• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Mora napraviti više, to sam ja tak od oka napisal, ali garant nebu išel ko sa dijelovima prva ugradnja ili onima koji su se dali prije deset let kupiti.

Pa ako je napravljena poštena i prava generalka zakaj ne, sve kaj je neko drugi popravil je plus jer nebu tebe dopalo kroz neko kratko vrijeme.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,524
....Da li je uredu kupovina traktora na kojima je napravljena generalka, recimo da je kod provjere sve sa motorom kako valja. Da li ima nekih skrivenih caka u tom slučaju?
Ovak?!
Da li sam radio generalku za svoj budući naraštaji ili za prodaju? :unsure:
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
908

MUHA

To sam htel čut.

Lee Champa

Ima i u tome nešto ali ima i dosta oglasa sa naznakom da je napravljena generalka itd. Tako da se vjerojatno ne radi o generalci za buduća pokoljenja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Ovak?!
Da li sam radio generalku za svoj budući naraštaji ili za prodaju? :unsure:

Ima logike i u tome, ali kaj znaš. Možda je čovjek htel najbolje za svoj naraštaj, a ispalo drugačije ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
ima i dosta oglasa sa naznakom da je napravljena generalka
Danas je večina tih gospodarstava na R1 računima pa traži da ti daju na uvid račune od ugrađenih dijelova, trebali bi ih imati ;)
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,524
:hahah: kad nešto kupujem uvijek to ide na neki račun, recimo za jednu kavu. A ima...uh ne smijem to napisati!
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
908

MUHA


Ovo sa računima je dobar trik ali u mom slučaju imamo generalku bez opg-a. Mislim da je uredu standardno pregledati traktor a generalka nije na odmet(kao što si napomenuo). Samo me zanimalo da li takve rage funkcioniraju dobro ili se o nečemu mora voditi računa u takvim situacijama. Najbolje bi bilo kupiti novo ali za naša brda bude dobar i polovni.

Ali ovo si Muha dobro rekao, sada si razmišljam i ta generalka bi mogla biti i muda pod bubrege. Netko podeblja cijenu koja i je veća u oglasima sa napravljenom generalkom a možda je napravljena neka slaba generalka sa pokojim zamijenjenim šerafom ili slično. Tako da bi u tim situacijama stvarno trebalo pitati a gdje je gospodo račun. Prosil bi lepo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
A gle, ako je friška generalka to se iz aviona vidi, ako je prije 5 let napravljena onda je to li la, teško je odrediti stanje motora.

Možda bolje kupiti ragu koja je limarijski dobra a da je motor loš.
Napraviš generalku za cca 10 soma kuna i znaš kaj imaš.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
908
Ja bi volio novu liniju ali ću morati kupiti staru liniju(zbog buđeta). Znam da ćete sada špotati ali meni treba jači stroj a sada kakav je takav je. Da izvuče kakav trupac, da izore hektar zemlje, da povuče kakvu prikolicu i da tjera malčer. Mislim da su ti traktori uredu za nas seljačine da ne kažem seljake.

MUHA


Mjerenjem kompresije u klipovima?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
A ko ti bu dal da mjeriš kompresiju?
Ja recimo nebi dal rastavljati svoj traktor svakom kupcu koji je zainteresiran.

Ako baš nisi siguran u sebe, povedi sa sobom nekog ko se malo bolje razumije, pojedite janjetinu usput.... pa baš i da mu dnevnicu platiš ;)
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
908
Imam ekipu tako da će tako i biti. Ali ovo o čemu ti govoriš je jedini lijek mjerenje kompresije. Znam da si rekao tko bu ti to dozvolio ali to je jedini lijek da bar okvirno znamo u kojem je stanju stroj.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,524
Najlakše je vidjeti da li "kašlje" ili "riga" kad izvadiš šipku od ulja ili ti baca ulje u facu!
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,399
Najlakše je vidjeti da li "kašlje" ili "riga" kad izvadiš šipku od ulja ili ti baca ulje u facu!
Ja mislim da bude svaki motor dok radi malo izbacal ulja van na šipku, ipak radilica neki Bog razbacuje u tom karteru...

@jossip ak te slučajno strah lošeg paljenja od poderanog motora zimi i ak bude u izbor išla stara tipa moj ti je savjet da tražiš onda motor koji ima klipnu boš pumpu, dam ruku u vatru stavit da bolje pali od onog s rotacionom i bez straha ak baca crni dim kod naglog davanja gasa to je za takvu boš pumpu na polovnom motoru normalno ;)
A 560 ko 560 ako se ne ubija(a to je vrlo lako jer je on dosta sposoban na kardanu) i ako se ulje mijenja redovito s filterom svakih 100 - 150 sati mora navrtit preko 5000 sati bez problema..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Svaki baci kapljice ulja na mjerač jer je mjerač nisko.
Radije gledaj jel mastan oko uljevka ulja
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
908
560 i 558 ako imaju iste motore u čemu je uopće razlika između ta dva traktora i da li se može reći koji je bolji i zašto?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,399
Kolko ja znam ovako iz vana razlika je u zadnjim felgama, neki 560 imaju manje gume 14.9-28 umjesto 16.9-28.
558 je nešto malo lakši od 560 time i življi, 560 ima jaču pumpu hidraulike i mislim da i veći cilindar hidraulike(nek me ispravi netko ako sam krivo napisal) pa time ima i jaču hidrauliku, 560 ima hidraulične kočnice, a 558 mehaničke, princip kočenja je isti.
560 ima onaj šugavi reduktor na kardanu koji ga u teškim poslovima spašava jer ima 540 okretaja kardana na nekih 2000 okretaja motora, a 558 ima 720 okretaja na kardanu na istom broju okretaja motora i nema te kvrge od reduktora.
To je to od najznačajnijih razlika kolko ja znam.

Sad ko zna da ih je gledal iz nutra nek detaljnije još opiše...
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh