom, ali radio je samo travu, a eto brzi kardan nije ni dočekao kukuruz. Žao mi je jer kukuruz super sadi s tim kardanom, općenito je za sve jako dobro, al eto davat svaka 2-3 mjeseca 500 kuna na igličaste ležajeve je suludo. Možda nismo mi to dobro napravili a možda jednostavno nemre to tak.
 

Cofman

Novi član
Tu od
15 Pro 2020
Poruka
25
Kolko ja znam filter hidraulike se može skinuti kroz poklopac na lijevoj strani. A i da skidaš poklopac hidraulike nemaš kaj za smrdati ako ćeš samo filter kontrolirat, to ti je poželjno skinuti poklopac tj. ukapčalicu za kardan da vidiš kako ti padaju vilice da se ne bi iznenadio poslije u slučaju da ti hidraulika ne bi reagirala :p i naravno vilice svežeš sa nekom špagom ili vezicom ako slučajno radiš sam.
Znaci prije pocetka svezem vilice?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Ma vilice svežeš na kraju kad budeš vraćao poklopac, jer te vilice moraju doc ispred dvokrake poluge.
Evo ti video u kojem je čovjek manje više sve fino objasnio.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,938
Vilice ne treba vezati ničim, poklopac je ionak otvoren pa se sav posel može kroz rupu odraditi i namjestiti nakon kaj se poklopac spusti.
Ako je baš nekom lakše vezati onda je jednostavnije vezati polugu razvodnika
 

Cofman

Novi član
Tu od
15 Pro 2020
Poruka
25
U vezi grijača na imt 560 ima samo jedna žica na grijacu posto su instalacije kaos htio sam pitati jeli se tu dovodi plus akumulatora a da masu vuce sa motora to mi je jedino logicno posto sam stavio taster za paljenje mislio sam staviti i drugi taster za grijac

Ma vilice svežeš na kraju kad budeš vraćao poklopac, jer te vilice moraju doc ispred dvokrake poluge.
Evo ti video u kojem je čovjek manje više sve fino objasnio.
Ok hvala :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,938
Masa je motor, a plus vučeš s dovoljno snažnog prekidača
 

Cofman

Novi član
Tu od
15 Pro 2020
Poruka
25
Ma vilice svežeš na kraju kad budeš vraćao poklopac, jer te vilice moraju doc ispred dvokrake poluge.
Evo ti video u kojem je čovjek manje više sve fino objasnio.
Pokusat cu skinut sa strane onaj poklopac za ukljucivanje kardana pa preko njega skinut filter, ako ne onda cu skinut gornji poklopac
 

CetojevicM

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
123
Ne moze se skinuti filter kroz poklopac gde se ukljucuje kardan
Jedino ako kuciste ima namjenski poklopac sa lijeve strane za ciscenje filtera, u svakom drugom slucaju treba skinuti poklopac hidraulika da se dodje do filtera i pumpe
A ni taj poklopac sa rucicom za ukljucivanje kardana ne treba skidati, kasnije se tesko montira, vec samo odvrnuti jedan saraf i kroz tu rupu od sarafa spagom zavezati polugu na pumpi kad se montira poklopac
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,938
Ali se kroz taj poklopac more protočnost pojačati šerafcigerom 🤭
Taj filter je ionak glupost, pumpa je klipna i vijek trajanja pumpe je podjednak kod onih s filterom i bez njega.
30 godina i več se pokvarilo a večina ih ima i tvorničko ulje u sebi, koji današnji stroj more te muke podnesti?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Ne moze se skinuti filter kroz poklopac gde se ukljucuje kardan
Jedino ako kuciste ima namjenski poklopac sa lijeve strane za ciscenje filtera, u svakom drugom slucaju treba skinuti poklopac hidraulika da se dodje do filtera i pumpe
A ni taj poklopac sa rucicom za ukljucivanje kardana ne treba skidati, kasnije se tesko montira, vec samo odvrnuti jedan saraf i kroz tu rupu od sarafa spagom zavezati polugu na pumpi kad se montira poklopac

Nije nikakav problem ukapčalicu kardana namontirati natrag, fora je u tome da se zupčanik gurne u uključeni položaj i isto se tako i poluga za paljenje kardana na ukapčalici stavi u "uključeni" položaj. Nakon par pokušaja kad se skuži položaj, stavi se diht masa ili dihtung, ponovi se postupak i stvar rješena...
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Poz. Šta je bolje, 560 ili 558? Kakva su vaša iskustva? Ima kojeg, koji je imal obadvije? 560 ima hidraulične kočnice a 558 mehaničke... Koliko su hidravlične bolje? Može usporedba?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,938
Po kvaliteti gledano 558 je bolji traktor dok je 560 moderniji ali 558 se da složiti da bude moderan. Nadogradi se hidraulični ili servo volan, hidraulične kočnice.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,938
Napravljen je u ono vrijeme kad su se koristili kvalitetniji materijali
 

Najnoviji postovi

Na vrh